Lääkäri määräsi Qlaira-pillerit, koska muut pillerit (eikä kuparikierukka) käyneet. Muista pillereistä (esim. Diane Nova, Yasmit tms.) tuli lisää painoa ( 5-8kg) ja mielialavaihtelut olivat hirveitä. Kuparikierukka sattui ja sain joka menkkojen jälkeen ärsyttävän vaivan, haisevan bakteerivagionoosin vai miksikä lie sitä kutsutaankaan.
Nyt olen syönyt viikon kyseistä valmistetta, ja tuntuu etteivät nämäkään sovi! Painoa on viikossa tullut lisää 1kg, vaikka samalla ruokavaliolla ja liikuntamäärällä mennään. Eilen huomasin naamavärkissäni kolme isoa finnintapaista näppyä. Joko olen vainoharhainen tai sitten nämä oireet oikeasti enteilevät sitä, ettei nämäkään pillerit sovi.
Onko muille tullut näin varhaisessa vaiheessa oireita kyseisestä lääkkeestä?
Tosissaan vasta viikon syönyt (aloitus liuskan alkupäästä).
Nyt olen syönyt viikon kyseistä valmistetta, ja tuntuu etteivät nämäkään sovi! Painoa on viikossa tullut lisää 1kg, vaikka samalla ruokavaliolla ja liikuntamäärällä mennään. Eilen huomasin naamavärkissäni kolme isoa finnintapaista näppyä. Joko olen vainoharhainen tai sitten nämä oireet oikeasti enteilevät sitä, ettei nämäkään pillerit sovi.
Onko muille tullut näin varhaisessa vaiheessa oireita kyseisestä lääkkeestä?
Tosissaan vasta viikon syönyt (aloitus liuskan alkupäästä).
Vastaukset 1
Vanhimmat
Onko väliä kilon painonnousulla..... Voihan olla, että se jää siihen tai vaikka esim. 2kg. Ja haloo, pillereiden sopivuus selviää 3 liuskan aikana - aluksi voi tulla vaikka mitä oireita, jotka saattavat hyvin kadota.