Naisen sielunelämää on vaikea ymmärtää, heidät on ilmeisesti helppo manipuloida uskomaan johonkin suureen johtajaan, vai tarvitseeko nainen aina auktoriteettijohtajan, joka kurittaa kansaa. Kuvissa näkyy muutamia nuoria miehiä, jotka näyttävän olevan nauruun purskahtamassa, siitä tulisi ehkä kuolematuomio.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201112190155229_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201112190155229_ul.shtml
Vastaukset 22
Vanhimmat
Siis Pohjois-Koreassa näin... Oletko kenties hieman tyhmä. Sulle vapaus on niin itsestäänselvyys ettet ymmärrä.
Voisitko hieman tarkentaa älyllistä naisen logiikaasi, en kyllä itkisi missään tilanteessa tuollaisen suuren johtajan kuolemaa.
Näkyvän ammattinsa vuoksi uutistenlukija vain suojeli itseään. Luonnollisesti voi itkeä, mutta voi myöskin näyttää vain surulliselta. Ei niitä ihmisiä ole aivopesty, ne pelaa vaan valloittajan peliä.
Uskompa että hyvinkin itkisit, jos itkemättömyydestä olisi seurauksena se, että joutuisit esim. kidutettavaksi.
Eikö sinua hävetä olla noin tietämätön ja suoraan sanoen tyhmä?
Nuo kontallaan maassa palvovat näyttävät olevan suurimmaksi osaksi miehiä. Naisten itku johtuu varmaankin siitä, että he ovat miehiä herkempiä itkemään, mutta kyllä tuo maassa mateleminen (mitä nuo miehet näyttävät harrastavan) yhtä suurta palvontaa osoittaa kuin itkeminenkin.
Minä en muuten nähnyt mitään "nauruun purskahtamaisillaan" olevia nuoria miehiä. Kaikki kuvissa esiintyvät miehet osoittavat suurta surua ja palvontaa.
ainakin oli itkeä pillittäviä miehiä.
Ehkä joku mieskin, mutta naisia kumminkin yli 90%. Siitä tässä on kyse, naisuutistenlukija oli kaiken huippu. Tuollaiset nöyristelijät mahdollistavat diktaattorien valtaanpääsyn ja siellä pysymisen.
Jaaha, taas on sovinistipellet löytäneet uuden syyn miksi kaikki maailmassa tapahtuvat vääryydet ovat juuri naisten vika. Ihan käsittämätöntä. Eikö sinne sinun pieneen pääkoppaasi ole juolahtanut ajatusta että tuolla päin maailmaa naiset ovat muutenkin alistetussa asemassa? Siellä nainen on arvoton kotiorja jolla ei ole mitään arvoa joten "ehkä" heidät on aivopesty pienestä pitäen myös itse ajattelemaan niin. Siitä nöyryys ja tuo "itku".
Enkä tajua miksi sinä täällä lässytät että NAISET, aivan kuin kaikki maailman naiset olisivat jokin yhteisillä aivoilla ajatteleva organisaatio joka tietää toistensa ajatuksista kaiken. Tietääkseni Suomessa ei kukaan nainen ole tuon äijän perään itkenyt joten yleistyksesi on aika typerä. Mene korealaiselle palstalle kyselemään jos kiinnostaa..
Ja jos siellä miehet ei ole lainkaan aivopestyjä, niin mikseivät syökse näitä diktaattoreita vallasta? Kiltisti vain näkevät nälkää.
Naurettavaa, kaikesta nämä misogyynit ammentavatkin oikeutuksia vihalleen.
Jos nämä diktaattorit olisivat naispuolisia, niin minkälaiseen raivoon naisvihaajat yltäisivätkään?
Onhan suomella oma äreä muumimamma diktaattori, joka muuten lähetti surunvalittelut kim il jongin kuoleman johdosta, osaisi edes hävetä! Haloskan toiminta tosin täkäläisessä kulttuurissa on saanut aikaan pyrkimyksen presidentin vallan vähentämisestä.
Yksi julma diktaattori tuossa maassa on kuollut. Hänen seuraajansa uskotaan olevan vielä isäänsäkin julmempi. Noiden ihmisten itku ja suru on varmasti aivan aitoa. He itkevät kansansa tulevaa kohtaloa, kun tietävät, että valtaan astuu vielä pahempi tyyppi mitä edellinen oli. Itsensä ja lastensa takia he itkevät, eivät kaipauksesta "suurta johtajaa" kohtan.
Just näin. Eivät he itke kuollutta johtajaansa vaan pelko tulevaisuudesta ahdistaa. Kun tarkkaan katsoo uutispätkiä, aika paljon on näyttelemistä mukana. Tirkistellään onko kamerat kohdillaan, niin sitten alkaa kamala itkun- ja tunteiden purkaus. Toimittajahan kertoi, että erästä matkustajaa ei päästetty junaan, kun silmät eivät olleet punaiset eikä itkettyneen näköiset.
Niimpä. Henkensä kaupalla he joutuvat tuota näytelmää näyttelemään. Suunnaton pelon tunne kuitenkin saa aikaan sen, että itku on aitoa.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012011315072807_ul.shtml
Kiitos hölmöläinen, ap näyttää olleen oikeassa, naisethan tuossa itkevät.
Fiksumpia.
Tuosta näkee jo, että nuo ihmiset haluaisi päästä eroon koko suvusta, joka heitä johtaa...
Pelko ajaa heidät teeskentelemään ja kun noita kuvia katsoo, niin sitä vain miettii kuinka sairaassa maailmassa elämme.
Niin ja jokainen änkyrä, joka "MÄHÄ VAAN NAURAISIN HAHAHAH"...Kyllähän hekin, ellei heidän elämänsä olisi yhtä helvettiä koko ikänsä.
Nämä netin kovanaamat voisi vaikka tekeytyä journalistiksi ja hypätä P-Koreaan...Kyllä ne paskat tirahtaa siinä kohti housuihin ;)
Aloittaja taitaa olla pieni idiootti..
Etkö ymmärrä, että nuo ihmiset NÄYTTELEVÄT tuota itkua.. Senhän näkee selvästi......
Ja vain siksi, koska muuten vietäisiin pakkotyöleirille..
Jos olisit yhtään lukenu historiaa ja elmästä esim. DDR:n ja Neuvostoliiton aikana, voisit ehkä ymmärtää..
Aloittajan älykkyysosamäärä taitaa olla aika alhainen....
`elämästä
Se oli suuri idiootti korkeintaan!