Kirjoituksen vapaus on hyökkäyksen kohteena. Jos jokin mielipide tai asia ei miellytä poistajaa niin hän voi poistaa kirjoituksen sitä mitenkään kenellekään perustelematta. Se on väärin. Se on tukahduttamista. Julistan mm. keskustelun kirjoituksen vapaudesta alkaneeks tässä ketjussa. Keskustelussa on tarkoitus käsitellä kannanottoja, joita on esittänyt eräs palstan naispappi, joka on ilmaissut halunsa vihkiä miespareja avioliittoon. Hänellä on hännystelevä kaveri tukena ja turvana aina kun keskustellaan homomiesten avioliittoon saattamisasioista.
Vaadin kirkon alkavan tutkimaan niiden pappien toimintaa, jotka ovat valmiina Raamatunvastaisiin tekoihin. Jonkin tahon on puututtava tilanteeseen, että pappeina on Raamatunvastaisesti toimivia henkilöitä, jos siihen vain olisi mahdollisuus. Uskon tämän olevan Jumalan tahdon. Pois kirkosta sellaiset papit, jotka toimisivat Jumalan tahtoa vastaan. Eihän lääkärinäkään voi toimia sellainen, joka ei virkaansa hoida, joko ei osaa tai ei halua.
Mikä on pahan papin perimmäinen motiivi toimia tietoisesti Jumalan tahdonvastaisesti? Se pyrkii valmistamaan maaperää synnin hyväksynnälle, joka on odotettavissa Suomeen. Löytyykö uskovien kansasta voimaa vastustaa pahan hyökkäystä? Vai annammeko heidän tehdä mitä tahtovat ja olla tekemättä mitään Jumalan tahdon puolesta? Tässä on tehtävä valinta ja asettauduttava vastarintaan ja pysyä Jumalallle uskollisena maana.
Jos sanoo uskovansa Raamattuun niin on järjetön teko vihkiä miespari avioliittoon.
Toisaalta voi uskoa Raamattuun mutta olla välittämättä Jumalan tahdosta. Tällaisia ihmisiä on olemassa valitettavasti. Pappeina toiminee ateisteja, saatananpalvojia ja sen sellaisia.
Tänä päivänä meillä on aitouskovaiset, jotka uskovat 100% Raamattuun ja valheuskovat, jotka uskovat 0-99,99% Raamattuun.
Aitouskovat yhdistykää Jumalaa tottelevaksi seurakunnaksi
3
<50
Vastaukset
Raamattu 100% totta sanoi :
Jonkin tahon on puututtava tilanteeseen, että pappeina on Raamatunvastaisesti toimivia henkilöitä, jos siihen vain olisi mahdollisuus.
__________
Kantelun tekeminen on tietysti mahdollista,mutta läpimenon kanssa on vähän niin ja
näin.
Vastarintaa voimme tehdä kirjoittelemalla mm. täällä ja sitten muillakin areenoilla.
Sillä tavoin saamme annetuksi tietoa niille jotka eivät tiedä mitä on tekeillä.Raamattu on 0% totta!
Eikö tällöin naispoliisit, naisupseerit, nainen palomiehenä, naishitsaajat, naismaanmittarit, naisjohtajat, naislääkärit jne. tee myöskin Raamatun vastaisesti eikä pelkästään naispapit?
Mieti Päivi Räsänenkin on koulutukseltaan lääkäri, eikö hän tee vastoin Raamattua ja on vieläpä uskovainen vai onko hän saanut jonkun poikkeusluvan siihen että saa toimia lääkärinä jos vain pilkkaa homoja?!
Huomatkaa, että teitä on vähäinen joukko joka vastustaa homojen vihkimistä tai sitä että nainen toimii miesvaltaisilla aloilla!! Ette koskaan tule saamaan tahtoanne läpi toisin kuin on esimerkiksi uskonnottoman kouluopetuksen laita!
"Pappeina toiminee ateisteja, saatananpalvojia ja sen sellaisia."
En tiedä yhtäkään henkilöä, joka palvoisi saatanaa mutta sitäkin enemmän on teitä Jumalan palvojia tai pitäisikö sanoa "Raamatun palvojia".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3858458Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1732810- 131152
- 76998
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61903- 25896
- 55863
- 64832
- 46806
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72792