Diane novat ja finnit

Kertokaa kuinka kauan teillä meni ennen kuin näpyt katosivat..? Vai katosiko ollenkaan? Huomena olen diane novia lääkäriin menossa pyytään ihon takia... Pakko saada jotain tähän ihoon kun se pahenee tässä pikkuhiljaa. Kertokaa myös hyviä niksejä, joilla finneistä pääsee eroon. Oon epätoivonen... Kiitos jo etukäteen!
6791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mulla kesti pari-kolme kuukautta ennen kuin selkä alkoi näyttämään aika hyvältä. Arvissa kestää kuitenkin kauan ennenku ne vaalenee. Nyt oon vuoden käyttänyt ja selkäni iho on täydellinen, mutta kasvojeni iho ei ole ollut missään vaiheessa täysin puhdas käytön aikana ja jälkeen. Jos sulla ei oo tarvetta ehkäisylle, niin suosittelen jotain antibioottikuuria koska kun e-pillerit lopettaa niin finnit tulee yleensä takas... Itse kävin juuri uusimassa reseptin, mutta aattelin kesän jälkeen olla käyttämättä sitä ja katsoa mitä tapahtuu. Pidä huolta kasvojen hyvästä hygieniasta ja loput onkin sitten hormonien syytä. Kärsivällisyyttä tarvitset paljon, tsemppiä!

Äänestä
  • veikkaan että itselläni finnit johtuvat juuri hormooneista. Olen aina ollut todella hygieeninen ihminen, voi olla että pesen kasvojani liikaa. Täytän kohta 18 ja finnejä on tullut tässä vasta vuoden verran... en ymmärrä. ennen ei ikinä ollut.
    tarvitsen myös pillereitä ehkäisyyn.

    Äänestä

Miten on ollut myös halujen kanssa? Onko halut vähentynyt? Tai muuta vastaavaa..? Toivottavasti minulle ei käy niin...

Äänestä
  • halut katos mulla kyllä täysin kun rupesin käyttämään Diane Novia! Tai no, johtuikohan haluttomuus sittenkin erittäin pitkästä seurustelusuhteesta, ja sen tuomasta kyllästymisestä :D No mutta, halut tosiaan lähti, mutta samalla lähti finnitkin! Arpia ei ainakaan minulle jäänyt, vaikka nassu aika pahassa kunnossa olikin...kuukauden mittaisen antibioottikuurinkin söin ennen e-pillereiden aloittamista, mutta tuloksena ei tullut muuta kuin hiivasieni...Nyt kolmen vuoden jälkeen olen lopettanut Diane Novien syömisen juuri haluttomuuden vuoksi, ja thank god finnit ovat pysyneet poissa! Tällä hetkellä käytän ehkäisylaastareita, mutta haluttomuus vaivaa vieläkin...ehkäpä olenkin frigidi :D

    Äänestä

Olen syönyt Diane novia vuodesta 1997 yhdellä tauolla. Tuolloin kasvoissani oli finnejä ja halusin ehkäisynkin samalla. Ihoni ei parantunut ollenkaan ja kuusi vuotta käytön aloittamisen jälkeen menin ihotautilääkärille. Lääkäri määräsi puolen vuoden Roaccutan-kuurin sisäisesti ja nyt vasta finnit on vex. Ei auttanut siis Diane nova finneihin minun kohdalla!

Äänestä
  • mikä se o, joku e pilleri. millä miehet sit saa finnit pois? mul on ollut roaccutan kuuri autto mutta nyt on tullut takas ku kuuri loppu :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyttönen kirjoitti:

Kertokaa kuinka kauan teillä meni ennen kuin näpyt katosivat..? Vai katosiko ollenkaan? Huomena olen diane novia lääkäriin menossa pyytään ihon takia... Pakko saada jotain tähän ihoon kun se pahenee tässä pikkuhiljaa. Kertokaa myös hyviä niksejä, joilla finneistä pääsee eroon. Oon epätoivonen... Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu