Opettawainen kertomus miehenpuolille! 

Opettawainen kertomus miehenpuolille! 

( sopewaisesti soweltain ulko-maan kielestä kääntänyt far angst)

Olipa kerran prinssi, jota naapurivaltakunnan prinsessa kosiskeli puolisokseen. Prinsessa oli hyytävän ruma, vittumainen ja luonnevikainen lesbomörköfemakko ja luonteellaan, naamallaan ja käytöstavoillaan helposti pystyi saamaan maapallolle aikaan uuden jääkauden. Lisäksi prinsessa oli tiedostava, valistunut, suvaitsevainen ja kannatti kaikkia Hyviä Asioita ja muutenkin asusteli ilmapallojen päällä. Prinssi kehotti prinsessaa taipumuksiensa ja ominaisuuksiensa mukaisesti ryhtymään tasavallan desantiksi ja syytämään alaistensa rahat erilaisiin mustiin aukkoihin ja kymppitonnin paskamakkeihin pitkin Afrikkaa. Järkimiehenä prinssi siis kieltäytyi ja nauraa räkätti itsensä melkein tärviölle täpärää pelastumistaan ajatellessaan.

Prinssi vihelteli muutenkin ihan viileästi ja päätti elää oikeaa miehen elämää onnellisena elämänsä loppuun saakka, ja ehkä muutaman vuoden vielä siitä ylikin. Hän ajeli käheillä, suoraputkisilla moottoripyörillä ilman kypärää, rokotteli ahkerasti ja vaivojaan laskematta pitkäsäärisiä ja isotissisiä surinasussuja ja huutosakin tyttöjä, kävi kalassa poikien kanssa, läiski sököä ja reisinakkia ja kävi metsällä, ralleissa, motorparkissa, ampumaradalla, nyrkkeilymatseissa, biljardisaleissa ja sinkkukapakoissa. Ulkomailla hän hengaili Hooterseissa ja Playboy-klubeissa ja tuumi, että onpa vallan saamarin hienoa tämä tutustuminen vieraisiin ryntäi,,, kulttuureihin.

Prinssi kippaili mustaa viskiä, tummaa olutta, niin pinta- kuin pohjahiivaistakin, eikä milloinkaan suunsa sivu kiertänyt oivia brandyja, konjakkeja, armanjakkeja, rommiviinaa, jaloviinaa, ja monia muita oivia juomia. Ja milloin laseissa välkkyilivät jalot juomat, silloinpa röyhysi prinssimme suupielessä kyynärvarren vahvuinen sikaari, joka oli kuubattarien reisien välissä muotoonsa rakkaudella hierottu ja jonka uloimmat lehdet olivat paikalleen saatettu ja viimeistelty Viivaa pitkin pyyhkäisten. Saattoipa joskus vallan intianhappukin lähetellä uljaita savumerkkejään kohden kristallikruunuja.

Mutta milloinkaan, ei kankkusessa eikä muussakaan tilassaan prinssi kuullut vähäisintäkään kälätystä eikä komentoja osallistua taloustöihin tai lähteä alennusmyynteihin. Prinssi ei myöskään käynyt yhdessäkään baletissa, oopperassa, runoillassa eikä milloinkaan taidenäyttelyssä, jossa olisi ollut mitään muuta kuin alastomia naisten kuvia ja patsaita. Ainoaan poliittisen mielenosoitukseensa prinssimme osallistui väkijuomain rohkaisemassa tilassaan sohottaen siunauksellisen kultaisen suihkunsa mielenosoittajien päälle parvekkeeltaan.

Prinssi ei maksanut elatusapua, piti itse talonsa, autonsa, veneensä ja kesämökkinsä. Prinssi ahkeroi enemmän kuin Shell ja Esso ja koeporaili kaikkia lupaavia löytöjä erityisesti nuoremmista kerrostumista. Prinssi söi laardipitsaa, jonka päällä oli läskiä, lihaa, salamia, pepperonia ja jauhelihaa sekä erikoisen uljaat patjat pekonia, suolalihaa, poroa ja kinkkua ynnä kuuppalapiollinen valkosipulia, sipulia, jalapeñoa ja Crash & Burn Death Chilli Saucea. Prinssi pisti möttöspiirakan väliin kuusikin nakkia ja kuorrutti annoksen tonkallisella Pöltsamaa Kange -sinappia ja puolellatoista tuumaa ketsuppia.

Prinssi rouskutteli jättipusseja perunalastuja matkaan saattaakseen oivan janon hanaolutta varten ja piereskeli tuvassa ja puutarhassa matkailuperävaunun kokoisia pieruja. Kukaan ei häntä torunut, komennellut eikä määräillyt tai kiellellyt lähtemästä reissuille Tallinnaan, Varsovaan, Riikaan ja Pattayalle. Prinssi ei tiennyt mitä Poliittinen Korrektius on, eikä muutenkaan puhunut kuin totta, asiaa ja talonpoikaisjärkisiä, itse havaitsemiaan tosiasioita. Koko maailma oli mieltä, että prinssi on parski ja kolee kundi ja ihan maailmankaikkeuden ja muutamien paralleelijärjestelmienkin kaksoisplusyleisupein ja viilein kundi ja coolmeister ihan parhaasta päästä. Prinssillä oli pankkitilit pengaa pullollaan ja hänestä tehtiin ihailevia räppejä, eikä kukaan koskaan jättänyt hänen vessanrengastaan alas.

Sen pituinen se.

2

194

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Söpöä.

      Onnea prinssille. =)

      • Naurattaa

        Hauska juttu! Mitä mahtaa "tasavallan desantille"nyt kuulua?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      88
      1374
    2. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      189
      1167
    3. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      74
      1029
    4. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      78
      923
    5. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      355
      817
    6. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      59
      777
    7. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      168
      774
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      208
      750
    9. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      5
      707
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      645
    Aihe