Ostin taannoin Nivean itseruskettavaa voidetta. Mikä pettymys. Ihoni sävy ei muuttunut astettakaan tummemmaksi. Ainoastaan hieman pehmeämmäksi. Tämän johdosta myyjä sai myytyä minulle Piz Buinin Max Tan -itseruskettavaa. Minkälaisia kokemuksia teillä on aineesta? Toimiko tms? Vinkkejä tai varoituksen sanoja ennenkuin hieron ainetta vielä varsin kalvakkaan nahkaani?
Piz Buin Max Tan
Lalli
61557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos olet kovin vaalea,max tan saattaa olla aika mörkki...mut jos pohjarusketus,niin sit ihan ok kun et laita liian paksulti.Itellä ei muut näy yhtään kuin tämä max tan.
...melko vaalea tällä hetkellä iholtani, enkä ole kerinnyt rusketustakaan hankkimaan. Uskallankohan siis edes kokeilla koko ainetta? Ehkä jos "laimentaisin" sitä hieman kosteusvoiteella aluksi, ja jos tulos jää kovin vaaleaksi, lisään ainetta raakana.
Oletko saanut Max Tanin levittymään hyvin ja tasaisesti? Tuleeko läikkiä helposti?
Ehkä sun eka kerralla kannattaa lantrata sitä voidetta,ettei tule ikävää yllätystä.
Mulla on ko.tuoteella tullut tasaista ja hyvää jälkeä-mutta oon aina ollut valmiiksi ruskettunut kun oon sitä laittanut.Kerran sähläsin niinettä kantapäät oli kauhean näköiset,kannat kun ei alhaalta oikeasti rusketu...joten...
Niin,olen luonnostani suht tummaihoinen ja siksipä mulla maxtan on toiminut ongelmitta.
Jos latraat,lantraa yhtä ohuella voiteella jotta sekoittuvat tasaisesti.Kerro mitä tykkäsit?
Ja loistavaa jälkeä tuli! Todella tasaista! Laitoin ainetta ihan sellaisenaan lantraamattomana, eikä väristä tullut ainakaan liian tumma. Itseasiassa lisäsin jalkoihini vielä toisen kerroksen. Mutta värisävy on todella hyvä ja luonnollinen. Hyvä aine, ei voi muuta sanoa!
Itekkin laitoin eilen ja nyt heitin varovaisuuden koppaan(vaikka tummempi pinta jo onkin)aijai,kyllä olen tyytyväinen-etenkin jalkoihin,kaunis syvä rusketus saa jalat/reidet näyttämään hoikemmilta;)
Jos tykkäsit,suositan ostamaan varalle samaa ainetta-huomaat nimittäin pian että kaupan hyllyt ammottaa tyhjinä ko.tuotteen kohdalta.Värittelyä kuitenkin joutuu uusimaan,jos haluaa pitää värin.Laitoitko kasvoihin myös,ite laitoin ja ihan hyvä.
Uskaltaisinkohan minäkin kokeilla??
Eli se on siis niin, että jos laittaa tosi ohuelti, niin väri hyvä.
Jos paksusti(niinku minäxD) niin jää ruma/EPÄluonnollinen?
Ja montako tuntia siinä menee että se näkyy??
Mulla on tähän saakka ollu NIVEAn sprayta, ihan ok .,mutta se kuivuu tosi nopeasti, tuntuu levitättäessä ehkä vähän karheelta, haisee pahalle,mut väri näky aina jo noin. puolen tunnin kuluttuu jos laitto paksusti:P .
Ei kai tää BAN ZAN tai BEN TAN oo tällanen??
ENTÄ MISTÄS SITÄ SAA / MIKÄ ON HINTA??
Kiitti niille ihanille jotka vastaa!!