Kaikki parhaat viety

En ole mitenkään erityisen kranttu tai mitään, mutta on tullut näin 25:na todettua, että aika hyvin oikeesti nuo omanikäiset kivannäköiset naiset on jo varattuja. Sen sijaan todella moni samanikäinen 25 jätkä on vielä sinkku.

Kysymys kuuluukin, että onko tosiaan niin, että periaatteessa lähes 90% noista vähintään ok näköisistä mukavista naisista jo viety viimeistään, kun 20v tulee täyteen? Eli teoriassa nyt kannattaisi vaan iskeä sitten joku 18,19 vuotias baarista, joka ei vielä ole ehtinyt seurustella tai jota kukaan jätkä ei oo viel satuttanut. Näitä miesten satuttamia naisia kyl löytyy kans huolestuttavan paljon mikä kans vaikeuttaa pariutumista. Kaveritkin huomanneet saman.

Itse olen tavallista paremman näköinen, joten lienee parasta toimia aika pian, koska eihän tässä ainakaan enään nuorru. Aikaisemmin vakavammat suhteet ei oo kiinnostanut pahemmin. Toinen vaihtoehto tietenkin olisi sellainen, että odottaa sitä toista kierrosta, mutta sekin taas vaatii hyvää tuuria, että on oikeessa paikassa oikeaan aikaa, kun eronnut nainen on juuri toipunut aikaisemmasta suhteesta eikä epäröi

Oma ongelmani on vielä se, että ei pahemmin ole naispuolisia kavereitakaan, joten pitäisi käytännössä jostain kadulta tai harrastuksista sellaisia poimia. Koulukin alkaa loppua vähitellen. Kyl tääki touhu on vaan niin paljon tuuristakin kiinni, millaiseen porukkaan ajautuu. Nehän on aivan unelmatilanteessa, jotka joutuvat tavallaan väkisin naisten kanssa tekemisiin esim koulumaailmassa ja tutustuvat kaveruuden kautta naisiin.
452263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 45

Vanhimmat

Kasvahan ensin aikuiseksi ja siirry pois siitä peilin edestä aristokraattista nenääsi ihastelemasta, niin saatat vaikka löytääkin naisen.

Äänestä

No asut jossain tuppukylässä varmaan.

Siis se 20-vuotiashan on eronnut 22-vuotiaana. Miehenä, jos oikeasti olet hyvän näköinen, pystyt pienellä supliikkiudella ja itsevarmuudella (etkä myötäile naista etkä ole liian kiltti) ja hauskuudella pyörittämään kyllä useaa naista sillä tavalla tapailuasteella, että huomaat, ketkä ovat hyviä.

Kannattaa muuten muistaa, että yli puolet niistä jotka baarissa ilmoittaa "mullon poikaystävä" tai "olen tavallaan varattu", ei oikeasti ole varattuja.

Niin ja se sun pitää myös muistaa, että naiset haluavat aina itseään korkeamman tason miehen ulkonäössä. Etenkin sinkkutapahtumissa ja kaiken maailman deiteillä huomaa miten jokikiselle pöhöttyneelle kolmekymppiselle pullataikinalle pitäisi löytyä se oma poliisi tai rajavartija. Ilmankos ovat sinkkuja.

TS: jos oletkin hyvännäköinen, joudut tyytymään melko tavalliseen. Älä odota saavasi mitään missiä vaan keskity niihin normaalivartaloisiin, suht kauniisiin naisiin jotka ei puolta iltaa peilaile.

Äänestä
  • Poliisi ja rajavartijako on mieskunnan eliittiä? :D Ei sillä, että niissä olisi mitään vikaa, mutta enpä ole koskaan tullut ajatelleeksi niitä erityisansioiksi.

    Äänestä

  • kerrotko että millasten kanssa ne parhaat naiset seurustelee? monet ilmeisesti yksin kun ei ketään löydy?

    Äänestä

Voit myös kiinnittää huomiotasi vanhempiin naisiin. Kolmenkympin jälkeen alkaa olla tarjolla sellaisia parhaat päivänsä nähneitä tapauksia, jotka eivät ole jatkuvasti iskuyritysten kohteina.

Äänestä

Ihan hyviä vastauksia tullut. En ole baareissa pahemmin käynyt, mutta kai sitä pitää myös harkita enemmän vaikka en niissä pahemmin viihdykkään.

Äänestä

Onko muka 25 miehissä vapaita ja hyvännäkösiä tai edes ns. normaaleja?? Itse olen yksinäinen 24v nainen ja tuntuu että kaikki miehet on varattuja!

Äänestä

ehkä omalla käytökselläsi höngit kilometrin päähän naisille että et ole kovin tutustumisen arvoinen tapaus. Ehkä olet niin pinnallisista asioista kiinnostunut etkä osaa muutenkaan lähestyä, annat niin omahyväisen kuvan olemuksellasikin. Ulkonäöllä kehuskelu ja semmoinen saa puistattavan negatiivisia väreitä aikaan ja ottamaan etäisyyttä, sellainen ihminen kun vaikuttaa muutenkin usein elävän vain itselleen ja maailman pyörivän oman navan ympärillä. Toki on niitä vähemmillä älynlahjoilla siunattuja bimboja tukiaisia, martinoita ja kalinaisia, joiden elämässä etusijalla on aina se ulkokuori ja kaikki muu laahaa perässä... vaan on niitä kauniita ja älykkäitäkin, sellaiset ovat vaan niin hirmuisen suosittuja sitten, karismallaan vetävät ihmisen kuin ihmisen puolelleen. Niitä on niin vähän...

omasta mielestäni semmoiset epätavallisen komeat, itseään ehostavat sliipatut miehet kuvottaa, miehen on oltava MMMies.

Ehkä löydät joo jonkun vielä, mutta jotenkin huokuu tekstistäsi sellainen, että noinkohan sitten kuitenkaan osaat olla siinä suhteessa jos et ole aikaisemmin vakavampaa harkinnutkaan. Noinkohan kukaan nainen on riittävän hyvä.

Äänestä

Puhut naisista ja nuorista tytöistä kuin kaupasta haettavasta tavarasta!

Äänestä

" Aikaisemmin vakavammat suhteet ei oo kiinnostanut pahemmin"

Niin, missä sinä olit silloin kun nuo hyvät tyttöystävä-ehdokkaat olisivat halunneet parisuhteen? Ja luuletko sitten että kaikki ikäisesi muijat seurustelevat jotenkin huonojen miesten kanssa kun sinä ja muut erinomaiset jätkät mieluummin vietitte villiä nuoruutta ettekä halunneet suhdetta? Eiköhän aika monella päälle parikymppisellä ole ihan hyvä mies itsellään ja te olette niitä huonoja vaihtoehtoja koska valitsitte mieluummin rilluttelun kuin seurustelun.

Tuota "Ex Pimp"-tyypin kirjoittamaa juttua ei kannata edes noteerata, ihan jäätävää tuubaa. Tyyppi elää selvästi jossain 40 -tai 50-luvulla jos tosissaan luulee että jotkut rajavartijat ovat miesten aatelia naisten silmissä. Ilmankos itse pyörii sinkkuna kun on noin katkeroitunut. Ja kuten palstan miehille on tapana, nimittelee ja syyttelee naisia sekä kuvittelee että täytyy olla joka miljonääri ja miesmalli, että saa naisen. On ilmeisesti liian vaikeaa myöntää että sen oman asenteensa, katkeruutensa, laskelmoimisensa ja nimittelynsä takia naiset eivät hänestä kiinnostu. Tuollainen asenne nimittäin paistaa läpi AINA..

Äänestä
  • Voivoi taidat itse olla vähän tyhmä ja katkera? Eikö se kuitenkin ole parempi,että rilluttelee tonne 25 tai jopa 30 asti ja sitten oikeesti tietää, että juoksut on juostu. Vai onko sun mielestä parempi, että aloittajan tapauksessa seurustelu oltais aloitettu vaikka väkisin 20 nujakoilla ja sitten mahdollisesti katuu sitä myöhemmällä iällä ja haluu vielä elää sitä nuoruuttaan. Pahimmas tapaukses edessä on avioero ja vielä mahdollisesti lapsia ja ties mitä, jotka vain pahentais asiaa. On olemassa toki ihmisiä, jotka haluu sen suhteen jo 16 ja jaksaa olla siinä koko elämänsä, mutta joilekki voi tulla jälkeenpäin katkeruus, kun ei ole elänyt sitä nuoruuttaan.

    Sä ehdit olla suhteessa monta kymmentä vuotta, mutta nuoruutta sä et takaisin saa. Sitä tulevaa parisuhdettakin voi jopa arvostaa sitten enemmän, kun ei pidä sitä yhtä ja ainoaa nuoruuden rakkauttaan liian itsestäänselvänä. Hienoa toki, jos joku osaa arvostaa, mutta kaikki ei osaa. No mut päätinpä vastata,vaikka tiänki että kyseessä oli provo, koska kukaan ei ole noin yksinkertainen.

    Äänestä

  • yks vaan kirjoitti:

    Voivoi taidat itse olla vähän tyhmä ja katkera? Eikö se kuitenkin ole parempi,että rilluttelee tonne 25 tai jopa 30 asti ja sitten oikeesti tietää, että juoksut on juostu. Vai onko sun mielestä parempi, että aloittajan tapauksessa seurustelu oltais aloitettu vaikka väkisin 20 nujakoilla ja sitten mahdollisesti katuu sitä myöhemmällä iällä ja haluu vielä elää sitä nuoruuttaan. Pahimmas tapaukses edessä on avioero ja vielä mahdollisesti lapsia ja ties mitä, jotka vain pahentais asiaa. On olemassa toki ihmisiä, jotka haluu sen suhteen jo 16 ja jaksaa olla siinä koko elämänsä, mutta joilekki voi tulla jälkeenpäin katkeruus, kun ei ole elänyt sitä nuoruuttaan.

    Sä ehdit olla suhteessa monta kymmentä vuotta, mutta nuoruutta sä et takaisin saa. Sitä tulevaa parisuhdettakin voi jopa arvostaa sitten enemmän, kun ei pidä sitä yhtä ja ainoaa nuoruuden rakkauttaan liian itsestäänselvänä. Hienoa toki, jos joku osaa arvostaa, mutta kaikki ei osaa. No mut päätinpä vastata,vaikka tiänki että kyseessä oli provo, koska kukaan ei ole noin yksinkertainen.

