Kynsitarrat

Kynsitarra

Olen tiiraillut jo vähän aikaa kynsitarroja. Kertokaa omia kokemuksia käytöstä ja laitosta. Kiitoos! :)

10

4278

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä..

      Itse käytän kynsitarran laittamisessa apuna pinsettejä, joilla asetan sen haluamalleni paikalle. Siihen sitten vielä läpinäkyvää päällyslakkaa päälle ja valmis. Kynsitarroilla on kätevä peittää pieniä lakkaus virheitä ja osuma jälkiä.

    • Miss metsä

      Kivoja lisäkoristeita lakan päälle, ja tosiaan: voi paikata lommoja kynsilakassa! ;)

      Itse käytän asettamisessa apuna hammastikkua. Tarrat asetettuani laitan vasta sitten päällyslakkaa pari kerrosta, että tarrakin pysyy hyvänä pitkään.

    • kynsilakkaaja

      Nii, no itteläni on just nyt ihan sika siistit kynsi tarrat kynsissä ja ostin ne seppäläst. Laitan aina eka jonku värin tai värittömän lakan alle ennen, ku laitan kynsitarran pinseteil kynnelle. Sit painan kevyesti ja laitan päälle väritöntä lakkaa...! Ihan perus tavalla! :)

    • Siirtokuvat käyttöön

      Kynsitarrat ovat toki kivoja, mutta water decalsit A.K.A siirtokuvat ovat paljon kauniimpia, ja reunat eivät ala repsottamaan. Näitä voi ostaa netistä hyvinkin halvalla, ja ovat kuin kynsitarroja, mutta ne kiinnitetään veden avulla. Se näyttää kuin olisit itse ne maalannut kynsille.

      Täältä löytyy:
      ihanatkynnet.fi
      mimax.fi
      sannataranailart.fi
      cesarshop.fi
      :)

    • kynsiasiantuntija

      En käytä mitää hitsin kynsitarroja ku fimot on paljon parempii hei haloo

    • drftvybunuiiomp
      • 7846532

        Heh. Tuolla niitä halvempia ei ainakaan ollut. No ei se ole hullu, joka pyytää...


    • Jollekin ne riittää!

      Olen allerginen, enkä voisi edes mennä kynsistudion ovesta sisälle, se olisi sama kuin venäläinen ruletti. Soitan myös pianoa. Eli upeita pitkiä kynsiä en pystyisi kauaakaan pitämään. Tavallinen formaldehydivapaa kynsilakka ei tahdo pysyä sormissa. Nyt laitoin oopperassakäyntiä varten tarrakynnet, ja ne ovat kohtuullisessa kunnossa vielä viikon kuluttuakin. Olivat halvat, eivätkä edes repsota.

      Eli pikkutytöille, allergisille ja jonkin vähän kynsiä rasittavan instrumentin soittajille kynsitarrat ovat mainio vaihtoehto. Laitoin tarrojen alle ja päälle Lumenen alus/päällyslakkaa.

    • varpaankynsiin saa tarroilla tehtyy vaikka mitä kivaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      132
      1635
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      125
      1451
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      139
      1245
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      65
      1206
    5. 43
      896
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      77
      864
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      842
    8. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      823
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      14
      763
    10. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      102
      713
    Aihe