Reisitaskuhousut !

www

Osaisko kukaan kertoa, mistä vois löytyä mielellään mustat, ei haaroja hiertävät reisitaskuhousut? Oon tyttö, mutta musta tuntuu, et niiden löytäminen olis todennäkösempää poikien vaateosastolta.. Aina, kun olen löytäny hyvät reisitaskuhousut, niin ne on tietysti tehty 'tyttöjen mallin' mukaan, elikkä ovat siis aika tiukat haaroista. Haluisin just mielellään sellaset vähän löysemmät.. Ja sellanen vaatimus vielä, että voisivat olla paksumpaa kangasta ja lahkeet vähän levenevät. Oon yrittäny ettiä tällasia kirppareilta jo aikoja, mutta ei vaan tunnu löytyvän :S netistä olis hyvä, jos sais tilattua.

-reisitaskuhousut
-mustat
-löysemmät (ei hierrä haaroja.....)
-paksumpaa kangasta
-levenevät lahkeet

5

706

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ioviathar
    • Anne28

      Vähän vanha viesti mut pakko kommentoida jos joku etsii.Mulla ollu sama ongelma, en oo tahtonu löytää sopivan rentoja reisareita yleensä mut nyt tärppäs.Tilasin reisitaskuhousut Kenttäkaupasta, oli sen verran hyvät et pakko suositella muillekin. Vahvaa puuvillakangasta ja saumat tikattu niin et ne ei repee heti ekoissa treeneissä. Uskaltaa suositella muillekin!

      • Jaananiina

        Kiitos vinkistä. Mä löysin tuolta kenttäkaupasta aivan sikamageet army shortsit!
        Tilasin torstaina ja ne tuli heti perjantaina,suht nopeeta. Kyl nyt kelpaa lähtee kohti afrikkaa lomalllllle!!!


    • camo_

      oi, tahtoo noi varustelekan vihreät reisitaskuhousut!! Mustia en voi pitää kun omistan kissoja ja mustissa näkyy heti kissankarvat :)

      Omistan sellaiset vihreät "saksanarmeija" reisitaskuhousut, siis vihreät missä on noita camokuvioita. Ne ovat itseasiassa miespuolisen exäni housut jotka istuvat mulle hyvin. Kehtaanko mielestänne pitää sellaisia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      218
      3166
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      300
      2748
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1798
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1687
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      40
      1562
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1356
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1250
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1250
    9. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1249
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      417
      1246
    Aihe