lapsien raiskaukset on nyt todistettu!

noggagii

11

692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Venus777

      Luulisi että saataisiin joku lakimuutos kieltämään tuollaiset sairaat lahkot!

    • Papppi

      Eipä tuo sen terveempää ole tuossakaan valtionkirkossa. Muutaman kuukauden ikäiset pakotetaan liittymään lahkoon ja uskontoa siitä eteenpäin pakkosyötetään lastentarhoissa, kouluissa, rippikoulussa jne jne...

      Meidän lapset saavat vapaasti päättää kuuluvatko mihinkään uskonlahkoon sitten kun ovat täysi-ikäisiä. Minä tai puolisoni emme päätä sitä.

    • DiipaDaapacc

      Nooh, eiköhän niitä lasten raiskauksia tapahdu sekä jumalaa palvovien että jumalaa palvomattomien taholta. Ja kyllä se ateistinkin raiskaamaksi joutunut on yhtä suuren rikoksen uhri.

      Mutta mukavahan se on vauhkota kärpäsestä ja jättää härkänen vähemmälle.

      • leenameena

        Ylläolevassa jutussa syyllisenä oli ainoastaan uskonnolliset ryhmät.
        Turha enää kiistää etteikö pedofilia ole osa uskontoa, Kuusamon seudulla asiat ovat olleet vieläkin huonommin, ja on ilmeisesti vieläkin kun puhuminen aiheesta on ehdottomasti kielletty.


        Voimia ihmisille ja rohkeutta puhua asiat ihmisten tietoon!


    • EI ARMOA

      LAPSIIN SEKAANTUJAT IKUISEEN PAKKOHOITOON. JOS ON SELLAISTA TAIPUMUSTA, NIIN NE EI PARANE IKINÄ. SIITÄ ON TUTKIMUSTAKIN. ELI EIKUN IKUISEEN PAKKOHOITOON EI MITÄÄN ARMOA.

    • Mikä on totuus?

      Aihepiiri on ollut paljon esillä viimeisen vuoden aikana , nimenomaan muiden kaupunkien palstoilla, mutta Kuusamo keskusteluissa ei ole aiemmin uskallettu nostaa kissaa pöydälle. Miksi?? Kuusamossa on paljon lestadiolaisia, siksi ihmettelen,jos täällä ei ola samankaltaisia tapauksia. Mutta en silti halua leimata koko "lahkoa", samaa tapahtuu varmasti muidenkin toimesta, mutta onko se niin, että siitä vaan vaietaan,koska vain muutamilla on se "voima ja valta" ja lupa toimia maanpäällisenä tuomarina/sääntöjen keksijänä/ oman eduntavoittelijana jolle muut ovat vapaata riistaa??? Voin joutua kadotukseen vai mihin meitä "syntisiä" siellä lähetetäänkään, mutta ei rikoksia voida lakaista maton alle eikä antaa anteeksi vaikka olisi kuinka lahkoguru. Suviseuratkin lienee melkoista teatteria suurelta osin?? Vai olenko väärässä??

    • kjuukelips

      Liian yleistä pedofilia on, Kuusamo on todella suljettu yhteisö ja kaikki on läheistäsukua toisilleen. Oletan että hallitsija suku on onnistunut suureltaosin vaijentamisessa, ala-asteella meille näytettiin uskonnollisia "valistus" videoita joissa katkottiin päät, videon jälkeen opettaja teki selväksi että jos et usko niin tulos on kuin videolla. Monet luokallani olleet oppilaat itkivät ja pelkäsivät "herran" tuomiovaltaa.

      Eli: kyllä Kuusamossa on suuri johtaja joka jakaa tuomiovaltaa mielivaltaisesti.

      PS: Kuusamo on geenitutkimuksilla todistettu yhden suvun kaupungiksi, eikä kellään ole mahdollista päästä sisäpiiriin ellei kuulu sukuun.

      Sukukirjoja tutkimalla ja vertaamalla kaupungin puhelinluetteloon huomaa mitkä suvut johtaa mitäkin kaupungin osastoa

      • Ja mikäs se on se geenitutkimuksilla todettu yksi suku?
        Kiinnostaa siksi kun isoäitini oli kuusamolaissukua, hänen isoisänsä kävellyt Kuusamosta rannikolle.
        Kerropas se "yhden suvun" sukunimi niin katson löytyisikö minulta sen nimisiä esivanhempia Kuusamosta!


      • Kuusamolainen tusina
        sitroen kirjoitti:

        Ja mikäs se on se geenitutkimuksilla todettu yksi suku?
        Kiinnostaa siksi kun isoäitini oli kuusamolaissukua, hänen isoisänsä kävellyt Kuusamosta rannikolle.
        Kerropas se "yhden suvun" sukunimi niin katson löytyisikö minulta sen nimisiä esivanhempia Kuusamosta!

        Kymmenen Määttää ja kummassai päässä Lämpsä !


    • loiuygtfghj

      ja minä kun luulin et kymmenen määttää ja lämsät päissään

    • tusinoittain kuusamo

      voipi se olla niinnii

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5564
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      197
      3607
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2428
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2375
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1258
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      65
      1058
    7. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1048
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      85
      1023
    9. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1022
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      975
    Aihe