    Tai sitten kaikilla ei ole tarvetta sekoilla ja paneskella pitkin kaupunkia vuosikausia? Ehkä vielä löytyy järkeviä ihmisiä jotka arvostaa parisuhdetta eikä koe tarvetta rellestää? Tiedän kyllä että vastauksesi oli provo koska ei kukaan voi olla noin yksinkertainen, ellet ole joku koko kylää "kokeillut" teinipelle..

    Äänestä

  • jep jep kirjoitti:

    Tai sitten kaikilla ei ole tarvetta sekoilla ja paneskella pitkin kaupunkia vuosikausia? Ehkä vielä löytyy järkeviä ihmisiä jotka arvostaa parisuhdetta eikä koe tarvetta rellestää? Tiedän kyllä että vastauksesi oli provo koska ei kukaan voi olla noin yksinkertainen, ellet ole joku koko kylää "kokeillut" teinipelle..

    Voi hyvää päivää. Kyllä ylläoleva ihminen on vihainen vanha ihminen:D täynnä patoutumista. Surullista! Ihmisiä on erilaisia. Ei ole olemassa mitään oikeaa reittiä. On olemas ihmisiä, jotka oikeesti rellestää jopa koko elämänsä. Minusta tämä vaihtoehto olis se kaikkein pahin mutta kukin tyylillään.

    Todista mulle, että juuri sun tapas on se ainut oikea tapa? Itse en ole edes väittänyt, että oma tyyli olis jotenkin muita parempi, mutta itselle se on sopinut parhaiten.Omasta mielestäni on aika hyvin asiat, jos 25v haluaa lopettaa kyseisen touhun ja sitten mahdollisesti etsii sitä kumppanii. Ja jooh onko joku puhunut siitä, että toinen olisi paneskellut ympäri kylää, jos ollu sinkkuna? Ei ole vain halunnut seurustella eikä se TARKOITA SITÄ, ETTÄ ALOITTAJA OLISI KRANTTU. Ite voin omakohtaisesti sanoa, että olen tavannut montakin oikeaa elämäni aikana, mutta koska en ole halunnu seurustella, niin en ole siltikikään halunnut mitään vakavaa. Ja joo itse en ole kranttu ja niitä oikeita kyllä on monta. Joillakin nyt on vaan "varaa" rellestää ja se on surullista, että sunlaista 30v kurttupillua ei oo kukaan viittiny nussii ku se naapurin lihava 70v sokea harvahampainen sianpaska.

    ps itekki oon 27v ja en koe vielä mitään kiirettä. Edelleenkin parempi elää nuorena sitä nuoruutta kuin vanhana. On nimittäin aika paljon sellaisiakin, jotka on löytäny tosi nuorena sen "rakkauden" ja toinen on ollu se ensimmäinen. Mutta kun sekään ei välttämättä aina oo hyvä juttu, että niitä kokemuksia ei ole. Eri ihmisille vaan sopii eri tyyli ja musta se tyyli ei oo millään tavalla parempi, että sen nuoruuden rakkauden kanssa olla vaikka väkisin. Toki jos hyvä kumppani niin miksei, mutta niitä hyviä kyllä oikeesti on monta.

    Äänestä

  • yks vaan kirjoitti:

    Voi hyvää päivää. Kyllä ylläoleva ihminen on vihainen vanha ihminen:D täynnä patoutumista. Surullista! Ihmisiä on erilaisia. Ei ole olemassa mitään oikeaa reittiä. On olemas ihmisiä, jotka oikeesti rellestää jopa koko elämänsä. Minusta tämä vaihtoehto olis se kaikkein pahin mutta kukin tyylillään.

    Todista mulle, että juuri sun tapas on se ainut oikea tapa? Itse en ole edes väittänyt, että oma tyyli olis jotenkin muita parempi, mutta itselle se on sopinut parhaiten.Omasta mielestäni on aika hyvin asiat, jos 25v haluaa lopettaa kyseisen touhun ja sitten mahdollisesti etsii sitä kumppanii. Ja jooh onko joku puhunut siitä, että toinen olisi paneskellut ympäri kylää, jos ollu sinkkuna? Ei ole vain halunnut seurustella eikä se TARKOITA SITÄ, ETTÄ ALOITTAJA OLISI KRANTTU. Ite voin omakohtaisesti sanoa, että olen tavannut montakin oikeaa elämäni aikana, mutta koska en ole halunnu seurustella, niin en ole siltikikään halunnut mitään vakavaa. Ja joo itse en ole kranttu ja niitä oikeita kyllä on monta. Joillakin nyt on vaan "varaa" rellestää ja se on surullista, että sunlaista 30v kurttupillua ei oo kukaan viittiny nussii ku se naapurin lihava 70v sokea harvahampainen sianpaska.

    ps itekki oon 27v ja en koe vielä mitään kiirettä. Edelleenkin parempi elää nuorena sitä nuoruutta kuin vanhana. On nimittäin aika paljon sellaisiakin, jotka on löytäny tosi nuorena sen "rakkauden" ja toinen on ollu se ensimmäinen. Mutta kun sekään ei välttämättä aina oo hyvä juttu, että niitä kokemuksia ei ole. Eri ihmisille vaan sopii eri tyyli ja musta se tyyli ei oo millään tavalla parempi, että sen nuoruuden rakkauden kanssa olla vaikka väkisin. Toki jos hyvä kumppani niin miksei, mutta niitä hyviä kyllä oikeesti on monta.

    Kaikkea ihminen katuu muttei nuorena naimistaan! (suom.sananlasku)

    Eipä kannata miehen riekkua ja baareissa mellastaa kolmekymppiseksi.
    Yhtäkkiä huomaat, että kaverit on kummasti häipyneet ja työntelevät lastenvaunuja niiden (tavis)ämmiensä kanssa. Itse vonkaat epätoivoisesti petipaikkaa jonkun kulahtaneen baarikärpäsen luota kello 3 yöllä, kun asiansa paremmin järjestäneet kaverisi nukkuvat tyytyväisinä ( pussit tyhjinä) oman vaimokullan vieressä rivaritalossa.

    Siinä kuule iskee paniikki ja veetutus. Tuli tuhlattua nuoruus ja Musta Pekka jäi käteen.

    Äänestä

  • yks vaan kirjoitti:

    Voivoi taidat itse olla vähän tyhmä ja katkera? Eikö se kuitenkin ole parempi,että rilluttelee tonne 25 tai jopa 30 asti ja sitten oikeesti tietää, että juoksut on juostu. Vai onko sun mielestä parempi, että aloittajan tapauksessa seurustelu oltais aloitettu vaikka väkisin 20 nujakoilla ja sitten mahdollisesti katuu sitä myöhemmällä iällä ja haluu vielä elää sitä nuoruuttaan. Pahimmas tapaukses edessä on avioero ja vielä mahdollisesti lapsia ja ties mitä, jotka vain pahentais asiaa. On olemassa toki ihmisiä, jotka haluu sen suhteen jo 16 ja jaksaa olla siinä koko elämänsä, mutta joilekki voi tulla jälkeenpäin katkeruus, kun ei ole elänyt sitä nuoruuttaan.

    Sä ehdit olla suhteessa monta kymmentä vuotta, mutta nuoruutta sä et takaisin saa. Sitä tulevaa parisuhdettakin voi jopa arvostaa sitten enemmän, kun ei pidä sitä yhtä ja ainoaa nuoruuden rakkauttaan liian itsestäänselvänä. Hienoa toki, jos joku osaa arvostaa, mutta kaikki ei osaa. No mut päätinpä vastata,vaikka tiänki että kyseessä oli provo, koska kukaan ei ole noin yksinkertainen.

    Rillutella voi vaikka koko elämän. Terveellisillä elintavoilla seisoo vielä vanhana miehenäkin. Seksiä saa vaikka kuinka vanhana kauniilta naisilta, jos vaan on tarpeeksi varakas.

    Äänestä

  • 328hx+0 kirjoitti:

    Kaikkea ihminen katuu muttei nuorena naimistaan! (suom.sananlasku)

    Eipä kannata miehen riekkua ja baareissa mellastaa kolmekymppiseksi.
    Yhtäkkiä huomaat, että kaverit on kummasti häipyneet ja työntelevät lastenvaunuja niiden (tavis)ämmiensä kanssa. Itse vonkaat epätoivoisesti petipaikkaa jonkun kulahtaneen baarikärpäsen luota kello 3 yöllä, kun asiansa paremmin järjestäneet kaverisi nukkuvat tyytyväisinä ( pussit tyhjinä) oman vaimokullan vieressä rivaritalossa.

    Siinä kuule iskee paniikki ja veetutus. Tuli tuhlattua nuoruus ja Musta Pekka jäi käteen.

    Hohhohhoo, varakkaana miehenä ei tarvi kulahtaneilta naisia katsella. 3-kymppinen mies on sitäpaitsi nuori sälli, jos jättää viinan juomatta, eikä tuhoa itseään huonoilla elintavoilla.

    Äänestä

  • 328hx+0 kirjoitti:

    Kaikkea ihminen katuu muttei nuorena naimistaan! (suom.sananlasku)

    Eipä kannata miehen riekkua ja baareissa mellastaa kolmekymppiseksi.
    Yhtäkkiä huomaat, että kaverit on kummasti häipyneet ja työntelevät lastenvaunuja niiden (tavis)ämmiensä kanssa. Itse vonkaat epätoivoisesti petipaikkaa jonkun kulahtaneen baarikärpäsen luota kello 3 yöllä, kun asiansa paremmin järjestäneet kaverisi nukkuvat tyytyväisinä ( pussit tyhjinä) oman vaimokullan vieressä rivaritalossa.

    Siinä kuule iskee paniikki ja veetutus. Tuli tuhlattua nuoruus ja Musta Pekka jäi käteen.

    Noi perheelliset miehet nukkuu saman kulahtaneen vaimokullan vieressä joka yö. Menestyvillä poikamiehillä on nuoremmat naiset ja jännittävä elämä. xD

    Ei mitään syytä lähteä tohon perhejuttuun. :)

    Äänestä

No missäpäin Suomea asut kun naiset on loppu?

Äänestä

Tampereella on sinkkunaisia pilvinpimein joka ikäluokkaa. Tervetuloa. Ja mielellään myös 30 siistejä miehiä tänne äkkiä. :)

Äänestä

"Itse olen tavallista paremman näköinen, joten lienee parasta toimia aika pian, koska eihän tässä ainakaan enään nuorru."

Minun kaveripiirini saattaa olla sitten outo, mutta jokainen läheinen ystävättäreni seurustelee n. 7-11 vuotta itseään vanhemman tyypin kanssa. Itse olen 20, seurustelen 30 vuotiaan ihanan miehen kanssa. Joten älä sano että sinulla on kiire. Useimpia 18-22 vuotiaita tyttöjä alat kiinnostamaan vasta parin vuoden päästä. Siis ainakin ulkonäöllisesti.

Äänestä
  • Ihan oikeesti naurattaa kun lapsen tasolla olevat 20v tytöt kuvittelee että niiden ihana 30v mies on kiinnostunut muusta kun ko. tytön pillusta.

    Äänestä

  • dtjrfkjrfytkjk kirjoitti:

    Ihan oikeesti naurattaa kun lapsen tasolla olevat 20v tytöt kuvittelee että niiden ihana 30v mies on kiinnostunut muusta kun ko. tytön pillusta.

    Oletko kenties Janne J. kun niin samalla tavalla kirjoittelet kuin kyseinen psypaatti joka on riehunut täällä joskus? Niin tai näin, kuulostat ehkä "pikkaisen" katkeralta että jotkut ovat onnellisia ikäerostaan huolimatta. Onko sulta jotenkin pois jos sulle ventovieraat ihmiset seurustelevat keskenään?

    Äänestä

  • dtjrfkjrfytkjk kirjoitti:

    Ihan oikeesti naurattaa kun lapsen tasolla olevat 20v tytöt kuvittelee että niiden ihana 30v mies on kiinnostunut muusta kun ko. tytön pillusta.

    itse 29v nainen.

    pitkähiuksinen, mielestäni kauniskasvoinen ja normaalipainoinen.

    arvostan perussuomalaista rehellistä miestä. joka osaa edes joskus puhua ja pussata. ei sitä muuta tarvita.

    mieheni on 39v.

    yhdessä oltu 8 ja puolivuotta. ja eiköhän tuota loppuelämä tallata yhdessä.

    että ei se mieheni mun pillusta ole kiinnostunut. eiköhän olisi vaihtanut jo ajat sitten nuorempaan pilluun.

    toivon mukaan niin ulkoiset kuin sisäiset seikat on pitäneet meidän yhdessä niin kauan.

    Äänestä

  • nainen pirkanmaa kirjoitti:

    itse 29v nainen.

    pitkähiuksinen, mielestäni kauniskasvoinen ja normaalipainoinen.

    arvostan perussuomalaista rehellistä miestä. joka osaa edes joskus puhua ja pussata. ei sitä muuta tarvita.

    mieheni on 39v.

    yhdessä oltu 8 ja puolivuotta. ja eiköhän tuota loppuelämä tallata yhdessä.

    että ei se mieheni mun pillusta ole kiinnostunut. eiköhän olisi vaihtanut jo ajat sitten nuorempaan pilluun.

    toivon mukaan niin ulkoiset kuin sisäiset seikat on pitäneet meidän yhdessä niin kauan.

    "että ei se mieheni mun ******** ole kiinnostunut. eiköhän olisi vaihtanut jo ajat sitten nuorempaan ******"

    No ehkä nuorempaa ei ole hänelle ollut tarjolla. Kuka 20-v nyt olis niin tyhmä, että haluais melkein 40-v naisen? Ehkä jos ei olisi tyhmiä ja epätoivoisia naisia kuin sinä, että tapailee vanhoja ukkoja, niin vanhat pervot ei aina kuvittelis, että nuoremmat naiset tykkää niistä ja ahdistelisi nuorempia naisia. Miehen pitää olla oman ikäinen tai nuorempi, ei mikään kuiva vanha ukko.

    Äänestä

  • Nainen..... kirjoitti:

    "että ei se mieheni mun ******** ole kiinnostunut. eiköhän olisi vaihtanut jo ajat sitten nuorempaan ******"

    No ehkä nuorempaa ei ole hänelle ollut tarjolla. Kuka 20-v nyt olis niin tyhmä, että haluais melkein 40-v naisen? Ehkä jos ei olisi tyhmiä ja epätoivoisia naisia kuin sinä, että tapailee vanhoja ukkoja, niin vanhat pervot ei aina kuvittelis, että nuoremmat naiset tykkää niistä ja ahdistelisi nuorempia naisia. Miehen pitää olla oman ikäinen tai nuorempi, ei mikään kuiva vanha ukko.

    melkein 40-v miehen, korjaus

    Äänestä

Tottahan kauniilla naisilla on aina miesystävä, mutta harvapa nykyään sitoutuu lopullisesti ennenkuin on hankkinut ammatin itselleen. Ja se tarkoittaa käytännössä vähintään 22 vuoden ikää. Mullakin oli 16 vuotiaasta asti koko ajan vakituinen poikaystävä, mutta 25 ikään mennessä kaveri oli vaihtunut jo ainakin 6 kertaa. Nopeet vie parhaat päältä.

Äänestä

Jaahas tänne on tullut hyviä kirjoituksia:D Hieno homma. On näköjään leimattu jo ylimieliseksi ja itseään kehuskelevaksi ja ylpee asenne hmm.. Nojoo en ole ylimielinen ja tosiaan onhan noita oikeita tullut vastaan useampikin, mutta kun ei ole vaan ollut kiinnostusta seurustella. En oikein osaa nöyremmin näitä asioita kirjoittaa vaan kerron vaan sen, mitä naisen suusta olen kuullut. Ja ylimieliseksi ei ole sanonut kukaan. Jos olen huono ihminen tämän takia, niin sitten olen, sillä onhan suomi24 sana vähän niinkuin laki.... Tuosta kranttuudesta sen verran, että riittää että on jotain kaunista niis kasvois, mutta en mä sille mitään voi että tukevat ei sytytä... etenki jos ei oo edes muotoja vaan on sellainen keskivartalolihavuus.

Ja joo ei nyt tarkoitus kyllä ollut sanoa, että kaikilla olisi jotenki huonot jätkät tai mitään. Varmasti ne hyvät naiset on just siksi viety, koska ne vaan on hyviä naisia, mutta on niitä naisiakin jotka vaan eivät uskalla lähteä suhteesta ku nuorena isketty, vaikka se oma mies ei sillai sytyttäiskää enää. Niin ja panoja on ollut ehkä 6 (osa vakipanoja), joten ei nyt mikään mahdoton määrä mielestäni.

Äänestä

"Ihan oikeesti naurattaa kun lapsen tasolla olevat 20v tytöt kuvittelee että niiden ihana 30v mies on kiinnostunut muusta kun ko. tytön pillusta."

Ei pidä paikkaansa!

Joskus vaan ne oikeet kohtaa. MOT.

Ja jos pitää verrata, niin useammin 30v-miekkoset ovat enemmän lapsen tasolla ku 20v-pimut. (minä myös!) :D

Äänestä
  • "Ja jos pitää verrata, niin useammin 30v-miekkoset ovat enemmän lapsen tasolla ku 20v-pimut. (minä myös!)"

    Joo ne säälittävät yksinäiset vanhat äijät, jotka kyylää jotain 18-v vielä kolmekymppisenäkin on tosiaan pennun tasolla ja muutenkin huonoja. Parhaimmat miehet on jo saaneet oman ikäisensä naisen, eikä ole tarvinnut jäädä teinejä kyttäämään ja yksin pornofilmejä katselemaan. Tasokkaat nuoret naiset ei näitä vanhoja syrjäytyneitä pervomiehiä katsokaan, mutta epätoivoisemmille kelpaa vanhatkin.

    Äänestä

  • Nainen............ kirjoitti:

    "Ja jos pitää verrata, niin useammin 30v-miekkoset ovat enemmän lapsen tasolla ku 20v-pimut. (minä myös!)"

    Joo ne säälittävät yksinäiset vanhat äijät, jotka kyylää jotain 18-v vielä kolmekymppisenäkin on tosiaan pennun tasolla ja muutenkin huonoja. Parhaimmat miehet on jo saaneet oman ikäisensä naisen, eikä ole tarvinnut jäädä teinejä kyttäämään ja yksin pornofilmejä katselemaan. Tasokkaat nuoret naiset ei näitä vanhoja syrjäytyneitä pervomiehiä katsokaan, mutta epätoivoisemmille kelpaa vanhatkin.

    Kolmekymppinen mies on ihan eri asia kuin kolmekymppinen nainen. Kolmekymppinen mies on nuori ori vielä. Valtasuhteet parisuhdemarkkinoilla kääntyy päälaelleen tuossa iässä. Parikymppiset naiset dominoi ikäisiään miehiä, kun heistä on kaikki kiinnostuneet. 3-kymppisenä taas menestyvä mies on ihan eri asemassa kuin ikäisensä naiset.

    Äänestä

naiset on "vanhojapiikoja." Eli 30 , joilla on mielipiteitä, elämänkokemusta, koulutusta, eivät tykkää rellestää eikä ole lapsia ennestään.

Äänestä

Lyön muuten edesmenneestä muoristani vetoa että "jepjep" saa plussia ainoastaan kahden tyyppisiltä naisilta:

1) naiset, jotka on vähintään sen 30v ja joista aloittaja ei ole vielä kiinnostunut ja tämähän suututtaa näitä vanhempia naisia.

2) 20-25 vuotiaat, jotka ovat sinkkuja omasta haluttomuudestaan ja ovat vihaisia aloittajan mietteistä, että hyvät on viety.

Itse aloittajan mielipiteisiin ei ole kukaan vielä oikeasti osannut argumentoida oikein vaan pidetään heti jonain tunteettomana ylimielisenä himonussijana. Sepä se onki sit oikein, jos seurustelee ihan siksi vain, koska niin "kuuluu" tehdä.

Äänestä

Kyl minä ainakin haluan itseäni vanhemman miehen. Koska todennäköisesti on jo aivotoiminta aktivoitunut, ja sori, tottakai se nuori tiukka pimpukka on parempi ku löysä V***** tosiasiat kunniaan. Ja n. 30 miehet on komeita, ne jotka tietty on ;) Itse oon sinkku, 23 v. Erosin 4,5 v kestäneestä suhteesta, mitään en elämässäni kadu,mutta olen onnellinen et läksin. Henkisen ja fyysisen väkivallan takia. Kattelen taas innolla miestä, jos se oma mussukka jostain löytyiskin. Mut onneks ei oo kiire.

Äänestä
  • "Koska todennäköisesti on jo aivotoiminta aktivoitunut, ja sori, tottakai se nuori tiukka pimpukka on parempi ku löysä V***** tosiasiat kunniaan"

    Haha. Ei vittu, että nää vanhoja ukkoja tapailevat ämmät on niin hiton tyhmiäkin. Ei osaa puhua kuin omasta *****n., Sellaista se on, kun ainoa arvokas asia löytyy jalkojen välistä, ja sekin kelpaa vain vanhoille ukoille.

    Ja myöntäkää jo: ette oikeasti pidä vanhoista äijistä: ette vain saa muuta.

    Äänestä

VOI VITTU.

Olen 26 vuotias nainen, (enhän tästä enää nuorru). Olen eronnut, mutta siitä jo toipunut. Olen kaunis.

Onkohan minulle enää ottajaa?

Kyynel.

Äänestä

Onhan niitä ottajia!

Don't worry, be happy! :D

Äänestä

Muutaman jutun haluan sinulle sanoa. Olen sinua vuoden vanhempi nainen.

Miksi katselet pelkästään oman ikäisiäsi naisia? Viittasitkin kyllä siihen, että pitäisikö katsella 18-vuotiaita. Oletko ajatellut, että voisit katsella myös itseäsi hiukan vanhempia naisia? Toki itse tiedät minkä ikäinen nainen sinulle itsellesi sopii, mutta kannattaa olla avarakatseinen. Voin kertoa, että avomieheni on minua 12v vanhempi. Aluksi asia mietitytti minua, mutta nyt 2,5v seurustelun jälkeen en mieti asiaa tippaakaan!

Pariskuntia eroaa joka päivä, se on sinkkujen onni. Älä koko ajan ajattele, että "kaikki on viety ikuisiksi ajoiksi". Osa kyllä on, mutta aika moni eroaa jossain vaiheessa.

Koko ajan hoet tuota "kivannäköisiä ja kivannäköisiä". Tottakai ymmärrän, että ei sellaista ihmistä viitsi katsella joka ei miellytä omaa silmää, mutta mieti voisitko edes hiukan laskea omaa rimaasi? Kukaan ei ole ulkonäkönsä puolesta täydellinen, et edes sinä.

Ja netti on ihan oikeasti hyvä paikka löytää kumppani. Minäkin olen kaikki 3 vakavaa suhdettani aloittanut netin kautta. Toisilla lykästää heti ja toiset saavat etsiä monta vuottakin ennenkuin löytyy oikea kumppani. Kärsivällisyyttä ja avarakatseisuutta, niin hyvää tulee!

Äänestä

En kyllä usko sun väitettäs että kaikki sun ikäiset olisi jo varattuina. Suomessa lääniä löytyy kilometrikaupalla, senkus alat etsimään sitä naista. Ja muista se että kun kaksi ihmistä löytää toisensa, sillä suhteella on pidempi elinikä kuin niillä mitkä iskee toisiaan räkälöissä, juottoloissa ja yökerhoissa.

Äänestä

Kyllä näin on.

Ja ne jotka eivät ole varattuja pysyvämmin, ovat yleensä kevytkenkäistä jotka vaihtaa partnereita kuin sukkia ja elävät sellaisessa tunnehössömaailmassa jossa ei pysty mitään kunnon parisuhdetta rakentamaankaan KOSKAAN.

Loput ovat sitten yksihuoltajia tai sitten yleensä pulskia tai vähintään tukevia.

Naisten taso Suomessa on laskenut ja marjat kannattaa poimia todellakin hyvin nuorena sieltä pensaasta.

Tietysttihän itseäsi vanhemmat naiset alkavat ehdotella että "eikö kiinnostaisi" yms. kun ovat ensin olleet suhteissa ja ties missä avioliittoissa täysine MULKVISTIEN kanssa.

Sitten kun oma markkina-arvo naisilla on pudonnut niin aletaan haikailla kenestä tahansa miehestä, vaikkapa nuoremmasta, kun nuorempana heille itselleen on ollut pakko olla VANHEMPI mies.

Mutta aloittajalle että jos olet 25 niin nyt on aika TOIMIA!

Olen 30 ja voin sanoa että tilanne on todella paljon pahempi nyt. Suurin osa naisista varattu tai sitten puntero palleroita, lässykkä lössyköitä tai tavisteijoja. Lopun pienen piirin haluja ja toiveita ja reikää ei täytä kukaan koskaan kokonaan.

Joten tee jotain asialle koska tässä iässä alkaa olla jo vaikea iskeä 20-vuotiasta naista ja 30-vuotias nainen on jo pilaantunut eräpäivän mennessä umpeen.

Äänestä
  • "Olen 30 ja voin sanoa että tilanne on todella paljon pahempi nyt. Suurin osa naisista varattu tai sitten puntero palleroita, lässykkä lössyköitä tai tavisteijoja. Lopun pienen piirin haluja ja toiveita ja reikää ei täytä kukaan koskaan kokonaan."

    Voisin samaa sanoa 30 miehistä...

    Äänestä

Ja mitähän vikaa on tukevissa naisissa..?
Mulle ainakin kelpaisi, hah.

Äänestä
  • Laiskuus, rasvaisuus, pöhnömäisyys, hikisyys, pulleus...haluatko että jatkan?

    Ei kovin seksuaalista matskua. Ja kertoo vain ylimääräisen kantajastaan kaikkea mahdollista huonoa.

    Äänestä

Mun täytyy kyllä naisena sanoa, että se ei mene niin, että hyvännäköinen saa aina toisen "hyvännäköisen" kumppanin. Jos sellasta jää odottelemaan, niin voi joutua odottamaan loppuelämän. Itse en halunnut olla lapseni isän kanssa missään tekemisissä pitkään aikaan, koska ajattelin, että hän on liian ruma, liian köyhä ja kaikin puolin liian huono minulle (itse olen hyvännäköinen, suht älykäs jne). Ja sit meni tosiaan pitkä aika, enkä tavannut ketään mielenkiintoista tai edes tutustunut. Muut miehet on yleensä olleet kiinnostuneita vain fyys. tasolla. Ja sit tapasin lapseni isän pitkästä aikaa, ja tajusin, että olin ollut idiootti, ja kaduttaa se aika, jolloin en suostunut olemaan hänen kanssaan missään tekemisissä.

On parempi olla tavallisen näköisen tyypin kanssa, joka pitää sinusta aidosti kuin tavoitella hyvännäköisiä, joiden kokee olevan omalla tasolla. Ne hyvännäköiset voi kuitenkin olla muuten huonoja ja epäsopivia kumppaneita. Eikä tosiaan oo mitään sellasta sääntöä, että hyvännäköisen pitää olla toisen hyvännäköisen kanssa. "Rumempi" kumppani on usein valmis näkemään vaivaa saadakseen olla itseään paremman näköisen kanssa ja panostaa enemmän suhteeseen.

Äänestä

Omien kokemusten perusteella näissä parinvalintajutuissa on tällä hetkellä voimassa muutama tosiasia ainakin omien huomioiden ja kokemusten perusteella.

Tuntuu tosiaan että parikymppisenä ne lähes oman ikäluokan naiset ovat tosiaan kaikki varattuja. Tällöin pelikentällä täytyy lähteä siihen, että jos olet valmis tapailemaan ja seurustelemaan itseäsi joko hiukan tai huomattavasti nuoremman tai vanhemman kanssa, niin seuraa löytyy kyllä. Oman ikäluokan, eli noin parikymppisten osalta seuraa ei näytä löytyvän, vaan parhaimmat on kuorittu kermana päältä ja jotain yksittäisiä voi tuurilla löytyä.

Baarit sun muut ovat ainakin omien huomioiden perusteella täynnä 30-40 v. neitoja sekä sitten tietysti näitä vasta täysi-ikäisyyden saavuttaneita 18-20 v. naisenalkuja sinkkuina/ylipäätään seuranhaussa.

Omassa lähipiirissäni tosi moni nuori mies on päätynyt suhteeseen itseään hiukan vanhemman naisen kanssa. Toki näillekään suhteille ei välttämättä voi kovin pitkää ikää toivottaa, mutta mahdollista se kuitenkin kyllä on jos vaan lähtee etsiskelemään.

Itselleni tämä resepti on toiminut.

Äänestä

Itse hankiin puumanaisen!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mikeh86_ kirjoitti:

En ole mitenkään erityisen kranttu tai mitään, mutta on tullut näin 25:na todettua, että aika hyvin oikeesti nuo omanikäiset kivannäköiset naiset on jo varattuja. Sen sijaan todella moni samanikäinen 25 jätkä on vielä sinkku.

Kysymys kuuluukin, että onko tosiaan niin, että periaatteessa lähes 90% noista vähintään ok näköisistä mukavista naisista jo viety viimeistään, kun 20v tulee täyteen? Eli teoriassa nyt kannattaisi vaan iskeä sitten joku 18,19 vuotias baarista, joka ei vielä ole ehtinyt seurustella tai jota kukaan jätkä ei oo viel satuttanut. Näitä miesten satuttamia naisia kyl löytyy kans huolestuttavan paljon mikä kans vaikeuttaa pariutumista. Kaveritkin huomanneet saman.

Itse olen tavallista paremman näköinen, joten lienee parasta toimia aika pian, koska eihän tässä ainakaan enään nuorru. Aikaisemmin vakavammat suhteet ei oo kiinnostanut pahemmin. Toinen vaihtoehto tietenkin olisi sellainen, että odottaa sitä toista kierrosta, mutta sekin taas vaatii hyvää tuuria, että on oikeessa paikassa oikeaan aikaa, kun eronnut nainen on juuri toipunut aikaisemmasta suhteesta eikä epäröi

Oma ongelmani on vielä se, että ei pahemmin ole naispuolisia kavereitakaan, joten pitäisi käytännössä jostain kadulta tai harrastuksista sellaisia poimia. Koulukin alkaa loppua vähitellen. Kyl tääki touhu on vaan niin paljon tuuristakin kiinni, millaiseen porukkaan ajautuu. Nehän on aivan unelmatilanteessa, jotka joutuvat tavallaan väkisin naisten kanssa tekemisiin esim koulumaailmassa ja tutustuvat kaveruuden kautta naisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu