Tyttäreni on aina ollut innostunut tuoksuista. Hän suorastaan elää tuoksujen ja hajujen maailmassa, ihan syntymästä lähtien. Senpä vuoksi hän havittelee itselleen hajuvesiä mutta lasten hajuvedet ovat kaameita kemikaalikoktaileja ja tuoksuvat aivan hirveille. Noin yleisesti.
Ajattelin ostaa hänelle joululahjaksi luonnonmukaisen tuoksun. Onko kukaan kokeillut luonnonmukaista sarjaa Honores des pres? Ajattelin tuota Nu Green tuoksua. Olen ymmärtänyt että tuoksu on mieto ja häipyy suurin piirtein 10-15 min sisällä jättäen vain häivähdyksen tuoksusta jälkeensä eli sopisi noin periaatteessa lapselle...tuoksu joka ei tuoksu mutta on olemassa :). Mutta onko kellään käsitystä onko tuo Nu Green lapselle sopiva, kevyt, ilmava, hento? Toinen vaihtoehto minulla on tuo saman sarjan Sexy Angelic mutta tuo nimi ei ehkä sovi lapselle vaikka olen lukenut, että tuoksu on kuin vauvan tuoksu ja häviää sekin muutamissam minuuteissa jättäen vain häivähdyksen jälkeensä.
honores des pres nu green
gakäh
2
196
Vastaukset
- Suosittelisin
mieluummin jonkun tuoksuvan, myrkyttömän ruukkukasvin hankkimista tai käyntiä talvipuutarhassa. Lapsen lahjakkuutta tuoksujen tunnistamiseen kannattaa kehittää aidoilla tuoreilla luonnontuoksuilla, niin hän aikanaan aikuisena osaa arvioida hajuvesiäkin paremmin.
Jostain luin, että tuoksujen tunnistamiskyky on yhteydessä onnellisuuteen. :) - on luonnontuoku
Honoré des Prés nimenomaan valmistaa orgaanisia luomuparfyymeja, joista ei löydy ensimmäistäkään synteettistä molekyyliä, vaan ovat 100% luonnonmukaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36712340Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555397Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2143932Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1962609Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59726