Jälleen yksi syy EROTA EU:sta

4153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"- Muutos mullistaa rengasmarkkinoita jonkin verran. Ainakin kalliin ja halvan renkaan väliset erot tulevat selvemmiksi. Laatumerkkien hintoja muutos tuskin nostaa, mutta se varmaan kaventaa kalliiden ja halpojen renkaiden hintahaarukkaa."

Eli jenkiksi sanottuna, kun suuret "laatu renkaiden" valmistajat huutavat energiasäästölamppuhuijauksen innoittamina:
http://www.youtube.com/watch?v=4b6Pkvn1kS4&feature=related

Niin tavalliset kuluttajat huokaavat:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=H22t-tiWiLw

Niin se EU toimii meidän kaikkien asialla...

Äänestä
  • Kyse on monopolikapitalismista. EU toimii toimialalla toisensa jälkeen niin, että pienillä yrityksillä EI OLE MITÄÄN MAHDOLLOSUUKSIA kilpailla isojen kanssa.

    EU on osingoilla rikastuvien paratiisi.

    Äänestä

Pressa-ainesta Paavo Väyrysessä!
Eihän ollut muuta mahdollisuutta Paavo Väyrysellä, kun Suomi liitettiin EU:in ja vietiin EMU:in (Lipposen & Niinistön toimesta) ilman, että olisi meiltä kansalta edes kysytty lupaa (juuri siksi, kun tiesivät, että me vastaisimme :"EI!")
siis veivät diktatoorisesti ja perustuslain vastaisesti Suomi EMU:in, niin ei jäänyt muuta mahdollisuutta kuin lähteä ottamaan selvää EU:sta lähemmin.

Ja nythän näemme, mihin EMU meidät on vienyt, kaulaa myöten velkasuohon 20 000 000 000 € eli
yli kahdenkymmenen m i l j a r d i n €:n velat on nyt jo Suomella ja lisää luvassa!

Hyvin hän on sielläkin EU:ssa pärjännyt, oman tonttinsa on hoitanut sielläkin - ei tullut heti takaisin kuten Sauli, - kaikkialla tulee toimeen koska on sekä älykäs että viisas.

Niinhän Paavo Väyrynen
itsekin nyt totesi katsoessaan elämäänsä taaksepäin:

"- Sanotaan, että älykkään ja viisaan ihmisen ero on siinä, että älykäs saattaa selviytyä tilanteesta, johon viisas ei edes joudu. Paavo Lipposella ja Sauli Niinistöllä ei ollut sitä viisautta, että Suomi olisi jäänyt muiden Pohjoismaiden tapaan euroalueen ulkopuolelle, keskustan presidenttiehdokkaaksi tänään nimetty Väyrynen sanoi. "

Hän on nyt mies parhaassa iässään.
Suomen tulevaisuuden tukipilari.

Äänestä

EU:n todellinen madonluku alkaa jo ensi vuonna,jolloin valtioiden välille syttyy valuutta-
ja kauppasodat,sillä eihän Kiina,Venäjä jne.hyväksy monopolikapitalismia eli hyödyk-
keiden tekijänoikeuksia,tavaramerkkeja eikä patentteja.

Monopolikapitalismi on siis porvarillisen arvovallan henkinen perusta,mitä demokraattiset valtiot ei hyväksy taideteoksissa eikä edes kirjallisuudessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eu päätös kirjoitti:

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=201110100411

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu