Presidenttikohokkaat Helsingin Tuomiokirkon kryptassa

Bongattua:

Vapareita olisi syytä olla paikalla tilaisuudessa, joka alkaa maanantaina 21.11. klo 18.00 kun ehdokkaita tentataan.

Paikalla pitää varmaan olla vähintään 30 min etukäteen.

Sisäänkäynti Kirkkokadun puolelta (mistäpä muualta...).


http://www.kotimaa24.fi/uutiset/kotimaa/6565-kirkko-jarjestaa-presidenttipaneelin-tuomiokirkon-kryptass
292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Varsinainen keskustelu alkaa klo 18.30, ja se lähetetään suorana evankelis-luterilaisen kirkon internetsivuilla osoitteessa www.evl.fi ja Radio Dein taajuudella."

Jotain ympäripyöreitä siellä vain lässytetään. Ihan hyvä tietysti jos joku viitsii mennä paikalle kuuntelemaan ja mielellään kysymyksiä tekemään.

Juontajana on muuten Lauttasaaren kirkkoherra Juha "ökykämppä" Rintamäki. Huvittavaa sinänsä, että vähän aikaa sitten sama setä juonsi Kryptassa Arvoillan.

Kirkon ja Kokoomuksen Juha Rintamäki:

http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=362398

Maaliskuun Arvoilta:

http://www.kotimaa24.fi/uutiset/eduskuntavaalit/4521-arvoilta-suorana-lahetyksena-verkossa-ja-radiossa

Mukana molemmissa tietysti myös Kirkkohallituksen lobbaaja Jukka Keskitalo:

http://www.kotimaa24.fi/uutiset/eduskuntavaalit/5486-uusi-hallitus-ja-kirkko-10-kysymysta-kirkon-kansliapaallikolle

Äänestä
  • Tuossa viimeisessä laittamassani linkissä sanotaan:

    "Sinänsä asiasta VUODEN 2011 AIKANA TEHTÄVÄ SELVITYS TARJOAA MAHDOLLISUUDEN KÄYDÄ ASIA PERUSTEELLISESTI VALTIOVALLAN KANSSA LÄPI. Olennaista on, että selvityksen pohjana ovat seurakunnille yhteiskunnallisista tehtävistä aiheutuvat todelliset kustannukset."

    Siis onko kuluvana vuonna meneillään joku erityinen selvitys kirkon yhteisövero-osuudesta? En ole kuullutkaan! Miksi tästä ei ole ollut mitään muissa medioissa? Asia vaatisi keskustelua.

    Jos joku menee tuohon arvoiltaan käymään niin toivottavasti kysyy tuosta yhteisöveroselvityksestä. Senhän luulisi jo olevan melkein valmiskin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


cxz kirjoitti:

Bongattua:

Vapareita olisi syytä olla paikalla tilaisuudessa, joka alkaa maanantaina 21.11. klo 18.00 kun ehdokkaita tentataan.

Paikalla pitää varmaan olla vähintään 30 min etukäteen.

Sisäänkäynti Kirkkokadun puolelta (mistäpä muualta...).


http://www.kotimaa24.fi/uutiset/kotimaa/6565-kirkko-jarjestaa-presidenttipaneelin-tuomiokirkon-kryptass

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu