Finnmark:kiin

Kävi tuuri ja soitettiin Norjasta että saisi lähteä sinne Tromssa:an saneeraamaan.
No juhannuksen jälkeen koetan.
On vain niin etten ole siellä ollut, joten jos voisitte antaa jotain vinkkejä mitä kantsii ensin tehdä (muutakin kuin mennä Pub:iin).
Voisin sitten vastavuoroisesti kertoa Lontoon hommista:)
Hyvää jussia.T.hartse
41039
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ennen kuin meet sinne niin tiedoks vaan et tromsa ei oo finnmarkis vaan norrlandissa..

Äänestä

mites hommasit sen paikan?

Äänestä
  • Kuukausi taakseppäin ilmoitus mol:in sivuilla jossa kaksi miestä saa paikan.
    Olin lähdössä jo viime vuonna Snohvit:iin Hammerfestiin jossa toimin vapaaehtoisena välittäjänä suomalisten ja Norjalaisten välillä.(itä-savolehti 7.1.03 juttu)
    Eli yhteyksiä pitää kerätä ja esim. työkkärin sivulta voi otaapaikkavahdin ulkomaan töistä niin ne preivaa heti paikan tullessa tiedon Siulle.
    Moi

    Äänestä

Kaiva netistä muutto-ohjeet. Muutama paperi pitää täyttää.

Pubiin ei kannata mennä. Juuri Tromssasta palanneena voin valistaa oluen maksavan 6 euroa tuoppi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hartse kirjoitti:

Kävi tuuri ja soitettiin Norjasta että saisi lähteä sinne Tromssa:an saneeraamaan.
No juhannuksen jälkeen koetan.
On vain niin etten ole siellä ollut, joten jos voisitte antaa jotain vinkkejä mitä kantsii ensin tehdä (muutakin kuin mennä Pub:iin).
Voisin sitten vastavuoroisesti kertoa Lontoon hommista:)
Hyvää jussia.T.hartse

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu