http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/yli-saunamaki-autoin-niita-jotka-tulivat-kerjaamaan/art-1288425863327.html
Yli-saunamäki sanoo auttaneensa vain poliittisia kerjäläisiä ja loiseläjiä, nyt ukko joutui kepulien ja sekomus hamppien avustamisesta leivättömän pöydän ääreen!
Väistelkää hyvät ihmiset noita punanokkaisia kerjäläisiäkin, voitte joutua niiden avustamisesta poseen !
Late Lapista. SSSS Ry!
Yli-saunamäki sanoo auttaneensa vain poliittisia kerjäläisiä ja loiseläjiä, nyt ukko joutui kepulien ja sekomus hamppien avustamisesta leivättömän pöydän ääreen!
Väistelkää hyvät ihmiset noita punanokkaisia kerjäläisiäkin, voitte joutua niiden avustamisesta poseen !
Late Lapista. SSSS Ry!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näitä jahteja on Presidentti Halosen aikakautena on ollut
jatkuvasti ja jahdit ovat kohdistuneet lähinnä Keskustapuolueeseen.
Oli kyse sitten NOVA, nuorisosäätiö, Suomen ensimmäisen
naispääministeri Anneli Jäätteenmäen painostaminen eroon...
tai joku muu vastaava.
Mitä tulee tähän nukkehallitukseen niin näkisin kovasti että juuri SAK
on hyvin, hyvin vaikutusvaltainen suhteessa hallituspuolue SDP:hin
ja sen tekemiseen eikä liene syytön myöskään siihen että esimerkiksi vasemmistolainen Persidenttimme on juuri SAK:n entinen lakityöläinen.
Myös Kokoomukselaiset ovat saaneet maistaa miltä
tuntuu tämä TOVERIMAFIAN "virkamiesyhteistyö."
Ja tietysti olisi hyvä kaivaa esiin hallituspuolue Kokoomuksen
narut... eli kuka niistä naruista oikein veteleekään!
Miten joka vaalien alla sattuukin putkahtamaan samankaltainen pitkitetyn rikostutkinnan jälkeinen oikeudenkäynti.
Toverioikeuden masinoimia näytösoikeudenkäyntejä.
Ray:n jutussa syytteistä luovuttiin kun syytettyjen joukossa olisi ollut myös sosialidemokraatien Sinikka Mönkäre.
Siitähän se näkyy, ei sillä ole niin väliä mitä tekee vaan kenen kanssa tekee.
RKP hurri !
JEEES JEEEEEEEES!
RKP on ollut jo vuosikymmeniä Suomemme päähallituspuolue, loput ovat vain apupuolueita, ja juoksupoika & tyttö yhdistyksiä !
Late Lapista. SSSS Ry!
Erityisesti poliitikkojemme kytkökset
Rockefeller imperiumiin on tutkittava
perinpohjin!
Rahaa, valtaa, mainetta, kunniaa, Agendaa....
Latellahan tänään vauhti päällä
Normaalia taivastelua ja jeesusteluahan tämä on !
Late Lapista. SSSS Ry!