OLI pelottava bussi-kuski

Kyl oli pelottava bussi-kuski, kun hän sanoi PÄIVÄÄ, jopa voimakkaalla
äänellä. Niin pelotava tilanne siis niin on meillä pää-kaupunki-Seudulla.
Taidan muuttaa johonkin sen tyyppiselle paikkakunnalle, jossa kuskit ei
turhanpäiten puhele.
13183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Joo bussikuskit on aika pelottavia ja outoja hyypiöitä.

Äänestä

Bussikuskit voi olla outoja ja vähän hassuja, mut ei kyl mitenkään
pelottavia. En mä ainakaan nitä pelkää, lähinnä vaan naureskelen.

Äänestä

Hui! Kai soitit poliisille? Ettei ehdi enempiä ihmisiä säikytellä.

Äänestä

Ei kai vaan yrittäny flirttailla, hyi kamalaa. Kyllä varmaan oli iskeny silmänsä sinuun ja sillä tervehti kovalla äänellä hahhhaa

Äänestä

Tai mitä jos se kuski onkin järkevässä kodissa kasvanut ja siksi
osaa TERVEHTIÄ.

Äänestä
  • Aivan!

    jotkut suomalaiset eivät vaan ole oppinut tervehtiä ihmisiä niin kuin kuuluu varsinkin jos astuu bussiin, niin ihan normaalia tervehtiä bussi kuskia!
    ainakin täällä saksassa ! jotkut jopa soittaa poskea kuskin kanssa, ihan normaalia, mutta ei taida vieläkään olla normaalia suomessa..
    akat luulevat että kuski haluaa raiskaa jos kusku tervehtii....

    voi v***u mikä vitsi!

    Äänestä

Höpön pöpön. Kyllä se vlirtata yritti ja seuraava askel olisi ollut raiskaus. Selvä peli.

Äänestä
  • miksi tulet tänne mustamaalaamaan ihmisiä jotka tekevät työnsä ja kentaat väittää että alkaisi raiskaa!

    häpeä vähän!

    Äänestä

  • ei voi olla totta kirjoitti:

    miksi tulet tänne mustamaalaamaan ihmisiä jotka tekevät työnsä ja kentaat väittää että alkaisi raiskaa!

    häpeä vähän!

    Oisko se ollu semmost sarkasmia, tai jotain. ;)

    Äänestä

Jos oikeasti pelkää bussikuskia, niin ... ihmettelen. Tosin onhan
tuosta pakko tajuta, että kirjoituksen "pelottavasta kuskista" on
pannut alulle joku, joka vain haluaa pelleillä ja pilailla.

Äänestä

vai että bussi kuskit ovat pelottavia??

onko sulla kaikki kotona?

Äänestä
  • Onkos sulla kaikki kotona, kun et leikkiä ymmärrä?

    Äänestä

Juu, kauhea oli. Ei ole selvästi oppinut vielä pk-seudun tavoille. Täällä ei bussikuskit paljon morjenstele.

Ei kannata muuttaa. Pienemmillä paikkakunnilla paljon useampi kuski moikkaa, pitkän matkan busseissa lähes jokainen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelästynyt kirjoitti:

Kyl oli pelottava bussi-kuski, kun hän sanoi PÄIVÄÄ, jopa voimakkaalla
äänellä. Niin pelotava tilanne siis niin on meillä pää-kaupunki-Seudulla.
Taidan muuttaa johonkin sen tyyppiselle paikkakunnalle, jossa kuskit ei
turhanpäiten puhele.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu