Liian läski?

http://www.seiska.fi/bikinibeibet/_a259156/extyttobandilainen vs lokki/

Onko näiden kuvien nainen jo mielestänne liian pulska? Ei kovin treenattu ole, mutta kuitenkin, ei tehdä tästä mitään rasvaprosenttivääntö-keskustelua, eihän?

Toistan siis, kysymys on, onko liian pullea naikkonen?
23466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Mun mielestä ei ainakaan ole missään tapauksessa läski. Jos jonkun mielestä on toi on pulska, niin silloin on joku päässä tai silmissä vikaa.

Äänestä

Normaali hoikka nainen

Äänestä

Kaisa Läski,blondi

Äänestä

Suominaisiin verrattuna hoikka, mutta yleisesti ottaen sanoisin että normaali treenaamaton naisen vartalo. Jos pukeutua ja käyttäytyä osaa, niin varmasti ihan sexy nainen.

Äänestä
  • Ja jos vironaisiin vertaa niin vielä hoikempi ;) Eikös niin?

    Äänestä

  • No ei kyllä ole treenaamaton, joskaan ei ylitreenattu. Jalkojen muodosta etenkin näkee, vatsalihaksista joo, käsistä ei niinkään. Naisilla liikunnan harrastaminen näkyy yleensä enempi kiinteytenä kuin erottuvina lihaksina. Melkein kaikilla naisilla on selluliittia, tuolla niin minimaalisesti että melkein satavarmasti liikkuu useita kertoja viikossa.

    Äänestä

Ei ole missään nimessä pulska. Eikä treenaamaton, vaan sopivasti liikkunut. Erittäin hyvä esimerkki määritelmästä "normaalivartaloinen, naisellinen nainen". Voisi hyvin sanoa myös sopsuhtaiseksi, muhkeat rinnat tosin varastavat hieman liikaa huomiota.

Samalta sivulta löytyvä Anna edustaa mielestäni edelleen normaalia, mutta hieman hoikempaa ja tyttömäisempää vartalotyyppiä, joka on lähimpänä omaa ihannettani. http://www.seiska.fi/bikinibeibet/_a264501/voi anna mika kaunotar oletkaan/

Lauren on jo varmasti hoikka kenen tahansa mielestä, joku voisi sanoa jo laihaksi. Kuitenkin vielä mielestäni terve ja jos katsoo käsivarsia ja olkapäitä toiseksi viimeisessä kuvassa, näkee, että on niitä treenattua salilla. Mutta pari kiloa lisää ei varmasti muuttaisi tulosta ainakaan huonompaan päin. http://www.seiska.fi/bikinibeibet/_a260361/tata nakymaa jaa suomen talvessa kaipaamaan/

Mutta mitäs mieltä olette urheilullista naisvartaloa edustava Dilettasta? http://www.seiska.fi/bikinibeibet/_a255916/urheilijakaunotar keikisteli paljastavissa biksuissa/

Äänestä
  • Laurenin peppu on kuvottavan ruma!!!! HYI HELEVETTI! Suunnitelin vielä masturboivani.. No thanks any more....

    Äänestä

Turhan pulska.

Äänestä

Mikään ei roiku, muttei luut törrötä. Eli just hyvä ja herkku!
Ja onhan tolla reisilihaksia jne, näkee että liikkuu normaalisti eikä makaa vaan. Kolmekymppisenä jo näkyy, jos ei edes kävele ja hyötyliiku.

Äänestä

Olen läskikammoinen eli en pidä pyöreistä naisista.

Kyseinen nainen voisi toki pudottaa muutaman kilon ja treenausta lisätä jolloin keho olisi vähän kiinteämmässä kunnossa, mutta mikään läski ei ole kysymyksessä tosiaankaan. Voidaan puhua siitä että missä vaiheessa hommassa ei ole järkeä jos ihminen itse ei nauti siitä.

Ongelma vain esimerkiksi painojen ja pituuksien vertailussa on se että kyseinen nainen on siunattu sellaisilla geeneillä että rasva näyttää jakaantuvan aika kivasti, mutta monilla muilla naisilla esimerkiksi Suomessa niin tilanne voi olla ulkoisesti jo aika kamala.

Mielestäni tuo ikäiseksi siis aika normaali ja jos yleisesti miesten makua ajatellaan niin aivan varmasti kiinnostava.

Ei ihan minun tyyppiä, mutta ei ole kyllä "läskeistä" kiinni.

Äänestä
  • läskiähän tolla naisella ei ole juur nimeksikään. Samankokoisia läskinaisia löytää kyllä paljonkin,
    Samoin jos mies on treenannut ja roteva, niin ei varmasti ole laiha, muttei hullukaan menis läskiksi väittämään.

    Äänestä

Ei toi nyt mitään pulleaa ole nähnytkään..!

Äänestä

Löysä!

Äänestä

Miten te voitte sanoa että tuo ei treenaa tarpeeksi!?? Eihän tuollaista kroppaa näe edes salien pukuhuoneissa kuin tosi harvoilla. Tuohan on tosi kiinteä, ei sellua missään!

Mikä teidän mielestä on treenattu ja paljonko teidän mielestä on tarpeeksi treeniä ja millaista treeniä? Kiinnostaisi vaan sillä kroppani on melko samanlainen kuin kuvan naisella ja omasta mielestäni harrastan liikuntaa paljon.

Ei ihmekään että nykyaikana on syömishäiriöitä jos tuota pidetään pulleana.

Hyvä Theone, minä tykkään sun kommenteista, sun kommentit ei aja varmasti ketään syömishäiriön partaalle. Hyvä niin, olethan liikunnan ammattilainen.

Äänestä

haluaisinpa nähdä millaiselle suomalaismiehelle tollanen muija ei kelpaa ja miksi.

Äänestä
  • Kaikkihan tällä(kin) palstalla kirjoittelevat miehet ovat Brad Pittin kaksoisolentoja. ;)

    Äänestä

  • abdul.mahdi kirjoitti:

    Kaikkihan tällä(kin) palstalla kirjoittelevat miehet ovat Brad Pittin kaksoisolentoja. ;)

    Paitsi sä... Olet herkumpi nimittäin ;)

    Äänestä

Hoikkahan tuo oli.

Äänestä

Typerä kysymys. Ei tietenkään ole.

Äänestä

Kai tuo on kilojen puolesta ihan ok, mutta vartalo ei ole muodoltaa kovin mieluisa. Parempi on tuosta toisen linkkipostauksen Anna Watts. Ei ole paha myöskään tuo hoikka tyttö, vaikka ei hänenkään vartalo täysin mielytä silmää, varsinkaan takaa päin katsottuna.

Äänestä

no ei todellakaan oo läski!

Äänestä

Tosta näkee, että! On massaa, mutta kiinteää on ja kattokaa noita pohje ja reisilihaksia. Ei löllön löllöä sitten yhtään missään. Varmasti terve ( myös korvien välistä), ei ole mikään sohvaperuna ja voimaa ja kuntoa varmasti on myös, sen näkee. Pystyy siis vuorenvalloitukseen kanssani. Rasvaprosentti on pieni, vaikka massaa on. Läskiä ei niinkään. Voi olla paljon pienempi, kuin hoikalla, syömättömällä, treenaamattomalla lihaksettomalla naisella.

Samankokoinen ja painoinen nainen vois olla täysin eri kaliiberia riippuen löllöistä ja lihasten suhteesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen&LOKKI-sick kirjoitti:

http://www.seiska.fi/bikinibeibet/_a259156/extyttobandilainen vs lokki/

Onko näiden kuvien nainen jo mielestänne liian pulska? Ei kovin treenattu ole, mutta kuitenkin, ei tehdä tästä mitään rasvaprosenttivääntö-keskustelua, eihän?

Toistan siis, kysymys on, onko liian pullea naikkonen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu