Olen seurustellut 2 vuotta poikaystäväni kanssa. En ole koskaan saanut hänen kanssaan orgasmia, vaikka hän on yrittänyt. Nykyään kun edes ehdotan että hän voisi joskus yrittää niin hän turhautuu ja sanoo "et sinä kuitenkaan saa". En ole mitenkään painostanut asialla häntä, mutta välillä olen sanonut että hän voisi yrittää hellänä hetkenä ihan ilman mitään erillistä suoristusta, mutta asia ei näköjään mene perille. On alkanut todellakin rassaamaan, kun poikaystäväni tulee aina mutta minä en koskaan. Joudun hoitelemaan itseni suihkussa kerta toisensa jälkeen. Mitä minä teen?
En saa orgasmia poikaystäväni kanssa
lady,.
11893
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Simppeliä.
Haet pornokaupasta kunnollisen klitoriskiihottimen tai sopivalla taajuudella ja amplitudilla värisevän tekopeniksen (trust me, näissä on eroja: useimmat ovat aika huonoja, eivätkä oikein kunnolla toimi). Sitten käytät sitä samaan aikaan, kun mies jumputtelee sisälläsi. Suosittelen jotain sopivaa tekopenistä. Sillä on helpompi ylettyä aktin aikan klitorikselle.
Toimii muuten aika hemmetin hyvin. Mies yhtä aikaa sisällä ja värisytin klitalla toimii hiton paljon paremmin kuin pelkkä värisytin.
laita kiertoon. Miehesi tulisi hoidella sinut joko ennen tai jälkeen, harvemmin kun naiset saa yhdynnän aikana. Jos ei toisen mielihyvä kiinnosta, niin on todella kylmä ja typerä tapaus.
Ei kyse ole typeryydestä, kai. Voi olla kyse miehen kömpelyydestä tai naisen kropan haastavuudesta. Joka tapauksessa tilanne on niin turhauttava kummallekin, että ero voi olla paikallaan.
Jotain puolet naisista ei ikinä koskaan koe vaginaorgasmia. Naisten alapäät on vaan niin erilaisia, jotkut ei kertakaikkiaan saa millään, jotkut saa melkein aina, jotkut saa jo pelkästä ajatuksesta orgasmin. Klitorisorgasmin voit yrittää saada etsimällä itse seksissä asentoa/kohtaa jossa tuntuu hyvälle ja vaikka itse käsin/jollain apuvälineellä itseäsi hiplaten miten tykkäät. Se on taivahan tosi kuitenki, että se orgasmi ei tule, jos sitä väkisin yrittää saada. Se tulee jos on tullakseen, ilman mitään etukäteissuunnitteluja.
Teet vain hallaa seksielämällenne ja suhteellenne kun äksyilet ja syyttelet poikaystävääsi. Itse olen saanut jonkinlaisen orgasmintapaisen aina joskus, monet kerrat on ollut niiiiiiiiiin lähellä ja on jäänyt ketuttamaan todella, kun mies ei vaan pysty ikinä millään pidättelemään loppuun saakka ja odottamaan minua, kun tuntuu kuulemma aivan liian hyvälle milloin olen hekumoissani ja ja sisällä jyllää kuin vesuviuksella....
Että nainen tekee hallaa suhteelle ja seksielämälle, kun mies on käytännössä käyttänyt naista panoreikänä jo kaksi vuotta? Eikä miestä kiinnosta vähääkään, saako nainen vai.
Ajatteleva mies vaikka tulisi sinne suihkuun hoitelemaan naisen, eikä vain tyhjentäisi lastiaan ja antaisi olla.
Mielestäni ap:n mies on todella itsekäs. Hänelle on oma nautinto tärkein. Miten kukaan empatiakykyinen voi edes haluta seksiä, jos toinen ei nauti siitä? "anna mä nyt tyhjennän lastin ja heitän sut sen jälkeen sivuun"?
no kokeilkaa vaikka usempaa (2 väh.)kondomia päälleekkäin vähentämään tuntoa. Niitähän voi laittaa sinne välillä lisää
D'ah. Se mulkku kun nyt ei tässä hommassa vain riitä. Kuinka vaikeaa se on miehille ymmärtää, että penis näyttelee usein melkeinpä sivuosaa naisen orgasmissa. Joidenkin tutkimusten mukaan vain kolmannes naisista saa yhdyntäorgasmin edes parhaassa tapauksessa.
Tietäen yllä olevan, niin kortsujen lisääminen ei auta.
Miesten teknisestä osaamattomuudesta sekä naisten tietämättömyydestä miten pitää toimia saavuttaaksen sen itselleen. Ainakin nainen tarvitsee myös tunnetta mukaan.
Ihan turhaan kyllä syytät poikaystävääsi kun kerta kykenet tulemaan. Mikset kerro miehellesi miten tulet ja hän hoitelee sinut niin?
Vain nainen itse tietää miten oma kroppa toimii. Ja se pitää parisuhteessa kertoa toiselle osapuolelle.
Tunnelma on tärkeä. Rennon kevyt, mutta kuitenkin tiivis tunnelma, sellainen ettei ole kiire minnekkään, vaan tässä on paras paikka olla juuri nyt. Vielä se , että miehen pitää kestää ad.20 minuuttia.
Oletko koettanut neuvoa häntä mistä pidät?..mies ei osaa lukea aivoituksiasi..hyväiletkö itseäsi yhdynnän aikana? osta lämmittävää liuakstetta..seksikaupat myy..tai apuvälineitä..pyydä häntä nuolemaan sua mistä tykkääkin..