Sanoin äsken naapurin tytölle pihassa hei ja se heitti tällaisen pidennetyn ja pirteän moin: "Moooooi!" En ollut nähnyt tyyppiä aiemmin. Kannattaisikohan ryhtyä iskupuuhiin?
Kiinnostuksen merkki?
jännääa
5149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
no kyllä todella kannattaa ja kiireesti!
Joo. Aivan selvä kiinnostuksen merkki.
Hääkellot soi, taustalla pihakuuset huminoi. Kiire on, kiire
on.
Aloita rakkaustarinasi. Jo tänään!
Mulla oli oikein kiva suhde naapurinpojan kans, alko vähän samal taval. Kannattaa siis, heti ensikerralla nähdessäsi menet juttelemaan. Selvität samalla, onko (juuri) muuttanut yksin, vai jonkun kanssa. Tarvitseeko apua jossain asiassa tms.
Sitten glögiä, mukavaa jutustelua, pusuhalit ja numero. Seuraavana päivänä kutsu.
Suhde naapuriin myös käytännössä kätevää.
Varsinkin, jos toinen on kovin laiska.
No ei kertone mitään erikoista.
Anteeksi jos nyt puhkaisen sen toive-ilmapallosen, mutta ainakin itse tunnen useamman varsinkin naisihmisen jolla tapa tervehtiä on juuri tuon kaltainen.
Olen siis mies ja epäilenpä syvästi että se kertoisi kiinnostuksesta.
Varsinkin naapurien ollessa kyseessä niin on aivan mahdoton sanoa onko nainen kiinnostunut vai ei.
Voithan kuitenkin kokeilla, tuskin siinä nyt muuta tapahtuu kuin naapuruus menee ehkä pilalle?
Osa naisista on myös huomiohakuisia eli vaikka ovat pirteitä ja tervehtivät sekä jopa flirttailevat, vilkuilevat jne. niin ei siellä takana ole muuta kuin ilmaa eikä siis todellista kiinnostusta.
Varoitin vain etukäteen ettei käy niin kuin minulle.