5D: Miestenhakkaajat
(K-15) Usein vain miehiä pidetään perheväkivallan aiheuttajina, mutta nyt huomiota saavat väkivaltaiset naiset sekä heidän miespuoliset uhrinsa. 5D-dokumentti kertoo kolmen väkivaltaisen naisen tarinan sekä paljastaa heidän miestensä karmeat kokemukset. (Secret Lives of Women, dokumentti, USA, 2009)
5D: MiestenhakkaajatTV5 Ma 28.11.2011 klo: 23.20
13
208
Vastaukset
- vedä montte
käteen
- .
monte24 kirjoitti:
kiitos kannustuksesta :)
ole hyvä :D
- :)
. kirjoitti:
ole hyvä :D
en halua katso mutta voi että kun muistaisin nyt sen ohjelman joka tuli yleltä jossa eräs hetero nainen hyvin närkästyneenä kertoi kuinka kiihko feministit ovat venkolleet koko fenimismi käsitteen. Sillä kiihkolla saivat miesten vihat niskaansa sekä kyllä ihan muidenkin...voi että kun en laittanut ylös ohjelman nimeä.
mutta se feminismi ei ole sitä että jatkuvasti jankkaavat omaa politiikkaansa.
en ole feministi enkä nisti ja heterokin olen :) - sori mutta
:) kirjoitti:
en halua katso mutta voi että kun muistaisin nyt sen ohjelman joka tuli yleltä jossa eräs hetero nainen hyvin närkästyneenä kertoi kuinka kiihko feministit ovat venkolleet koko fenimismi käsitteen. Sillä kiihkolla saivat miesten vihat niskaansa sekä kyllä ihan muidenkin...voi että kun en laittanut ylös ohjelman nimeä.
mutta se feminismi ei ole sitä että jatkuvasti jankkaavat omaa politiikkaansa.
en ole feministi enkä nisti ja heterokin olen :)olen kiinnostunut vain irwin goodmanista http://www.youtube.com/watch?v=ta0i9yBANDk&feature=related
- M20+-4
Ihme nössöjä jos antaa akankin vetää turpaan.
Niihän sitä sanotaan, että mihin järki loppuu. Siitä nyrkki alkaa. :-)
Sosiaalipornoa sanon minä!
Uskomattomalta tuntuu, että nainen voisi miestään pahoinpidellä. Huomenna olen sitten viisaampi, jos tuon jaksan katsoa. Toisaalta en tunne kyllä yhtään tapausta, jossa ymmärrykselläni olisi mitään tarvetta.Kautta aikain on naisia hakattu ja piesty suomalainen kansantapa, hyvä kun meikäläisetkin vetää turpaan niin että taju lähtee, ja ukot on hiljaa!
- ?!!!?
Sulla taitaa viirata hieman päässä??
- He-hee ;-)
?!!!? kirjoitti:
Sulla taitaa viirata hieman päässä??
Mistä sä sen "hieman" otit?
Oli aika hurjaa menoa niillä perheillä. Kattelin illalla dokkaria. Huh huh..tuli mieleen omasta nuoruudesta juttuja. Ei tuntunu hyvältä..
- Ei yllättänyt:.!1%#+
.
Naisethan turvautuu aina heti silmittömään väkivaltaan
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1543494Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk843006Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva772495Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442389Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?562305Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,202295Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1162254Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522175Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville331731Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121686
