Hulkki MM-kisoissa

18.11.2011

CBB MM-tunnelmia

Tallink kuljetti Suomen CBB-joukkueen Tallinnaan ja laiva oli laiturissa kello 16.00. Mukana kilpailijat Utti Hietala, Antti Filatoff, Tuomas Kuronen ja Juho Passila sekä joukkueenjohtajana Johnny Kankala.

Joukkuueen henki on hyvä ja majapaikkakin on ihan OK. Punnitus mei sekin läpi ja kaikki pääsivät kilpailemaan. Eli ei mitään uutta auringon alla.

Tässä muutama kuva perjantailta

http://www.bodylehti.fi/?cid=5822
20374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

19.11.2011

CBB MM-kilpailun numerot

Perjantai-illan punnituksessa arvottiin kilpailunumerot. Alkukilpailut pidetään kello 15.00 lauantaina ja finaalit sunnuntaina kello 15.00. BODY seuraa tilannetta Tallinnassa ja raportoi suorana nettiyhteyksien niin salliessa...

http://www.bodylehti.fi/?cid=5823

Äänestä
  • Eestin pojilla on hemmetin hyvä foorumisofta käytössä.

    Äänestä

Hulkki lavalla!

Äänestä

19.11.2011

CBB MM-alkukilpailu - Utti kahdeksas!

Classic Bodybuildingin MM-kilpailujen alkukilpailu on ohi ja suomalaiset ovat käyneet lavalla.

Juho Passila kilpaili alle 175 cm sarjassa. Juho oli aika epävarman näköinen ja jo eilen punnituksessa alkoi epäillä omaa sijoittumistaan kilpailussa, mikä sinänsä on tyhmää, koska kisa pidettiin seuraavana päivänä. Koskaan ei saisi luovuttaa ennen kisaa. Juholla on hyvä fysiikka ja hän näytti Eestin Imre Vähin rinnalla ihan hyvältä, eikä häntä tarvinnut hävetä millään tavalla kuin asenteen puolesta. Juho putosi eliminaatiokierroksella eli hän ei päässyt 15. parhaan joukkoon.

Alle 180 cm sarjassa Suomea edusti Tuomas Kuronen, joka oli pienentynyt SM-kisasta monta numeroa ja olkapäälinja näytti heikolta. Tuomaksella on fantastinen fysiikka, jos hän vain olisi saanut pidettyä massansa. Hänellä on lineupissa hyvä perusasento. Lavalla Tuomas oli hiukan vaisu eli lisää tsemppiä olisi kaivattu, jotta hän olisi saanut itseään paremmin esille. Kaverilla on potentiaalia, mutta ensimmäinen MM-kisa on aina vaikea pala jokaiselle kisaajalle. Tuomas on sijalla 11.

Yli 180 sarja oli koko kisan kovin ja Suomella kaksi edustajaa, Antti Filatoff ja Utti Hietala. Antti oli lavalla hyvä, mutta lievä vaisuus paistaa hänestäkin läpi. Miksi? Äijä näytti sairaan kovalta MM-kilpailussa, kyllä MM-kisassa, joka on CBB:n korkein taso! Antti sijoittui sijalle 10.
Utti taas loisti lavalla, vaikkakin valui hikeä kuin Mississippi. Utti huomattiin ihan eri tavalla kuin muut kilpailijat, koska hän oli "läsnä" lineupissa. Utin fysiikka näytti kerrassaan fantastiselta ja hänen sijoitus oli 8.

http://www.bodylehti.fi/?cid=5824

Äänestä

Käytetäänpä oikeita nimiä... Utonov Uljanovits Hietala vai mikä se oli.

Äänestä

Hulkin kisaprojekti 2011 osa 7:
Kisasyksyn päätös MM-kilpailuihin Tallinnassa.

http://www.gymtv.fi

Äänestä

Sielläpä on roinapettereitä rivissä.

Äänestä

Omituista, että tuolla jäi sentäs 2 kiinni dopasta ja Mr. Olympiassa ei jää koskaan yhtäkään. Aika monta roinajussia toisiaan rivissä.

Äänestä
  • No eipä taida Mr. Olympiassa pahemmin olla testejä? :-))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-KKK- kirjoitti:

18.11.2011

CBB MM-tunnelmia

Tallink kuljetti Suomen CBB-joukkueen Tallinnaan ja laiva oli laiturissa kello 16.00. Mukana kilpailijat Utti Hietala, Antti Filatoff, Tuomas Kuronen ja Juho Passila sekä joukkueenjohtajana Johnny Kankala.

Joukkuueen henki on hyvä ja majapaikkakin on ihan OK. Punnitus mei sekin läpi ja kaikki pääsivät kilpailemaan. Eli ei mitään uutta auringon alla.

Tässä muutama kuva perjantailta

http://www.bodylehti.fi/?cid=5822

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu