Moniko uskalti katsoa: http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2011/11/suomalaisissa_lastenkodeissa_on_kohdeltu_lapsia_kaltoin_2997867.html
Lestadiolaiset ja muut jumalaa palvovat on todella mielisairaita.
lapsien raiskaukset on nyt todistettu!
11
700
Vastaukset
- Venus777
Luulisi että saataisiin joku lakimuutos kieltämään tuollaiset sairaat lahkot!
- Papppi
Eipä tuo sen terveempää ole tuossakaan valtionkirkossa. Muutaman kuukauden ikäiset pakotetaan liittymään lahkoon ja uskontoa siitä eteenpäin pakkosyötetään lastentarhoissa, kouluissa, rippikoulussa jne jne...
Meidän lapset saavat vapaasti päättää kuuluvatko mihinkään uskonlahkoon sitten kun ovat täysi-ikäisiä. Minä tai puolisoni emme päätä sitä. - DiipaDaapacc
Nooh, eiköhän niitä lasten raiskauksia tapahdu sekä jumalaa palvovien että jumalaa palvomattomien taholta. Ja kyllä se ateistinkin raiskaamaksi joutunut on yhtä suuren rikoksen uhri.
Mutta mukavahan se on vauhkota kärpäsestä ja jättää härkänen vähemmälle.- leenameena
Ylläolevassa jutussa syyllisenä oli ainoastaan uskonnolliset ryhmät.
Turha enää kiistää etteikö pedofilia ole osa uskontoa, Kuusamon seudulla asiat ovat olleet vieläkin huonommin, ja on ilmeisesti vieläkin kun puhuminen aiheesta on ehdottomasti kielletty.
Voimia ihmisille ja rohkeutta puhua asiat ihmisten tietoon!
- EI ARMOA
LAPSIIN SEKAANTUJAT IKUISEEN PAKKOHOITOON. JOS ON SELLAISTA TAIPUMUSTA, NIIN NE EI PARANE IKINÄ. SIITÄ ON TUTKIMUSTAKIN. ELI EIKUN IKUISEEN PAKKOHOITOON EI MITÄÄN ARMOA.
- Mikä on totuus?
Aihepiiri on ollut paljon esillä viimeisen vuoden aikana , nimenomaan muiden kaupunkien palstoilla, mutta Kuusamo keskusteluissa ei ole aiemmin uskallettu nostaa kissaa pöydälle. Miksi?? Kuusamossa on paljon lestadiolaisia, siksi ihmettelen,jos täällä ei ola samankaltaisia tapauksia. Mutta en silti halua leimata koko "lahkoa", samaa tapahtuu varmasti muidenkin toimesta, mutta onko se niin, että siitä vaan vaietaan,koska vain muutamilla on se "voima ja valta" ja lupa toimia maanpäällisenä tuomarina/sääntöjen keksijänä/ oman eduntavoittelijana jolle muut ovat vapaata riistaa??? Voin joutua kadotukseen vai mihin meitä "syntisiä" siellä lähetetäänkään, mutta ei rikoksia voida lakaista maton alle eikä antaa anteeksi vaikka olisi kuinka lahkoguru. Suviseuratkin lienee melkoista teatteria suurelta osin?? Vai olenko väärässä??
- kjuukelips
Liian yleistä pedofilia on, Kuusamo on todella suljettu yhteisö ja kaikki on läheistäsukua toisilleen. Oletan että hallitsija suku on onnistunut suureltaosin vaijentamisessa, ala-asteella meille näytettiin uskonnollisia "valistus" videoita joissa katkottiin päät, videon jälkeen opettaja teki selväksi että jos et usko niin tulos on kuin videolla. Monet luokallani olleet oppilaat itkivät ja pelkäsivät "herran" tuomiovaltaa.
Eli: kyllä Kuusamossa on suuri johtaja joka jakaa tuomiovaltaa mielivaltaisesti.
PS: Kuusamo on geenitutkimuksilla todistettu yhden suvun kaupungiksi, eikä kellään ole mahdollista päästä sisäpiiriin ellei kuulu sukuun.
Sukukirjoja tutkimalla ja vertaamalla kaupungin puhelinluetteloon huomaa mitkä suvut johtaa mitäkin kaupungin osastoaJa mikäs se on se geenitutkimuksilla todettu yksi suku?
Kiinnostaa siksi kun isoäitini oli kuusamolaissukua, hänen isoisänsä kävellyt Kuusamosta rannikolle.
Kerropas se "yhden suvun" sukunimi niin katson löytyisikö minulta sen nimisiä esivanhempia Kuusamosta!- Kuusamolainen tusina
sitroen kirjoitti:
Ja mikäs se on se geenitutkimuksilla todettu yksi suku?
Kiinnostaa siksi kun isoäitini oli kuusamolaissukua, hänen isoisänsä kävellyt Kuusamosta rannikolle.
Kerropas se "yhden suvun" sukunimi niin katson löytyisikö minulta sen nimisiä esivanhempia Kuusamosta!Kymmenen Määttää ja kummassai päässä Lämpsä !
- loiuygtfghj
ja minä kun luulin et kymmenen määttää ja lämsät päissään
- tusinoittain kuusamo
voipi se olla niinnii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492