Kysymyksiä meikeistä.

Onko teillä kokemuksia Lumenen Natural Code sarjan mineraalipuuterista? Joku ihme Mineral Powder.

Mietin, että se oli aika halpa.. peittäkö se kiiltoa/finnejä erityisen hyvin?

Sitten vielä, kumpi on parempaa, meikkivoide vai meikkipuuteri? Kumpi kestää kauemmin?

Olen 12-vuotias ja ajatellut aloittaa meikkauksen.
1101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos kasvojesi iho ei ole huono(eli ei ole finnejä) meikkipuuteri riittää hyvin. Itse käytän kuitenkin meikkipuuteria meikkivoiteen päällä, sillä kasvojeni punoitusta ei muuten saa piiloon ja se kestää hyvin. :) Aloitin meikkauksen pelkällä puuterilla, jossain ikäisenäsi, mutta huomasin sen varisevan pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittavameikkaaja kirjoitti:

Onko teillä kokemuksia Lumenen Natural Code sarjan mineraalipuuterista? Joku ihme Mineral Powder.

Mietin, että se oli aika halpa.. peittäkö se kiiltoa/finnejä erityisen hyvin?

Sitten vielä, kumpi on parempaa, meikkivoide vai meikkipuuteri? Kumpi kestää kauemmin?

Olen 12-vuotias ja ajatellut aloittaa meikkauksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu