Vauvanruokadieetti!

vieras12345

Onko kukaan lähössä mukaan? Ajattelin huomenna aloittaa kokeilemaan 5 päivää vauvanruokadieettiä, eli syön vauvanruokaa päivittäin ja lisäksi raejuustoa.

Syön yhteensä 5-8 purkkia pilttiä eli n.350- 560kaloria raejuustoa.

En tiedä tuleeko onnistumaan, mutta kokeilen ainakin!
Ja en ole ylipainoinen, haluisin muutaman kilon vain pois ja kokeilen auttaisiko tämä, kun tuntuu, että kaikki konstit on käytetty. En laihtunut kiloakaan vaikka söin normaalisti liikuin reilu 7tuntia viikossa.

1

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • babyfoodish

      Vastaus tulee hieman myöhässä mutta :) Itse olen nyt kolmatta päivää vauvanruokadieetillä ja nyt kolmantena päivänä tuntuu helpommalta kuin nuo kaksi ekaa päivää..
      syön 8kk, 12kk, 1-3v, ja 15kk ruokia mitä minäkin päivänä ja kaloreita tulee max. 700/pvä, mutta tuo on tosiaan se oma "rajani" joten todellisuudessa syön n. 600 kcal paikkeilla per päivä.
      syömissäni vauvanruoissa mukana esim. bona vihanneksia ja stroganoffia, piltin perunaamuusia ja lohta, piltin villin lännen pataa yms.. jotkut maistuu paremmilta ja jotkut eivät maistu ollenkaan mutta olen ottanut asenteeksi sen että dieettiruoan ei tarvitse olla niin hyvää kunhan saan tarvittavat kalorit päivässä..
      ajattelin jatkaa n. kuukauden ja sitten alkaa liikkumaan enemmän ja pikkuhiljaa aloittaa syömään aamupalan, lounaan, välipalan, päivällisen ja iltapalan. nyt en liiku paljoa, kävelen kauppaan ja pieniä lenkkejä teen kun jaksan.
      tosiaan, nyt olen ollut tällä vauvanruoka-trendi-dieetillä 3 päivää ja 3 kiloa on lähtenyt. minulla tosin aika paljon ylipainoa josta lähteä ;)
      lisäksi juon vettä jonkin verran ja cokis zeroa! ilman zeroa en pärjäisi.
      kiukkua ja houkutuksia on esiintynyt ensimmäisinä päivinä mutta kylläs e olo kummasti alkaa parantua vaikak luovutuskin on jossain vaiheessa ollut lähellä..
      nyt olen positiivisella mielellä että onnistun.
      noudatan tätä siksi että olen kaikki kuurit koittanut ja melkein aina epäonnistunut mutta nyt ajattelin tuon kuukauden startin vetäistä että lähtee suurin osa pois kiloja ja sitten palaan pikkuhiljaa tosiaan normaaliin ruokaan ja pieniin annoskokoihin :)
      onko muita jotka muuten nyt kokeilevat samaa dieettiä? olisi mukava vaihtaa ajatuksia..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3518
    2. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      85
      1536
    3. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1269
    4. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1222
    5. Pitääkö penkeillä hypätä Martina?

      Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      988
    6. Kerropa ESA miten kävi tuomioiden

      Osaako ESA kertoa miten haukkumasi kunnanhallituksen kävi.
      Puolanka
      35
      971
    7. Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut
      Maailman menoa
      16
      953
    8. Kuinka kauan

      Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?
      Ikävä
      57
      832
    9. Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä

      Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk
      Maailman menoa
      92
      794
    10. Se olisi ihan

      Napinpainalluksen päässä. Ei vaatisi paljon
      Ikävä
      62
      745
    Aihe