Joskus mua on naisena häirinnyt kun tuntemattomat miehet baarissa puristelee pyllystä. mutta aloin testata samaa miehiin, ja kukaan ei pannut pahakseen!
takamuksen puristelu
hdkfidbbd
24295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
pannut?
yhden peppunipistelijä naisen kanssa alkanut seurustelemaan.
toi perseestä nipistely on aika yleistä käytöstä naisilla nykyään
Sulla on käynyt tuuria, että vaikka ne miehet ei pahaa ole tykäänneet. Mutta ettei niiden eukot ole sattunu huomaamaan ja tullu sua puristamaan nenästä. :-)
joulujazuli?
Mikä se on? :-)
joulun aikaan elävä jazuli.
Aaaah, tota ehdin mielessäni sekunnin arvellakin. :-)
En kyllä lähtisi vieraitten miesten kankkuja puristelemaan. Ei kiitos!. Jo ajatuksena tuntemattomiin tyyppeihin kajoaminen on itselleni vierasta.
Varmaan jokainen nainen törmää joskus ns. puristelijamiehiin, valitettavasti sellaisia inhokkeja on sattunut omallekkin kohdalle.
Siinä ei hyvä heilu, annan retkulle välittömästi hyvinkin äänekästä ja sanavalmista palautetta, tilanne ei jää ympäristöllekkään mitenkään epäselväksi.
Mikset purista takaisin?
Jos olisit nainen, et käyttäisi tuollaista ilmaisua: "hyvinkin äänekästä ja sanavalmista palautetta"
Mun äänekäs ja sanavalmis palaute lähtee refleksinomaisesti, ilman ennakkovaroitusta. Enkä edelleenkään puristele tuntemattomia tyyppejä yhtään mistään.
Höh! Miten niin JOS! olisin nainen?
Ymmärryksesi taitaa olla hieman rajoitteinen.
Just tasan yhden kerran, kyseiseen naiseen ehdin vittuuntumaan, ennen tämän tapahtumista joten se lähinnä ärsytti.
En mä oikein tykkää ajatuksesta että tullaan persettä puristelemaan muutenkaan. Tai siis. Ei nainen minuun positiivista vaikutusta itsestään sillä antaisi. Ehkä jos haluisin panna. En mä sit kyllä ottais toiste yhteyttä. Siis se varmaan ois se kuvia sen naisen kanssa.
Ympäri korvia vaan kaikenlaisia päällekävijöitä!
Vaadin miehenä tasa-arvoa. On se kumma kun tuntemattomat ei puristele. Ei miehet eikä naiset. Onko vika pyllyssä vai onko pylly väärässä paikassa väärään aikaan vai onko jopa yhteiskunnan rakenteissa tämä miehen sortaminen?
Ehkä vika on naamassa?
Näyttää tuota naisetkin harrastavan enkä ole ikinä nähnyt kenenkään miehen ainakaan julkisesti suuttuvan. Onhan se tosin vähän huvittavaa.
Tässä ketjussa nyt sitten todettiin, että ei miehiä haittaa jos niitä puristellaan pepusta. Olikohan yks joka sanoi ettei pidä siitä.
No, mitenköhän olisi jos näitä miehiä kouris semmonen parimetrinen karhu-homo, ja oikein kunnolla haarovälistä? Siinä olis mun mielestä semmosta todellisemman tuntuista seksuaalisesti värittynyttä ahdistelua.
Kertokaa toki.
Kerran jollain palstalla erehdyin sanomaan, että todennäköisesti löisin jos joku mies kävisi kourimaan ja sain kamalat valitukset homovastaisuudestani... Vaikka pointti oli lähinnä se, että jonkunlainen koskemattomuus pitää ihmisille suoda...
Ehkä muotoilin asian tuolloin väärin, vaan epäilen.
Minua on moinen homma inhottanut ja kerran oli takamus pieniä punaisia laikkuja täysi kun olin eräässä muslimimaassa, pitääkin tehdä testi ahtaassa basaarikujalla seuraavan kerran miten siellä reagoidaan. Kun tekijää ei vielä saa kiinni kun on valtava tungos.
Tjoo... No sellasta se on setämiesten kanssa.
Jostain käsittämättömästä syystä muakin on napsittu hanurista pitkin baareja yms., mutta ei se mitenkään miellyttävää ole ollut, kyllä mulla on ihan oma agendani ollut aina.
Jos ei ole kanttia tulla suoraan sanomaan että onpas kiva hanuri, niin voi jättää ne tumputkin sinne omiin taskuihinsa, niin teen minäkin.
Punchline:
Naiset ei ole yhtään sen parempia kuin miehetkään, yleensä vain hieman vähemmän kännissä ja siten hillitympiä.
hmm, onpas kiva hanuri sulla
saanks mä puristaa..?
mur :)
Saat, lupa myönnetty, an mennä vaan, vaik kaksin käsin :)
toki, aina kun sitä vähiten odotat,
hähää ;P
http://www.youtube.com/watch?v=4UEVyIyibD8
murr