Onko sama asia naisen suhteen?

miehet vastatkaa

Kun mies ei löydä uutta kumppania edellisen seurustelun kariuduttua niin onko se merkki siitä että on katkera edellisestä suhteesta vai että peräti rakastaa exää?

10

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi ollakin, mutta voi olla aika monta muutakin syytä. Se nyt vaan yhdellä kestää 6kk päästä yli ja toisella 6v., eri syistä, ja vielä sittenkin kun on päästy menneen tasalle tai ylikin, niin voi olla että on muut asiat mielessä mihin keskittyy, voi olla että on myös löytänyt jonkin muun sisällön elämälleen, niin ettei suoranaisesti edes hae parisuhdetta tai ole haettavana parisuhdemielessä. Parisuhde on sen verran kimurantti kuvio, että monasti voi olla hetkellisesti mielekkäämpää keskittyä paremmin oman kyvykkyyden mahdollisuuksien rajoissa oleviin elämän sisältöihin, kuten vaikka työhön, harrastukseen, kavereihin.

    • Mistäs sitä koskaan tietää. Voi olla kiinni exäsään, katkeroitunut kaikille naisille, löytänyt muita virikkeitä, toipuminen kestää kauan, salasuhde jne...

    • En tiedä kertooko se, ettei mies "löydä" uutta kumppania, mitään vanhasta suhteesta. - Jos mies ei edes etsi; siinä voi olla jäänteitä menneestä, mutta jos mies etsii eikä silti löydä; no... eihän suhteita osteta apteekin hyllyltä, vai mitä.

    • //Mies//

      Tai sitten C.) mies "nauttii vapaudestaan" ja harrastaa satunnaisia suhteita?

    • Mitenniin ei 'löydä'?

      joku e.t.s.i.i.

      • jos palstalla on vapaita sinkkumiehiä ...

        U know :D


    • ............

      Ei vaan merkki siitä, että miehelle on riittävästi irtopillua tarjolla eikä parisuhde ole välttämätön tarvittavan saannin takaamiseksi.

    • Itse hiljattain pitkästä suhteesta eronneena vielä "toivun" vai mitä se lie. En ole katkera exälle enkä rakasta, siksi erokin pohjimmiltaan tuli.

      Nyt lähinnä kiinnostaa miten vakituinen pikkujouluvonkaaja aikoo käyttäytyä tulevissa pikkujouluissa. Menettikö kiiinnostuksensa kun olen vapaa vai tuplaako ponnistelunsa. Ensimmäinen vaihtoehto olisi helpompi meille kummallekin :O

    • jäätelötötterö

      ... ja toisilla miehillä unohtaminen ja uuden löytymiseen aamu klo 9:00 ilta 20:00 joten .... kuten minun miehelläni !!

    • zzy

      Ei tuleongelmaa,jossei jätäkaikkia naisiaan yhtäaikaa...jos silloinkaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5408
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2951
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2644
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      2013
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1992
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1829
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1802
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1701
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1438
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1230
    Aihe