Yksi implanntihammas, hinta?

Edestä irronut yksi hammas, ei juuria. Paljon maksaa kunnallisella puolella
yksi implantti/missä halvin yksityinen imlantteja laittava hamm.lääk. Suomessa/
missä ulkomaikka edullista?
9537
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

N. 2000 € yksityinen, 1000 € Tallinna. Parhaat implantit. Halvempia ei kannta eteen laittaa. Kunnallista en tiedä enkä usko, että laittavatkaan ihan helposti.

Äänestä

Ok !, Seuraavasti tulee varmasti apua sinulla :-)
Olen tuhlannut kuukausia netissä , etsimässä halvinta paikkaa.
Halvinta paikka jonka on tiedossa , vielä halvempi kuin Thaimaa ! on Unkari.
Sieltä pitää etsiä edullisin ja vielä turvallisin palvelua jonka ei piiloskelee hintoja .
Olen löytänyt ja saat vahvistuksen : minun omaa hoitoa.
Olin kipeästi tarvittaessa 4:lle implanttille, olen varannut siihen niin paljon rahaa kun olen pystynyt.
Yksi implanti hoitokuluneen ja 15 vuoden takuulla ! (vain 5 vuoden takuu kirurgiälle) maksaa tasan 499 Euroa, vielä lisäksi jos maksat kliniikalla käteisillä saat heti 2% takaisin.
Maksat vain mikä tullaan tekemään sinulla paikanpäälle .
Kruunu ja renka(Haluan sanoa Abutment) kuuluvat siihen hintaan.
Implantti ei ole mitään yksi tai pari hoitopäiviä, eikä kunnon implanti pitää olla tavallista nopeämpi.
Helsinki-unkari matkaa ajoin tilattuna maksaa 155 Euroa !, tarvitset kolme käynti kertoja josta yksi on vähintään 4 päivää.
Ihmeellistä on se että implantti tallinnassa tai venäjälle maksaa vähintään 4 kertaa enemmän!.
Implanti minkä saisit Unkarissa on todella hyvin laatuinen , siellä pikä historia hampaiden hoidossa.
Hinnoittelussa olen aivan hämmäntynyt kun mitään huijaamista ei ole ilmesynyt, hinnat kerrotaa aivan selkeästi ei kaunistellaan kerrottaessä.
Ja olenko unohdatun!, sinut kujetaan ilmaisilla taksilla lentokennalta suoraan kliniikalle jo käyntikertaa.
[email protected]
http://artdentaldentist.com/
Voi miettiä kuinka sitten oleskelu hotelleissä maksaisi, olen pärjännut hyvin hoStelleissä jopa pari euroa majoituspäivällä !
Implantti on tärkeä , jos et puree kunnolla ruoka ruokaa ravinnot ei pääsee kunnolla kehoon terveys heikkenee selvästi päivältä toiseen (On semmonen sanonta : ensimmäinen roansulatuksen askelit alkavat suussa) toisaalta kun hammas poistuu leuan luut pienenvat ja kasvo muotoilee pikkuhilja epämilittävästi.
Ala luovu implantti hoidosta .. se ei ole valtamatta yhtä kallista kuin luulet.
Toivottavasti muutkin lukijat saavat apua täästä, jos teille on kysymyksiä kysykää olen käynyt tälle klinikalle ja käyn vielä.

Äänestä
  • Helsinki-Budapest meno-paluu siis tarkoitin .

    Äänestä

  • Viestin huono suomenkieli osoittaisi että kyseessä on klinikan mainos. Eihän siinä mitään jos asiat pitää paikkansa, mutta pitää suhtautua vähän varauksin tuollaiseen tekstiin. Vaikka viesti on rekisteröidyltä kirjoittajalta, profiili on piilotettu.

    Äänestä

Joo viessti on aika huonolla suomenkielellä kirjoitettua , pitää tarkailla mitä kirjoittaa ja oppia lisää..
Olen toki menossa sinne hoitokäynnillä muutamaksi tunniksi, jäämässä yön yli ja palamassa seuraavassa päivässä Helsinkiin .
Vaikka ennakkoluuloille on tärkeä rooli ihmiskunnan selviytimiseksi , pelkkällä ennakkoluuloilla kukaan ei päädy mihinkaan hyvään tulokseen , jos halusin takausta kaikista palveluista josta ostan en päättyisi näin edulliseen ratkaisuun.
seuraavasti on minun matka tammikuussa jonka kestää alle vuorokauden:
WWW.CHECKMYTRIP.COM/CMTSERVLET?R=3KO8GU&L=GB&N=AHMED
Sieltakin näkyy jonkin verran proffiilistä.
Nettimaailmassa riittää
Profiilli on nyt päivitetty ja julkki Forever

Äänestä
  • Siis halusin sanoa että nettimaailmassa riittää huijareita, mutta kun joku on kokeilut jotain sielta hanen kokemuksensta kiinnostaa monia , haluan vaan olla hyödyllinen tässä tarkoituksessa.

    Äänestä

Saisi Suomeenkin tulla järkevämmän hintaisi implantteja. Keski- ja Etelä-Euroopassa tarjottavien implanttien määrä on ihan eri tasolla kun täällä periferiassa. Täällä edelleen pelotellaan, että kallis on ainoa oikea. Titaani on maapallon yleisimpiä alkuaineita ja kyseisen pultin vamistuskustannukset ovat muutamia euroa, ehkä pari kymppiä. Mutta kun se pultti tungetaan ihmisiin tulee siitä jotain supererikoista. Kilpailu ei toimi täällä asiakkaan eduksi.

Äänestä

Haluan vaan muistuttaa kaikkia et halvan hinnan perässä ei kannata juosta(laatu maksaa). Implantin laitto on kirurgiaa, mikä vaatii TÄYSIN steriilin ympäristön. Itse en luottaisi ulkomailla aseptiikkaan tämmöisissä kirurgisissa toimenpiteissä.

Äänestä

Mulla oli kanssa edestä hammas pois ja juuri myös, otin kuitusillan ja hinta n.380€, siitä tuli kelakorvaus ja hintaa jäi maksettavaksi n.250€, tehtiin yhdellä käynnillä, aikaa meni n.45minsaa. Eihän tämä nyt loppuelämää kestä, mutta tähän ekämäntilanteeseen edullinen vaihtoehto. http://www.oral.fi/731

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xxyyzz kirjoitti:

Edestä irronut yksi hammas, ei juuria. Paljon maksaa kunnallisella puolella
yksi implantti/missä halvin yksityinen imlantteja laittava hamm.lääk. Suomessa/
missä ulkomaikka edullista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu