E-pillerin aloitus -> rakkuloita?

Aloitin e-pillerien käytön reilu viikko sitten ja eilen minulle ilmestyi pieniä, kivuliaita rakkuloita ym. käsiin, kieleen ja jalkapohjiin. En keksi mistä muustakaan tämä voisivat johtua, kuin pillereistä, mutten googlettamallakaan löytänyt mainintaa siitä, että tälläistä voisi tapahtua. Kokemuksia?
275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinun pitää ottaa yhteyttä pillerit määränneeseen lääkäriin.

Pillerien merkki on mikä?

Ettet vain olisi sairastunut enterorokkoon? Se minulle tuli mieleen.

Äänestä

Femoden

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cats1030 kirjoitti:

Aloitin e-pillerien käytön reilu viikko sitten ja eilen minulle ilmestyi pieniä, kivuliaita rakkuloita ym. käsiin, kieleen ja jalkapohjiin. En keksi mistä muustakaan tämä voisivat johtua, kuin pillereistä, mutten googlettamallakaan löytänyt mainintaa siitä, että tälläistä voisi tapahtua. Kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu