nyt vähän hävettää kun selvisi mieheni veljestä totuus, olen aina ihmetellyt miten laiska hän on kun ei ole käynyt koskaan missään työssä ja on mieheni mukaan ollut aina erittäin älykäs, nyt sain kiertotietä selville että hän on sairastanut kroonisesti koko ikänsä ja sen takia ei kykene työhön ja nyt tuntuu että minä olen tainnut osoittaa käytökselläni ja etäisyyden pitämiselläni halveksuntaa ja pitänyt häntä jotenkin huonompana ihmisenä. Itse hän ei ole jostain syystä kertonut sairaudestaan kenellekkään sukulaiselle mitään, on tyytynyt itse myös pitämään välit viileinä sukulaisiin, miten toimia?
miehen veli
3
1163
Vastaukset
- Oot sä tärkee
No jos olet tähänkin asti arvottanut hänet pelkän työn puutteen takia sinua alemmaksi, niin tuskin hän sinun tekopyhää sääliäsi kaipaa. Yrität vain saada itsellesi paremman omantunnon.
- etiäpäinÄ
Mitähän varten miehesi ei ole asiasta sinulle kertonut? Jonkinlainen vastuu hänelläkin on päästäessään väärinkäsityksiä syntymään. Tosin sinulle oppimisen paikka, ettei tuomitse ketään ennen kuin tarkemmin taustat tietää.
Koska kyseessä on kuitenkin suvun sisällä oleva tabu voit ajatella, että hyvä kun asia nyt selvisi ja olet niin kuin ennenkin. Jos miehesi veli kokisi sinut tärkeäksi itselleen olisi hän jo ajat sitten lähestynyt sinua ja kertonut sairaudestaan. - JK
VAI NIN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1822663Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2301467Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus841340- 801225
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401206Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1401106Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin111042Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze116920Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen
Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.35914Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät78820