wtf Alajärvelle avataan taas uusi baari,

innollaoottaen

Ihmeitten aika ei ole ohi. Het grillin tilalle näyttää tulevan joku Bar Kupperi. Tietääkö joku, koska paikka avataan. Jo alkaa paikka piristyä.

16

3432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuri näin

      Hienoa, toivottavasti tulee välillä live-musiikkiakin ja heti alussa siivotaan tappelijat, riidan haastajat ja muut häiriköt vittuun !

    • mäppiskä

      no eiköhän tää oo samaa tasoa mekongin kanssa. lounasta ei kupperista taida saada...? alvariini on aivan kuollu paikka heti alusta asti, käväsin viikko sitten ekan kerran, keski.ikä oli 60v ja karaoke sielä soi... mekongissa olis muuten huomenna thaistrippari :D yrittääköhän näin nostaa tasoa uuden kilpailijan myötä..
      miks muuten ent, albertti on niin kuivanu? pizzat ei oo mistään kotosi mut kaikki muu sapuska on parempaa ku turkin chilissä, näin 15v jälkeen olis tosin pieni pintaremontti jees.

    • järviale

      Alajärvetä pitäisi anniskeluoikeudet kieltää. Menee kaikki överiksi

    • r.ankkuri

      Kupperi? Ankkureiden rahanhankintabaari 70 000 euron velkojen maksuuko??

    • JeeJeeJee84

      Ehän nyt uskovaisten kylään rietasta baaria haluta...vaikka se kasvattas enemmän tulojaki sinne päi. Ketä oikeesti kiinnostaa joku jeesus jeesus kahvila kuten esim risteyspaikka. Siellä saids olla amerikan tyylinen disco baari

    • alappo

      Alajärvelle ei sovi baari, sillä ollaan raamattuvyöhykkeellä.

    • skepardi

      nämä jeesustelijat voi mennä sinne risteyspaikkaan ja me ihmiset voidaan käyttää näitä baareja miten halutaan

      • Uusi Testamentti ens

    • Itse Ainaki Otan

      Kaikki baarit kiinni ja kotia lukemaan raamattua.... Sit ilolla ja innolla oottamaan sunnuntaita et pääsee lestaatiolaisten kans porukalla jauhamaan paskaa "Normi" juopottelevasta kansasta samalla ku käytetään naapureiden ja jopa omia lapsia hyväks.... Ja sit ilolla maanantai aamuna töihin ku jumala on antanu kaikki synnit anteeks... Sitäkö nämä jeesustelijat täällä hakee... ?????

      • nimessä ja veressä

        Ja viikonloppuna vähän kaapista kaljaa ja kossua. Sunnuntainahan ne synnit saa taas anteeksi.


    • gjovo

      No, miltä vaikutti?

    • minä

      Ei viinan juonti väärin oo, kyllä ittekki otan, mutta tuo lestadiolaisten pilkkaaminen on vähä syvältä!

    • neck vex

      Se on se pesisbaari jossa oltiin eilen illalla puukkohippasta.
      Arvata saattaa millainen henkilö ja mihin kulttuuriin kuuluu joka kulkee puukko mukana ????
      Ei taida olla vaihtoehtoja...

      • pirskutarallaa

        ei tainnu olla kulttuuripersoona tämä jannu.


    • edsewö

      No nyt ainakin on!

    • Anonyymi

      Ei ihmiset jaksa enään juoda. Het sitte.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 51
      707
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      39
      664
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      634
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      630
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      506
    Aihe