Maista ihmeessä perunaleivoksia

jos et viellä ole tosin tyytymättömyys huomennakin rikkaan köyhdyttää.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei rinsenssakakkua, ko niitä tsaarinleivoksia ... mitä hittoja ne oli ne hyvät pinkit?

Äänestä
  • kyllä muistat aleksanterin. Meillä päin joku on käynnyt uskomushoidoissa :) kun kuvittelevat että berliinin munkkeja ei kukaan syö . Kylläpäs syön kauppiaat.

    Äänestä

  • . kirjoitti:

    kyllä muistat aleksanterin. Meillä päin joku on käynnyt uskomushoidoissa :) kun kuvittelevat että berliinin munkkeja ei kukaan syö . Kylläpäs syön kauppiaat.

    sepä se olikin .. muista kerran aleskanterinkarul ko söötiin niitä siitä kipsasta, ko myy niitä leivoksii niiden munattomien seppien aukeella ....

    Äänestä

ai oliko ne niitä potun näköisiä leivospalleroita?
kerran oon maistanu, eipä ollu mikään makuelämys
mulle vadelmamazariineja kiitos,

mur

Äänestä

Varsinkin leipomon kahvilassa aivan tuoreina aivan jumalaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:) kirjoitti:

jos et viellä ole tosin tyytymättömyys huomennakin rikkaan köyhdyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu