väitetään et nuorena ovat talleilla ennen kuin alkavat olla poikien kans. mut onko näin? entä sitten aikuiset jotka on talleilla? sielläkö ne sinkkunaiset pyörii?
Heppatytöt
kertokaa kaikki
8918
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tunnen yhden heppatytön joka oli suhteessa Herra Z:n kanssa. Petti herra Z:tä Herra Y:n kanssa ja aloitti suhteen Herra Y:n kanssa. Sitten petti Herra Y:tä Herra X:n kanssa ja aloitti suhteen Herra X:n kanssa. Nyt pettää Herra X:ää Herra W:n kanssa, ja eiköhän kohta aloita suhteen Herra W:n kanssa. Että näin!
Eivät tosiaan kuulosta kovin kivoille. Mulla on ollut ihan erilainen kuva. Sellanen hyvien perheiden kilttejä tyttöjä. Vastuuntuntoisia ja äidillisiä...
Olen kyllä ihan tavallinen nuori nainen ja hevosten parissa ollut lähes 15 vuotta ala-asteelta lähtien. Ihan tavallisia naisia ja tyttöjä pyörii ainakin minun tuntemillani talleilla. Toisilla elämä pyörii todella todella paljon hevosten parissa, mikä saattaa rasittaa parisuhdetta ja seurusteluelämää. Itse kuulun näihin lajin perusharrastajiin, eli siis omaa hevosta ei ole koskaan ollutkaan. En oikeastaan oikein ymmärrä tiettyjen harrastusten perusteella yleistämistä. "Heppatytöillä on hyvä pylly". Noh, kaikilla ei vaan ole. Tiedän monia hevostyttöjä ja naisia, joilla se perä vaan leviää iän mukana. Toki ratsastuskin kuluttaa kaloreita ja vahvistaa lihaksia yms., mutta se ei näytä kaikilla riittävän. Hevosella ratsastamisessa ei myöskään ole mitään, mistä voisi vetää jotain pervoa tai seksuaalista mielleyhtymää. Ratsastajat eivät kuulemani mukaan ole sen parempia makuuhuoneen puolella ratsastamisessa kuin muutkaan. ;) Itselleni ratsastus on myös pako arjesta ja murheista. Silloin voi keskittyä olennaiseen miettimättä murheita tai lähteä omassa rauhassa metsään tai rannalle. Hevosen hallitseminen on hieno tunne ja se, että saat ison 800-kiloisen eläimen tottelemaan pienillä liikkeillä kasvattaa myös itsetuntoa tietyllä tavalla. Sopii harrastuksena erittäin hyvin sekä naisille että miehille. :)
Älkää kuitenkaan yleistäkö. Heppatytöissä löytyy yhtä lailla erilaisia naisia kuin missä tahansa muualla. Ratsastus on harrastus, jota voi verrata vaikka miehillä johonkin motocrossiin. Alla vain hieman erilaisia tehoja ja voimia.
Kiva kuulla. No yleistäminen on hölmöä jos ei ymmärretä että poikkeukset vahvistaa säännön.
Väitän että se vaikuttaa naisen ominaisuuksiin. Olen menneisyydessä deittaillut heppanaista ja kyllä se heppa-juttu siellä aina jutuissa pyöri. Itse henkinen suhde hevoseen on jotain mitä mies ei (tervejärkinen) koskaan tunne konetta, autoa tai moottoripyörää kohtaan vaikka miten hc-harrastaja olisikin. Mies voi saada henkistä tyydytystä teknisen asian hyvin osaamisesta toki. Koneella ei ole tunteita, konetta ei hoideta vaan sitä huolletaan ja korjataan.
Nainen ei saa koneilta niitä hoiva-tunteita mitä eläin voi vuorovaikutuksellaan antaa takaisin naiselle. Se lienee tärkeämpää kuin fyysinen eläimen kontrollointi- jos ei kilpa-urheilusta puhuta.
Mielestäni ihmisestä ei voi päätellä harrastusten perusteella, mutta usein harrastus muovaa ihmistä tiettyyn suuntaan pitkällä aikavälillä. Jos nainen on ollut heppatyttö koko ikänsä, tuskin rankasti bilettävä muotimies on saman henkinen kumppaniksi ja vise verca.
voi h*lv*tti mikä ongelma neiti kertokaa kaikella. :DD en oo sovinisti mut miks naiset esittää aina näitä ns. mikki-hiirikysymyksiä
Ensin luin Hevoshullua, mutta sitten siirryin kovaan kamaan ja tilasin Villivarsan.
Kyllä se tyttöjen ratsastusharrastus tiedetään. Istuvat siellä haarat levällään ja kuuma korskuva orhi rynkyttää haarojen välissä ja hinkkaa paikkoja, kostea läikkä vaan ilmestyy housuihin. Rinnat pomppivat ja haarat leviävät ja immenkalvo venyy vaan ei pauku. Usein saa lehdistä lukea miten nämä ovat seksikiimastaan sekopäisinä eksyneet niiden hevostensa kanssa.