Haluatko osaksi laadukasta ja kunnianhimoista bändiä? Tähtäämme korkealle hyvällä rock asenteella. Soittokokemusta yhtyeemme jäsenillä on kaikilla n. 10 vuotta erilaisista musahommista heavysta jazziin, vaikka suhteellisen nuori kokoonpano olemmekin (20-25).
Ex - laulajamme tosiaan sai los angelesista sellaisen tarjouksen josta ei voinut kieltäytyä, joten nyt olisi paikka avoinna suhteellisen isoihin kenkiin... :)
Haemme taitavaa naislaulajaa jolla on persoonallinen ja voimakas rock/pop soundi, tekniikka hallussa (esim. belt voice) sekä oikea asenne työskentelyyn bändissä ja musiikin parissa. Englannin kielen hallinta on äärimmäisen tärkeää, kuten myös luovuus LAULUMELODIOIDEN ja lyriikoiden suhteen.
Suunnitelmana on se että oikean laulajan löydyttyä aletaan viemään hommaa intensiivisesti eteenpäin, sillä ex laulajamme aikana emme kerenneet muuta kuin tehdä tämän kyseisen eepeen ja olisi jo kova himo saada asioita tehtyä... Keikkatarjouksia ollaan saatu ja vähän muitakin (ei niistä sen enempää vielä ;) ) mutta kaikista olemme joutuneet kieltäytymään vielä toistaiseksi...
Tässä meidän musiikkia... enjoy!!
http://www.facebook.com/pages/Sound … d/200351556679676?sk=app_2405167945
Jos sinusta yhtään tuntuu siltä että sinusta on tähän niin ROHKEASTI yhteyttä vaan!!!
t: Joonas, Erkka ja Heidi
yhteystiedot: [email protected] tai 0400 718658
rock/pop naislaulaja haussa!!!!
Soundbrand
1
186
Vastaukset
- soundbrand
joo eli toi linkkihän on
http://www.facebook.com/pages/Soundbrand/200351556679676
tuolta voi kuunnella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2555101
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!512420- 692056
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3851506Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss961171SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291083Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101029Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte173883Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9197805Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u37794