Olemme mieheni kanssa olleet naimisissa 17 vuotta, 3 lasta. Avioliitto on ollut hyvä ja rauhallinen. Nuorin poikamme pelaa jalkapalloa ja jääkiekkoa, samassa joukkueessa pelaa yksi hänen kavereista. Kesällä istuin 2-3 ottelun ajan tämän kaverin isän vieressä. Keskustelumme koskivat otteluita ja muuten yleisiä asioita. Olen myös puhunut hänen kanssaan jääkiekkotreeneissä nyt tänä syksynä. Meidän välillämme ei koskaan ole ollut mitään tunteita. Mieheni on nähnyt meidän puhuvan 2 kertaa. Noin kuukausi sitten mieheni sanoi ettei pidä siitä että pidän yhteyttä tähän mieheen. Se oli minulle ihan ok, koska tämän kaverin isä ei merkitse minulle mitään. Tämän jälkeen mieheni syyttää minua siitä että minulla on ollut salaisia treffejä ja harrastanut seksiä tämän toisen miehen kanssa. Koska se on ihan looginen jatko mieheni mukaan. Olen puolustellut itseäni nyt jo kuukauden , enkä tiedä jos jaksan enää. Voiko joku auttaa, miten jatkan itseäni puolustamisen?
Naimissa 17 vuotta
honda70
7257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miehesi on mustasukkainen, mustasukkaisuus on äijillä eräs voimallisimmista ja alkukantaisimmista tunteista mitä maa päällään kantaa, peräisin luolamieskaudelta.
Tilanne on sikäli vakava että mitkään järkiperustelut eivät auta, aika auttaa ja helpottaa useimmiten mikäli lisää provosointia ei ilmene.
Pahimmillaan tosin voi olla ero edessä, mitäpä sitä kaunistelemaan.
Ilmeisesti miehelläsi on olut samanlaisia vinkeitä jo aiemminkin.
Menkää persheaisoan neuvottelukeskukseen..Miehesi mustasukkaisuus ei ole ok-ja asit pitää saada setvittyä jonkun ulkopuolisen kanssa..Hän saattaa pelätä menettävänsä sinut tai hänellä on omia kokemuksia pettämisetä aiemmin..tai mielnterveysongelmia piilevästi..
Jos jatkat tuolla tiellä saat puolustella ja selitellä ikuisesti. Suhde perustuu kykyyn luottaa kumppaniinsa, ei toistuviin järkeilyihin ja selittelyihin.
Kaiken perustana on kyky luottaa itseensä; toiset kykenee toiset ei.
Nosta kissa pöydälle ja puhumalla asiat selviksi.
Valitetavasti mustasukkaisuus on sellaista johon puhe ei auta.
Voisiko olla, että miehelläsi on joku toinen ja tämän asian varjolla saisi syyn syyttää sinua?
Jos ei aikaisemmin ole ollut kovin mustasukkainen ja nyt tuollaiseksi ryhtyy, voisi tuo olla syy.
Se on kun tuo lätkähomofaijoilla alkaa viiraa päässä niin sitten tulee leipäveitsellä sun muulla selkään.
Mikään ihmislaji ei ole kieroutuneempi kuin lätkästä kiinnostuneet miehet. Sitä paitsi se on homojen hommaa ja niin on jalkapallokin.
Kuule honda, lopeta kertakaikkiaan puolustelemasta. Sano siallisen tiukasti miehellesi, NYT RIITTÄÄ! Vainoharhaisuutta ei täydy sietää. Olisikohan miehellesi sitäpaitsi puolustelusi vain punainen vaate?