Vauvanruokadieetti!

vieras12345

Onko kukaan lähössä mukaan? Ajattelin huomenna aloittaa kokeilemaan 5 päivää vauvanruokadieettiä, eli syön vauvanruokaa päivittäin ja lisäksi raejuustoa.

Syön yhteensä 5-8 purkkia pilttiä eli n.350- 560kaloria raejuustoa.

En tiedä tuleeko onnistumaan, mutta kokeilen ainakin!
Ja en ole ylipainoinen, haluisin muutaman kilon vain pois ja kokeilen auttaisiko tämä, kun tuntuu, että kaikki konstit on käytetty. En laihtunut kiloakaan vaikka söin normaalisti liikuin reilu 7tuntia viikossa.

1

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • babyfoodish

      Vastaus tulee hieman myöhässä mutta :) Itse olen nyt kolmatta päivää vauvanruokadieetillä ja nyt kolmantena päivänä tuntuu helpommalta kuin nuo kaksi ekaa päivää..
      syön 8kk, 12kk, 1-3v, ja 15kk ruokia mitä minäkin päivänä ja kaloreita tulee max. 700/pvä, mutta tuo on tosiaan se oma "rajani" joten todellisuudessa syön n. 600 kcal paikkeilla per päivä.
      syömissäni vauvanruoissa mukana esim. bona vihanneksia ja stroganoffia, piltin perunaamuusia ja lohta, piltin villin lännen pataa yms.. jotkut maistuu paremmilta ja jotkut eivät maistu ollenkaan mutta olen ottanut asenteeksi sen että dieettiruoan ei tarvitse olla niin hyvää kunhan saan tarvittavat kalorit päivässä..
      ajattelin jatkaa n. kuukauden ja sitten alkaa liikkumaan enemmän ja pikkuhiljaa aloittaa syömään aamupalan, lounaan, välipalan, päivällisen ja iltapalan. nyt en liiku paljoa, kävelen kauppaan ja pieniä lenkkejä teen kun jaksan.
      tosiaan, nyt olen ollut tällä vauvanruoka-trendi-dieetillä 3 päivää ja 3 kiloa on lähtenyt. minulla tosin aika paljon ylipainoa josta lähteä ;)
      lisäksi juon vettä jonkin verran ja cokis zeroa! ilman zeroa en pärjäisi.
      kiukkua ja houkutuksia on esiintynyt ensimmäisinä päivinä mutta kylläs e olo kummasti alkaa parantua vaikak luovutuskin on jossain vaiheessa ollut lähellä..
      nyt olen positiivisella mielellä että onnistun.
      noudatan tätä siksi että olen kaikki kuurit koittanut ja melkein aina epäonnistunut mutta nyt ajattelin tuon kuukauden startin vetäistä että lähtee suurin osa pois kiloja ja sitten palaan pikkuhiljaa tosiaan normaaliin ruokaan ja pieniin annoskokoihin :)
      onko muita jotka muuten nyt kokeilevat samaa dieettiä? olisi mukava vaihtaa ajatuksia..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      139
      7648
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      423
      7091
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3623
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      138
      3256
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2784
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      44
      2318
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1926
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1793
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      26
      1566
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1457
    Aihe