Kitara!

Heips... Mä haluun tietää mikä siinä kitaran soitossa niin viehättää? Yks mun kaveri soittaa aina kitaraa, puhuu siitä aina... tylsää! Yritä siinä sitten tehä vaikutusta!
6624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kitara on "ase" oikeissa(väärissä) käsissä, se on ruoka(mielen sekä ruumiin), se on elämä kun sieltä oppii loihtimaan koko orkesterin, rummuista huiluun, se on iskemis-väline verraton, kitaran soitosta versoava sosiaalinen ystävä joukko on vertaansa vailla, lohduttaja parhain (nukun useasti stratoni kanssa), väri kitaran (mulla keltainen), kun pidät sen lähellä kaikkia suuria sisäelimiäsi vaikuttaa niiden terveyteen, vahvistemen (marshal, nuppi 100 /4X12 tuumaa koppi) jyrinä hieroo sydäntäsi vahvistaen sen kestämään ylettömän ryyppäämisen (roc 'n' roll) ja rauhoittaa mielesi.

Äänestä

se vaan on!

Äänestä

vaikka kuinka menis hermot jonkun riffin tai kikan kanssa nii sitä vaa jaksaa treenata, ku on halua! Itse kitara on mahtava soitin, jossa on laaja ääniskaala! Ja jos joku sitä osaa hyvin soittaa, siihen jää koukkuun kuin huumeeseen! On ihan normaalia tosiaan nukkua Stratonsa kanssa, se on hyvä ystävä, jolla voit purkaa ilosi, surusi, ja vihasi ulos musiikkina =)

Äänestä

no mä ite oon soittanu kitaraa kolmisen vuotta enkä piä sitä mitenkään ihmeelisenä asiana vaiika jotkut kadulla kattoo kun kulkee kitaralaukun kans (oon 15v likka, 160cm pitkä enkä mitenkään erityisen näkönen) jos on niin kii siinä soitossa niin vois sitä tippua maan pinnalle mun poikaystäkin soittaa kitaraa mut harvoin me asiasta puhutaan harmitellaan ku plektrat hukkuu mut ei muuta. Vaikutuksen voit tehä vaikka että otat joskus kaveris kitaran ja rupeet miettiin osaisko sitä soittaa tai pistät sen vaan pois.. =)

Äänestä

Mä kyl tykkään soittaa kitaraa, mut en kyl jaksa niistä puhua muuten kuin jos on pakko, tai jos siit on jotain hyötyä. On sitä muutakin puhuttavaa useimmin.

PS. Mä kyl otan mieluummin naisen sänkyyn kuin kitaran, ja luulen useimpien muittenkin ottavan, joten ei huolta sen puoleen ettetkö pystyisi vaikutusta tekemään siihen kundiin. :)

Äänestä
  • Siksihän kitaraa soitetaan että saatais naisia sänkyyn. Ja saadaankin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hattara <3 kirjoitti:

Heips... Mä haluun tietää mikä siinä kitaran soitossa niin viehättää? Yks mun kaveri soittaa aina kitaraa, puhuu siitä aina... tylsää! Yritä siinä sitten tehä vaikutusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu