Lääketeollisuudella ei ole koskaan ollut tavoitteenaan kehittää kansantauteja parantavia, vaan ainoastaan oireita lieventäviä lääkkeitä, joita sairastuneet ihmiset joutuvat käyttämään koko loppuikänsä. Ja kun vielä terveet ihmiset saadaan käyttämään lääkkeitä, niin a vot, silloin vasta rahaa tahkotaankin. Näin varmistetaan lääketehtaiden osakkeenomistajien edut.
http://www.foorumi.info/hiilaritietoiset/viewtopic.php?t=3373
http://www.foorumi.info/hiilaritietoiset/viewtopic.php?t=3373
Vastaukset 4
Vanhimmat
onhan sillä hyviä myyntimiehiä: puska, uusitupa, shcawab,fogelholm.
näitten tarkoituksena on pitää ihmiset lihavina ja sairaina. seurauksena lääkkeiden menekin kasvaminen, yhteiskunnan lääkäripalveluiden heikentäminen että yksityiset palvelut saisivat enemmin potilaita.
yksityiset palvelut voidaan myydä ulkomaille, kuinka paljon professorimafia hyötyy tästä on suoranainen arvoitus. kukaan ei pysty esim mehiläisen tapauksessa tutkimaan kuinka suuren osan hyödystä suomalaiset professorit saavat. eivät ole ainakaan mitään asiasta lausuneet, karppauskeskustelu on vain tämänkin asian savuverho.
VHH:n aiheuttamat sairaudet niitä on leegio ja yksi eikä vähäisin on vainohulluus
Näytä sitten esimerkkiä ja kehitä sellaisia lääkkeitä, jotka parantavat äläkä ruikuta!
""kehitä....""
Näin sivusta kommentoiden vanha viisaus sanoo, että "Ruoka on lääkettä".
Ruoka voi parantaa joten jokainen voi kehittää lääkkkeen itselleen syömällä terveellisesti. Olen muuttanut ruokavalioni virallisia terveyssuosituksia vastaiseksi ja olen sen avulla pystynyt elämään ilman lääkkeitä. Jos noudattaisin puskien ja paskojen oppeja, niin olisin sairas työkyvytön lihava masentunut diabeetikko jolla pahoja suolistovaivoja joka kantaisi uskollisesti satoja euroja kuukaudessa apteekkarille. Nyt raha jää omaan käyttöön. Ilmankos on hätä lääketeollisuudella ja apteekeilla jos ihmiset tervehtyy pelkällä ruualla. Eikö puska sanonutkin, että säästäkää rahanne lääkkeisiin. Siinäpä koko homman kiteytys.
Voi vaan kuvitella, kuinka paljon lääkkeitä ja työkykyä palautuisi jos ihmiset lakkaisivat ylläpitämästä sairauksiaan ja ottaisivat oman elämänsä omiin käsiinsä ja kuuntelisivat kehoaan.