http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011121614959104_ul.shtml Venäjän lehdistö on teilannut Putinin 5 tuntisen lehdistötilaisuuden. Joop. Hänen puheensa ollaan tuomittu vanhanaikaiseksi, ja esittämänsä kondomi vitsit eivät naurata, kun kansa on sadoin tuhansin ollut ilmaisemassa "Vakoisella nauhalla" vastalausettaan Putinin vallanpidon johdosta.
Kyllä vaan silti vallanpito toimet ovat vahvasti varustaneet Syyria sotatilaan, ja sinne on viety ase arsenaalia aika tavalla, maalta merelle ammuttavia ohjuksia, joilla torjutaan Amerikkalaisten lähestyminen. Ja 3 miljoonaa kaasunaamaria, joka on tarkoitettu miehitysvallan alaisille joukoille varusteiksi, kun Venäjä aikoo toteuttaa biologisen sodankäynnin alueella. Joop.
Kyllä vaan silti vallanpito toimet ovat vahvasti varustaneet Syyria sotatilaan, ja sinne on viety ase arsenaalia aika tavalla, maalta merelle ammuttavia ohjuksia, joilla torjutaan Amerikkalaisten lähestyminen. Ja 3 miljoonaa kaasunaamaria, joka on tarkoitettu miehitysvallan alaisille joukoille varusteiksi, kun Venäjä aikoo toteuttaa biologisen sodankäynnin alueella. Joop.
Vastaukset 10
Vanhimmat
?? Putinila kuitenkin vahvempi kannatus presidentiksi kuin Niinistöllä Suomessa, joten lopeta kohkaaminen, presidentti Vladimirista kuitenkin tulee ja ihna demokraattisesti valittuna.
No johan Raakkuna on sen ilmoittanut, että venäjän kansassa löytyy Lusifeerista ainesta niin paljon että Putinin valta säilyy, ja hän tulee toimimaan vielä sotilaallisella näyttämöllä länsiliittoa vastaan. Ja nuo toimet ovat jo alkaneet Syyriassa. Salut.
mitä ihmeen länsiliittoa vastaan? Tarkoittanetko usaa? Usa on sairas maa, sairaampi kuin Venäjä.
jako on nykyään tervepäiset ja hullut, usa kuuluu hulluihin, Suomi kohtuullisen tervepäisiin. Et näytä tuntevan edes perusasioita tämän päivän maailman politiikassa, olet jämähtänyt menneeseen.
Mihinkäs liittoon islanti kuuluu, tunnusti juuri Palestiinan valtion, kuuluuko itäiseen vai läntiseen? Minäpä kerron, Islanti kuuluu tervepäisiin.
Et puhu asiallisesti poliittisista asioista, koska et osaa. Joop. Ja Raakkuna on toki perinteisiin arvoihin sitoutunut poliitikko, siis konservatiivi. Mutta aidot arvot on tunnustetusti kaiken perusta, ja niitä ei sovi muutella ratkaisevasti, kuten vaikkapa Perustuslaki asian suhteen. Joop.
Islanti kuuluu ilman muuta läntiseen liittoon, ja siellä ollaan todella melkoisen tervepäisiä. Ja Palestiina ansaitsee tunnustuksen itsenäisenä valtiona, ja sellainen kuuluu antaa kansainvälisesti. Salut.
Putin voisi siirtyä eläkkeelle.
Jos huhut Putinin tileille Sveitsiin siirretyistä miljardeista dollareista pitävät edes osittain paikkansa, voisi Putin lähteä eläkepäiviään viettämään ja miljadejaan törsäämään, mikäli Vladin omatunto ei ala kolkuttaa, kun rahat oikeastaan kuuluvat Venäjän kansan köyhille.
Kyllä vain Putin on siirtänyt Venäjän valtion omaisuutta omalle henkilökohtaiselle tililleen Sveitsiin, eli hän toimii jo ennakoiden, kuten muutkin maailman poliittiset roistot. Joop.
Tv:ssä Putinkaa ei kritisoida samaan tapaan kuin Suomessa yle ei arvostele demareita.
Helsingin hyvä huomio. Jotain on mätää tässä Suomen demokratiassa vai onko se Suomen demariassa?
Venäjän virallinen media on todella rajoitetumpi Tv:ssä, kuin vapaassa lehdistössä. Ja sehän tiedetään että aina löytyy rohkeita toimittajatyyppejä jotka eivät voi sietää vallankäytön alaarvoista toimintaa sananvapauden riistossa. Ja niin se pitääkin olla. Joop.