nelosen mainoksessa nätisti sammakko loikkas

siis äärimmilleen venytettynä hyppyyn sammakot ei oo mitään persjalkasia, oikeesti niiden takakoivet upeet.
hitto ku itte omas moiset koivet vois loikkia mihin haluais.
14174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Juuri tänään kylpylässä vertasin likan ja omia jalkojani. - Olemme yhtä pitkät, mutta tytön lonkat ovat melkein napani korkeudella... On tytöllä säärtä :)

Joo, siis sammakon reisiä en ole oikein koskaan ihaillut.

Äänestä
  • Aloittaja

    mut voihan niiden loikkia ihailla

    Äänestä

  • Pitkät on tytöllä "kintut" mutta nykyään kun katselee noita nuoria niin niillä on pitkät jalat.

    Äänestä

  • monte24 kirjoitti:

    mut voihan niiden loikkia ihailla

    Niin. - Toki loikkia voi ihailla. - Itse asiassa sammakko onkin sellainen luontokappale, joka on ihan OK, jos siihen ei törmää yllättäen pimeässä. - Siis kun vertaa vaikka hiiriin tai käärmeisiin, joista en erityisemmin pidä päivänvalossakaan.

    Joskus on mukava pysähtyä katsomaan jotakin luonnon "ihmettä". - Ja kenties ottaa oppia ;)

    Äänestä

  • UPDATE_9218265 kirjoitti:

    Pitkät on tytöllä "kintut" mutta nykyään kun katselee noita nuoria niin niillä on pitkät jalat.

    Niin onkin. - Ehkä vartalon malli tulee tietty perintötekijöistä, mut olen huomannut saman, että pitkäkoipia tuolla kaupungilla näkyy :) Tai sit tietyn malliset farkut vaan korostavat niitä koipia ?

    Äänestä

voisko siun kárvakäsipisseriassa tarjota sammakonreisiä ?

Äänestä
  • Aloittaja

    mie oon kyl aika karvaton muualtakin kuin päälaelta

    Äänestä

hahaa Tamperen maalaisserkujen ja monten hämähäkki ja käärmekauhuja, saaristossa kyitä voi nähdä satakin kerrlla.

Kerra oli äämän kanssa sienestämässä ja rupesi nukkuttamaan ja menin mättäälle pitkäkseni........
Kun heräsin oli kyy kiekuralla munien päällä nauttimassa auringon ja munieni autaasta lämmöstä kaverina..kyy parka pelästyi,kun nousin istumaan ja sujahti mustikkapuskiin.

Äänestä
  • Mustalais-Anssi turinoi :P

    Äänestä

  • Aloittaja

    mikä perkeleen käärmekammo, mie oon silittänyt käärmettä, vihree mamba yks kauneimmista käärmeistä, söpöjä ku mitkä

    Äänestä


  • Aloittaja

  • monte24 kirjoitti:

    tarantellat on isoja eikä mitenkään vaarallisia.
    toista on mustat leskt mitkä synnyinseuduillani ulkohuusseissa viihtyy, killuttimesta ku purasee alkaa vehje hajota.
    mustatlesket on pieniä hämiksiä, siks juuri niin pirullisia

    elää myös maailman myrkyllisin hämähäkki, Phoneutria Fera, brasilianvaeltajahämähäkki. Isoja, agressiivisia ja huippumyrkyllisiä. Tykkäävät matkustaa banaanilaisteissa Eurooppaan...

    Äänestä

IlmaNkos inkkareilla on töpöhäntä........
Musta leski syö uroksen pään parittelun aikana ja syyö miesten pippelin

TOSI FEMAKKOJA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


monte24 kirjoitti:

siis äärimmilleen venytettynä hyppyyn sammakot ei oo mitään persjalkasia, oikeesti niiden takakoivet upeet.
hitto ku itte omas moiset koivet vois loikkia mihin haluais.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu