Eli paljonko maksaa pitkien (mutta aika ohuiden) hiusten leikkaus, värjäys ja raidat parturi-kampaajalla (ei kotiparturi)? Asun pienessä kaupungissa.
Olisi mukavaa tietää menenkö konkurssiin ensi maanantain parturireissun jälkeen :)
Kysyn koska en ole aiemmin käynyt parturissa.
Kertokaa te kokeneet parturissa kävijät pliis, ainakin jotain suuntaa antavaa hintaa...
Olisi mukavaa tietää menenkö konkurssiin ensi maanantain parturireissun jälkeen :)
Kysyn koska en ole aiemmin käynyt parturissa.
Kertokaa te kokeneet parturissa kävijät pliis, ainakin jotain suuntaa antavaa hintaa...
Vastaukset 11
Vanhimmat
veikkaisin että pienellä paikkakunnalla n.20e. riippuu paljon paikasta. saattaa maksaa vähän enemmän tai vähän vähemmänkin:) yleensä hinta ei riipu hiusten paksuudesta mitenkään.
Kannattaa soittaa kampaajalle ja kysyä!! ei tule ylläreitä . 20€ ei pääkaupunkiseudulta saa edes tasoitusta!
kysyjä sanoi asuvansa pienellä paikkakunnalla. en ole sanonut mitään helsingin hinnoista. siellä on helvetin kallista kaikki. mutta ainakin minun harjoittelupaikassa (kampaamossa) tasauksen sai 23e.
meillä maksaa 55-75 euroo.
mulla makso hiusten leikkaus(noin 2cm pois)värjäys jä vaaleita raitoja viel muutama päälle. 76euroo. että missäköhän kaupungissa saa vähä yli 20eurol ???????????????????
meillä täällä oulussa on hyvät hinnat.
oulusta saa
minulla maksaa oulussa noin 80 euroa värjäys ja leikkaus, missä noin halpa paikka???
tarkoitin että tasausleikkaus maksaa sen n.20e. en että molemmat yhteensä. nyt vasta aloin miettimään että oli kyse molemmista..
Itsellä on pitkä ja paksu tukka. Leikkaus ja folioraidat ovat olleet siinä 80-100euroa paikasta riippuen (HKI). Joissain paikoissa on pakettihinta, joissain hinta lasketaan siitä, paljonko aineita kuluu. Paksuun ja pitkään tukkaan sitä menee paljon - mutta toisaalta, jos haluaa vain muutamia raitoja päälle, ei ainetta mene enempää kuin lyhyisiinkään hiuksiin.
Paikasta riippuen pelkän leikkauksen hinnan määrittää paitsi kuinka "työläs" leikkaus on (tasaus halvempi kuin kokonaan uusi lookki), pesut, föönaukset ja muotoilutuotteet. Jokainen maksaa erikseen.
Pitäisi joskus kokeilla varmaan kampaajakoululla käyntiä - tulisi paljon halvemmaksi... mutta kyllä Hesan keskustassakin saa pelkän tasauksen (ns. kuivat pois) pitkään tukkaan 25eurolla.
Kiitos kaikille vastanneille. Onhan tuo vähän vaikeaa arvioida paljonko parturissakäynti eri paikkakunnilla maksaa.
Mulle maksoi 45 euroa, värjäys, leikkaus ja folioraidat. (Asun n. 10 000 asukkaan kaupungissa.)
Pääkaupunkiseudulla tuntuu olevan kallista...