Olen isohkoa projektia tekemässä eli Punk nahkatakki. Oma ideani on ensin ostaa patchit, buttonit ja mahdolliset niitit ja piikit. Alotin ettii erilaisii ideoita takkii ja löysinki et joku oli bändin nimet spreijaillu takkii. kuinka tää onnistuis? Onko kokemusta? Valkoista spray maalii etinki mut löytyyx mistää semmosta joka nahassaki pysyis? Pitäiskö ottaa kuva netist leikkaa pois nimi ja spreijaa läpi vaa? Kestääkö tulostin paperi?
Punk Nahkatakki
Neuvoton
2
260
Vastaukset
Osta Tiimarista nahkamaalia ja mallaile sillä logoa rotsiin.
- Är
Oln jostain kuullut, että nahka pitäisi ensin käsitellä jotenkin ennen maalausta, että nahan pinnoite (en tiedä miksi tätä kutsutaan, pintakalvo tai joku sellainen) lähtee pois. Muuten maali ei nahassa pysy. Maalauksen jälkeen nahka käsitellään uudelleen, eli maalaukset jäisivät pinnoitteen alle, jolloin ne myös kestävät.
Tosin varmasti helpompaa, spontaanimpaa ja punk-henkisempää on hommata jostain nahkapinnoille tarkoitettu maalitussi ja ei kun taiteilemaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997760- 1075577
- 2754841
- 494763
- 743517
- 502808
- 582487
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222438Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292392- 412264