Vauvanruokadieetti!

vieras12345

Onko kukaan lähössä mukaan? Ajattelin huomenna aloittaa kokeilemaan 5 päivää vauvanruokadieettiä, eli syön vauvanruokaa päivittäin ja lisäksi raejuustoa.

Syön yhteensä 5-8 purkkia pilttiä eli n.350- 560kaloria raejuustoa.

En tiedä tuleeko onnistumaan, mutta kokeilen ainakin!
Ja en ole ylipainoinen, haluisin muutaman kilon vain pois ja kokeilen auttaisiko tämä, kun tuntuu, että kaikki konstit on käytetty. En laihtunut kiloakaan vaikka söin normaalisti liikuin reilu 7tuntia viikossa.

1

311

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • babyfoodish

      Vastaus tulee hieman myöhässä mutta :) Itse olen nyt kolmatta päivää vauvanruokadieetillä ja nyt kolmantena päivänä tuntuu helpommalta kuin nuo kaksi ekaa päivää..
      syön 8kk, 12kk, 1-3v, ja 15kk ruokia mitä minäkin päivänä ja kaloreita tulee max. 700/pvä, mutta tuo on tosiaan se oma "rajani" joten todellisuudessa syön n. 600 kcal paikkeilla per päivä.
      syömissäni vauvanruoissa mukana esim. bona vihanneksia ja stroganoffia, piltin perunaamuusia ja lohta, piltin villin lännen pataa yms.. jotkut maistuu paremmilta ja jotkut eivät maistu ollenkaan mutta olen ottanut asenteeksi sen että dieettiruoan ei tarvitse olla niin hyvää kunhan saan tarvittavat kalorit päivässä..
      ajattelin jatkaa n. kuukauden ja sitten alkaa liikkumaan enemmän ja pikkuhiljaa aloittaa syömään aamupalan, lounaan, välipalan, päivällisen ja iltapalan. nyt en liiku paljoa, kävelen kauppaan ja pieniä lenkkejä teen kun jaksan.
      tosiaan, nyt olen ollut tällä vauvanruoka-trendi-dieetillä 3 päivää ja 3 kiloa on lähtenyt. minulla tosin aika paljon ylipainoa josta lähteä ;)
      lisäksi juon vettä jonkin verran ja cokis zeroa! ilman zeroa en pärjäisi.
      kiukkua ja houkutuksia on esiintynyt ensimmäisinä päivinä mutta kylläs e olo kummasti alkaa parantua vaikak luovutuskin on jossain vaiheessa ollut lähellä..
      nyt olen positiivisella mielellä että onnistun.
      noudatan tätä siksi että olen kaikki kuurit koittanut ja melkein aina epäonnistunut mutta nyt ajattelin tuon kuukauden startin vetäistä että lähtee suurin osa pois kiloja ja sitten palaan pikkuhiljaa tosiaan normaaliin ruokaan ja pieniin annoskokoihin :)
      onko muita jotka muuten nyt kokeilevat samaa dieettiä? olisi mukava vaihtaa ajatuksia..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      84
      1261
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      834
    3. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      77
      770
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      243
      719
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      601
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      80
      582
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      575
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      25
      522
    9. 37
      522
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      27
      490
    Aihe