Tapasin kiinnostavan miehen viikonloppuna baarissa. Tapasimme heti alkuillasta, joten vietimme illan / yön läheisissä merkeissä. Menimme kuitenkin molemmat koteihimme yöksi, koska minä halusin niin. Mies pyysi puhelinnumeroni ja seuraavana päivänä hän yllätyksekseni otti yhteyttä ja ehdotti treffejä viikolle.
Sovimme tapaavamme tänään, mutta emme sopineet kellonaikaa, vaan tarkoitus oli sopia siitä tarkemmin myöhemmin. Tänään hän kuitenkin laittoi viestin, ettei kerkeäkään näkemään tänään. Ei kuitenkaan ehdottanut mitään muuta päivää. En itsekään kehdannut ruveta ehdottamaan tapaamista toiselle päivälle, koska odotin, että hänen tulisi itse se tehdä, jos hänellä on kiinnostusta tavata.
Mies vaikutti hieman ujolta, joten mietin, tuliko hänelle pupu pöksyyn. Häntä on myös hieman vaivannut ikäeromme, minä 24 ja hän 32. Nyt haluaisin apuja siihen, miten toimia. Annanko vain asian olla ja odotan, JOS hän myöhemmin ehdottaa uutta tapaamista. Vai voinko itse vielä yrittää kysyä, olisiko hänellä kiinnostusta tavata joskus myöhemmin?
Sovimme tapaavamme tänään, mutta emme sopineet kellonaikaa, vaan tarkoitus oli sopia siitä tarkemmin myöhemmin. Tänään hän kuitenkin laittoi viestin, ettei kerkeäkään näkemään tänään. Ei kuitenkaan ehdottanut mitään muuta päivää. En itsekään kehdannut ruveta ehdottamaan tapaamista toiselle päivälle, koska odotin, että hänen tulisi itse se tehdä, jos hänellä on kiinnostusta tavata.
Mies vaikutti hieman ujolta, joten mietin, tuliko hänelle pupu pöksyyn. Häntä on myös hieman vaivannut ikäeromme, minä 24 ja hän 32. Nyt haluaisin apuja siihen, miten toimia. Annanko vain asian olla ja odotan, JOS hän myöhemmin ehdottaa uutta tapaamista. Vai voinko itse vielä yrittää kysyä, olisiko hänellä kiinnostusta tavata joskus myöhemmin?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tärkein kysymys on tässä:
Oliko mies oikeasti ujo, vai pelimies-ujo?
Entä oletko itse kaunis vai ruma nainen?
Anna olla. kiinostavia miehiä ja vielä sopivamman ikäisiäkin on maailma pullollaan. Jos kaveri on ujo niin etpä saisi kuin perässä vedettevän riippakiven. Parempi antaa olla. Älä vain itse ainakaan ota yhteyttä. Antaisit itsestäsi huonon kuvan.
Juuri näin. Nainen antaa huonon kuvan jos vain puhuukin miehelle. Siis TODELLA huonon kuvan.
Sitä paitsi ujot miehet on oksettavia, sillä ujous on tyhmyyttä. Vain tyhmä on ujo. Fiksut ymmärtää ettei kannata olla ujo.
Näin on asiat!
Juuri näin. Parempia on saatavilla miksi siis tyytyä huonoon.
Yllä oleva oli sarkasmia. Toivottavasti oma kommenttisikin on.
Ei vaan totta. Ei kannata rakennella pilvilinnoja hatarista tarpeista.
Joka kattilaa soimaa itse sellainen on.
Unohda nuo idioottien kommentit tuossa yläpuolella.
Odota miehen yhteydenottoa. Mutta jos olet todella kiinnostunut ja koet että tuossa miehessä on jotain mitä useimmissa muissa ei ole, niin voit ottaa itsekin yhteyttä.
Ikäerolla ja ujoudella ja sillä kumpi soittaa kummalle jne. ei ole mitään, ei siis YHTÄÄN V*TUN MITÄÄN väliä jos kyse on siitä että kaksi ihmistä on kiinnostuneita toisistaan aidosti ja haluavat tutustua.
Ja on sillä V'itun väliä jos äijä ei ole ottanut yhteyttä ja jo sovitun tapaamisen perui niin eipä hyvältä näytä. Jos nainen lähtee tuossa tilanteessa soittelemaan perään niin helpon kuvan antaa itsestään.
Hei lapset, lapset. Ihmisillä on oikeasti muutakin elämää joskus, jookos kookos? Se on ihan asiallista ilmoittaa että ei pääsekään tulemaan. Jos ensitapaaminen on ollut viime viikonloppuna, niin jopas nyt on hoppu. Jos ei ensi viikollakaan enää kuulu niin sitten voi unohtaa koko tyypin.
Eri asia sitten on että oliko ko. mies jotenkin erittäin mielenkiintoinen. Siinä tapauksessa sillä ei ole MITÄÄN V*TUN VÄLIÄ jos soittaa itse sille. Tuollaiset "antaa itsestään helpon kuvan" on lapsellista pelleilyä ja pätee ainoastaan jos kyse on seksin vonkaamisesta. Tuo nyt on ylipäätään ihan aivovammaista touhua että pitää leikkiä jotain prinsessa-vaikeasti-tavoiteltavaa jos on oikeasti kiinnostunut jostain miehestä.
Ja just sen takia kun aikaa ei ole kulunut kuin muutama päivä viime viikonlopusta ei helkutti pidä lähteä soittelemaan perään. Jos se tyyppi ON OIKEASTI ujo niin saattaa säikkyä liian tunkeilevaan naista. Kyllä se heppu ottaa yhteyttä jos on ottaakseen. Leikkikää vaan mitä leikitte mutta älkää luulko että kaikki leikki teidän kanssa.
Kiitos neuvoista. Taidan tosiaan ainakin muutaman päivän vain odotella, tuleeko miehen puolelta mitään. Uskon kyllä, että hän on minusta edes hieman kiinnostunut kerran otti yhteyttä ja ehdotti tapaamista. Itsellänihän ei hänen numeroa ollut. Mutta jokin tässä mättää... En kai mitään menetäkään, vaikka viikon päästä kysyisinkin, haluaako mies tavata vai oliko tämä tässä.
Toistan vielä kerran. Tärkein kysymys on: Oliko mies oikeasti ujo, vai pelimies-ujo?
Mene sinä siili tuhisemaan siitä jonnekin nurkan taakse.
juu panoeino voi mennä vetäseimään sen huume sätkänsä.
ehkä mies on vain ujo ja arastelee tapaamista selvin päin. olettaen siis että olitte molemmat juovuksissa tavatessanne. juopuneena sitä näkee ihmisen erilailla ja hän ehkä pelkää ettei miellytäkään sinua ulkoisesti tai muuten. ja sanonta että mies kyllä ottaa yhteyttä jos kiinnostaa ei mielestäni pidä aina paikkaansa. ujous saattaa estää yhteyden oton vaikka kuinka kiinnostaisi.
Kiitos kaikille asiallisille neuvonantajille! Mies soitti ja vei minut ravintolaan syömään. Ja jatkoa on luvassa :)