Mikko Alatalo-Puutarha

Tosi hyvä levy, iskelmää. 4 tähteä.
Siellä on myös pari, kolme biisiä jotka ei oo varsinaista iskelmää jotka mukavasti yllättää levyllä.
Iskelmämusiikkia parhaimmillaan!!!!!!
jos haluatte kuunnella huippua iskelmämusaa niin suosittelen Alatalon Puutarhaa.....silloin nääs sivistätte musiikillista repurtuaarianne.
Alatalo sivistynyt laulaja, esiintyjä.
2130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuka viitsii yleensä kuunnella ketään iskelmätähteä. Tosi tyhjää porukkaa! Monet juovat, pettävät ja rälläävät. En kuuntele enkä osta enkä pidä yllä mitenkään moista sakkia!

Äänestä

Alatalo ja kumppanit on hienoja ihmisiä, mm Kari Tapio oli hieno ihminen
haista kakka, skeida

jos ihminen pettää se on väärin mutta se ei välttämättä tee vielä ihmisestä kaikkein pahinta.
itse ilkeys ja pahuus on kaikkein pahinta, pettämiset ja rellestämiset on pienempiä vikoja ihmisissä kuin saatanallisuus mikä ilmenee ilkeydessä luonnepuolella, narsismina ja saatananpalvomiset sun muut pahimmat jutut.

Tupaklin ja kaljanjuonnit on vielä pieniä syntiä noihin verrattuna, ajattele tarkemmin ennenkuin mitään kirjoitat.

Ihminen on kokonaisuus, Alatalo on kokonaiskuvassa hyvä ihminen.
Kiltti, iloinen, säteilevä kuin aurinko, tavallinen, herkkä mies, miehinen mies myös ja osaa laulaa, tehdä ammattinsa hyvin, ei oo pelekkä iskelmälaulaja vaan osaa säveltää muunkinlaista musiikkia.

mielestäni tämä ei ole pätemistä mun osaltani VAAN SILKKAA KYLMÄÄ FAKTAA.

Kari Tapio oli mm hieno ihminen, en ole edes kuullut että olisi pettänyt vaimoaan, sama koskee Alataloa. Huhut on huhuja, pettäminen on väärin mutta se ei tee vielä ihmisestä kaikkein pahinta jos on pettäjä ja on muuten hyvä ihminen.

Jos helvetti on olemassa niin toivon että nää kiusaajat, tappajat joutaa sinne tulimereen ja me muut välttäisimme sen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Juha822222 kirjoitti:

Tosi hyvä levy, iskelmää. 4 tähteä.
Siellä on myös pari, kolme biisiä jotka ei oo varsinaista iskelmää jotka mukavasti yllättää levyllä.
Iskelmämusiikkia parhaimmillaan!!!!!!
jos haluatte kuunnella huippua iskelmämusaa niin suosittelen Alatalon Puutarhaa.....silloin nääs sivistätte musiikillista repurtuaarianne.
Alatalo sivistynyt laulaja, esiintyjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu