On tässä tarjottu tämmöstä, kone oli joku n.4 litran suorakutonen, ja siinä oli manuaali loota, eli mikä mahtais olla kulutus Nurkka-ajossa, ja maantieajossa?
Ja kun jenkeistä on kyse niin ei sais tietenkään kulutuksesta puhua, tai tulee huutoa, mutta nyt on pakko kun rahatilaane on mikä on, mutta olis kiva ajella jollain muulla kuin jollain helvetin 1.3 toyota corollalla vuosmallia 86.
Ja kun jenkeistä on kyse niin ei sais tietenkään kulutuksesta puhua, tai tulee huutoa, mutta nyt on pakko kun rahatilaane on mikä on, mutta olis kiva ajella jollain muulla kuin jollain helvetin 1.3 toyota corollalla vuosmallia 86.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Samalla moottorilla (225) tm mittasi aspenille, joka on melko samankokoinen auto, muistaakseni 8l/100km maantiellä. Käytännössä sanoisin 10 maantiellä ja 15 nurkka-ajossa, talvella 15-20l.
Todennäköisesti kuitenkin vähemmän kuin 10 vuotta nuorempi automaattivolvo.
ENNEN auton arkiajoon ottamista, mittaa kulutus tarkkaan. Sitten viet sen suosiolla hepulle joka osaa säätää perusasiat kuntoon; tulpat, sytkän ja kaasuttimen. jos sytkän piuhat vaikuttaa vanhoilta, kannattaa ne vaihtaa.
vaikka kuluja tulee osista ehkä viiskymppiä, Arkiajossa saatat äkkiä säästää kuukaudessa satasia...
tossa pitäisi olla alunperin kärjetön sytkä viimeistään vm 1974 lähtien. mutta jälkiasennuksena se voi olla toki vanhemmissakin.
Toyota sopisi paremmin sinulle
Vittu oletko tyhmä.. kaveri juuri kertoi että sillä on tojota ja haluaisi dusterin niin sä runkkari käsket ostaa tojotan.. mitä vittua se tekee kahdella tojotalla jos se haluaa ajella dusterilla??? vittu että oot ihan peelo lapanen!!!
Antakaa miehen ostaa tosi auto, jos mies haluaa ostaa tosi auton!!