i wanna sporty gf!

raitisjareilu m

missä liikutte? mistä pidätte? miten lähestyn?

10

561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esdöflkgmäsdfkmg¨sde

      Oletko itse sporttinen ja itsevarma?

      Sporttinen nainen vastaa sporttista ja itsevarmaa miestä.

      • hakupääl.

        kyllä olen siks haluun samanlaisen! en oo palstoille pannu viel mitään..ja baaris en tietenkää käy..kirjastos joskus istun....ja sit kuntoilu.


    • hyvä kysymys

      Hyvä kysymys. Käyn töissä, lenkillä ja salilla. Olen hakenut seuraa s24 :n treffipalstalla, mutta sieltä saa vaan törkeilyviestejä.

      Pitäis olla heti kuva, vaikka duunin ja epäluottamuksen takia en laita sitä sinne. Palstalla on paljon pettäviä äijiä, en siis tahdo kenenkään vaimoa ovelleni, siksi että lähtetin luvan valehtelevalle nimettömälle.

      Hyvä kysymys, mistä sport ihmiset tapaa toisiaan, kun eivät heilu baareissa ja treffilasta on..jotenkin epäkäytännöllinen.

    • mies alle 30

      Samaa mietin itsekin. Tulin juuri lenkiltä sysipimeältä pururadalta ja eipä näkynyt matkalla ketään muuta, vaikka olen helsingissä. Huomenna aamulla heti uimaan ja sitä rataa. Oma haaveeni olisi löytää nainen, jonka kanssa harrastaa vaikka melontaa ja joka lähtisi joskus mukaan lenkille. En tietenkään edellytä keneltäkään tiettyyn muottiin asettumista, mutta kateellisena katselen pariskuntia jotka yhdessä juoksevat vastaani.

      • liikuntaa n

        Melontaa? Olispa mies joka lähtis mukaan vaikka melontaan. Tai vaellukselle. Olis paljonkin ideoita..:(


      • Mies alle 30
        liikuntaa n kirjoitti:

        Melontaa? Olispa mies joka lähtis mukaan vaikka melontaan. Tai vaellukselle. Olis paljonkin ideoita..:(

        No koska mennään? Oon itsekin käynyt vaelluksella ja sanomattakin on selvää, että yksin:)


    • 3971

      Mä löysin sporttisen miehen! Ihanaa! Kyllä se vaan on mukavaa, kun voi yhdessä harrastaa ja nauttia kovan treenin jälkeisestä hyvästä olosta ja jatkaa sitä vaikka yhteisellä suihkuttelulla/saunalla ;)

      Ihan eri tavalla syntyy yhteys, täytyy myöntää. Kaikkee ei tartte jakaa, mut on se vaan pirun kivaa ku voi helposti harrastaa parilajejakin.

    • ggg2134

      olen pertti eräreikä. haluun chicken

    • joku.valas

      Liikun pururadalla ja treeneissä. Sen lisäksi käyn töissä, kaupassa ja toisinaan kahvilla tai elokuvissa.

      Miten sitten lähestyä. Lenkkipolulla lähestyminen on vähän kammottavaa, ainakin näin talviaikaan, kun on jo lähes aina pimeää kun pääsen lenkille. Kahvilla ja leffassa olen varmaan kaverin kanssa, niin ei ole hyvä hetki ottaa kontaktia. Töissä lähestyminen voi toimia, hei huom esim lounaalla voi tutustuavaikkemme olisi edes samassa työpaikassa. Ja sitten ihan varmin: treeneissä, meillähän on jo se yhteistä, että treenaamme samaa lajia, ja siinä endorfiinipäissään voi vähän ihastuakin.

    • muonpeumusi

      Huuda että raiskaat sen ni lähtee juoksee, kyllä on sporttinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8596
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4748
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4421
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      46
      2633
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      99
      1510
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1306
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1256
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1162
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1160
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1100
    Aihe