Lähetin 23:lle oman ikäluokkani naiselle (n. 25 v) asiallisen viestin. Moni ilmeisesti kävi kuvallisessa profiilissani, mutta kukaan ei vastannut viestiin. Viikko tämän jälkeen menin ensi kerran moneen kuukauteen kaverin kanssa keskustan (Hki) baareihin ja juttelin kahden illan aikana usean naisen kanssa. Moni tuli pyytämään tulta tupakkaansa jne.
Eli tästä nyt voi helposti päätellä mistä hommassa on kysymys. Älkää miehet haaskatko aikaanne näillä treffipalstoilla netissä.
Eli tästä nyt voi helposti päätellä mistä hommassa on kysymys. Älkää miehet haaskatko aikaanne näillä treffipalstoilla netissä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
En haaskaakaan. Nettiprofiili on vain yksi tapa olla esillä. Toki silmät ovat aina auki muuallakin. Ihmiset ottavat muutenkin koko tämän nettihomman liian vakavasti.
Siis siellä baarissa tuli pyytämään tulta? Vaikkei niissä saa nykyisin polttaa.
Äläs nyt, se onhan hyvin omaperäistä tulla pyytämään sätkää tai tulta :D
Miksi haaskata ? Toisaalta baareissa juokseminen se vasta ajan haaskausta onkin, kun dokaaminen ja pinnallinen lihatiskimeininki melun keskellä ei nappaa. Ennemmin vaikka sieltä kaupan kassajonosta...
Tarkoitin lähinnä että kaikenlainen live-meininki on paljon parempi vaihtoehto kuin nettihommat.
Naisilla on täällä NIIN pirusti kysyntää että homma on ihan pieni-piiri-pyörii-leikkiä.
En ole KOSKAAN aiemmin välittänyt baareista seuranhaussa, mutta huomannut että saa paljon enemmän huomiota siellä kuin netissä
Ja kirjoitustaitoani yms. on kehuttu, mutta ei se netissä paina yhtään.
Baarissa taas nuoret naiset mm. katselevat kiinnostuneena ja juttua on helppo iskeä.
Ero on myös siinä että netissä esitellen kuvaansa tulee itselle suorastaan ruma olo kun taas baarissa tuntee itsensä naisten silmien alla KOMEAKSI.
Päätellyt että netistä johtuen naiset ovat nirsoja, liian suosittuja tai ongelmatapauksia täällä.
Eihän siinä aikaa mihinkään hukkaan mene jos on profiili netissä.
Käy katsomassa vaikka kerran päivässä johon menee mitä, 1-5 minuuttia (siis jos vastailee/selailee yms)?
Sama kuin sähköposti riippuen viestien määrästä.
Totta!
Yksii vikasi:
1. Olet ihan liian nuori nettideittiin. Palaa asiaan vaikka noin vuonna 2030, ja hae sitten iäisiäsi naisia. Sitten toimii. Nettideitti ei ole nuorisolle. Ravinolat ovat.
Noin 45-55 -vuotiaille ravintolat ei toimi. Nettideitti toimii.
Käy ravintolassa toisteiseksi. Sinne, kun olet yli 40 v, niin vaihda nettideittiin. Huomaat, että siellä on OIKEASTI NAISIA. Ihmeellistä. Käy kuitenkin vielä siellä teididiskoissa.