Varautuminen katasrofiin on jo alkanut. Kansalaisia kehotetaan varautumaan mellakointiin ja levottomuuksiin. Säästöjen menettämisestä ulkolaisille pankeille myös varoitetaan.
http://www.hs.fi/talous/Britannia varoittaa euron hajoamisesta Varautukaa mellakointiin/a1305550179294
http://www.hs.fi/talous/Britannia varoittaa euron hajoamisesta Varautukaa mellakointiin/a1305550179294
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko Käteisellä jo turvapaikka katsottuna. Joku Bilderbergin huvila Sveitsissä?
Katainen on pettänyt kansan ja äänestäjät!
Mikään järkipuhe ei ole mennyt 2 - 3 vuoteen perille Kataisella. Katainen on osottanut olevansa vain Kokoomus herrojen kulissi, aivan kuin Sauli Niinistökin.
mellakoimaan, vaan tyytyvät kiltisti kohtaloonsa kuten 90-luvun alussa.
Englanti on aina ollut johtava talousmaa, ja siellä on Euroopan pätevimmät poliitikot, ja economistit. Ja nyt ollaan saatu heiltä kouriintuntuva varoitus euron hajoamisesta. Joop.
Halosen Bryselin vierailulla oli kova hinta, EU sekoamispisteessä ja Suomi konkurssin partalla ja monet ovat moraalisesti seonneet, ja Suomen hyvinvoinnista on vain rippeet jäljellä.
Nyt kannattaisi lähteä parin viikon lomareissulle Kreikkaan.
Melko varmaan sinä aikana Euroraha kaatuu, ja kaikki lomalaiset jää jumiin Kreikkaan. Silloin saisi olla koko joulukuun, ja uudenvuoden ylitse, ehkä helmikuulle saakka Kreikan lämmössä.
Suomen ulkoministeriö vaan käy aina välilla maksamassa hotellin laskut seuraavaksi 2 viikoksi eteenpäin, ja antaa lomalaisille hiukan taskurahaa.