työntekijää, hyväpalkkaiseen työhön.
VAATIMUKSET
-n20-22 vuotias
- insinööri koulutus
- vähintään 10 vuoden kokemus alalta
ET sillee
VAATIMUKSET
-n20-22 vuotias
- insinööri koulutus
- vähintään 10 vuoden kokemus alalta
ET sillee
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
luotettava, rehellinen komea ja varakas herra hakee naista, nim. ei vapaa :)hihihihihi......
On myös 20 sukunimeä, jotka takaavat hyvät tulot ilman työtäkin
nämä:
http://www.youtube.com/watch?v=6-6YxLDiZ4M&feature=results_video&playnext=1&list=PL83D7CC91EEB6D440
Oletatko sinä että kalliiden ilmoitusten kanssa haettaisiin pystymetsästä reipasta työtäpelkäämätöntä poikaa tai tyttöä, joka pystyy ja haluaa oppia uutta?
Jos olet työtön ja sinulla ei ole kokemusta, niin niitä sunnuntailehden työpaikkailmoitukisa ei pääsääntöisesti kannata lukea sillä mielellä, että niihin tehtäviin etsittäisiin sinua. Muuten niitä kyllä kannattaa lukea.
entäs mitä tuohon kirjanpitäjän työhän muuta kuuluu..
Valtion ja kunnan virkoihin on lain mukaan laitettava hakuilmoitus, vaikka virkaan on jo valittu puoluekirjan mukaan "pätevä"
Täh: onko kyseessä kirjanpitäjän työ ja vaaditaan insinöörin tms koulutus?
ei voi olla totta, ootteko todella noin s....tanan tyhmiä.
ensinnäkin.
- kuinka monta 20 kymppistä inssiä tunnet
- monellako 20-22 vuotiaalla on 10 vuoden työkokemus ton kaiken lisäks.
no kaiketi se nykyyhteiskunnassa on mahdollista
vaikka ja kuinka monella tietysti riippuu mistä ne todistukset on ja mitkä tahot keskenään sopineet ketä on pätevä...jos siellä on 22v insinööri jolla kymmenen vuoden työkokemus niin ...hhihih uskottava se on kun papereissa lukee niin.
isoilla ja kallilla markkinoinnilla onkin juuri se tarkoitus useasti että jokin työpaikka saadaan uskoteltua todella trendikkääseen ilmapiiriin näyttämään kykyjään sekä luomaan uraa jota kaikki kadehtii mm. :)
Treffipalstoilta löytyypaljonkin noita vaatimuksia ylittäviäkin.
Löytyyhän sieltä 24 vuotiaita paljon naismaistereitakin Brändööstä
Nigeriasta tulleita mustia kaunottaria.
No ei olekaan mitään järkeä. Yksikään firma ei maksa useampaa tonnia typerästä työpaikkailmoituksesta. Mutta jos jätetään kärjistykset pois, niin asiassa on ripaus totta joukossa.
Katsoin hakemusta, jolla haettiin minulle itselleni seuraajaa edelliseen hommaani. Toivottiin viittä hyvää ja kuutta kaunista, joista minäkään en olisi kehdannut olevani hyvä edes yli vuosikymmenen kokemuksella ko. hommasta.
Siis toivottiin, vaan ei vaadittu. Ilmoituksessa oli siis toiveita hakijaa kohtaan. Varmaankin aikoinaan palkkasivat sen, joka parhaiten vastasi hakutoiveita. Tunnen kaverin, joka hommaa jälkeeni hoisi ja ei se vastannut vaatimuksia kuin osittain.
Että turhaa vaivutte epätoivoon.