Ehkä tuo ei mittana niin pahalta kuulosta, mutta sitä se on. En mahdu nnykynuoren muottiin vaan olen liian pulela j isokokoinen. Harrastanut olen urheilua noin neljä vuotta aktiivisesti, mutta silti kiloja on tullut liikaa j ane näkyy. Ikä on 17.
Mitä voisin tehdä? hyviä laihdutusvinkkejä?
Mitä voisin tehdä? hyviä laihdutusvinkkejä?
Vastaukset 2
Vanhimmat
No joo, ei sinussa ole tippaakaan ylimääräistä ja minusta on paljon parempi jos on hieman lihaa luiden päällä. Sinä saisit painaa muutaman kilon lisääkin .... Itse olen 163cm ja 58 kg, ja tuntuu että olen juuri sopivankokoinen. Mutta en olekkaan teini enään, vaan aikuinen 30 v nainen, joten muodille annan pitkät ja haluan vain olla sujut itseni kanssa.
Mulla 160/54,ja todellakin sais pudota vähän painoa pois!!
Itse olen 20v. Olen myös yrittänyt laihduttaa, mutta aina vaan retkahdan irtokarkkeihin:(
Hyvä keino laihtua olisi syödä tosi vähän n.600kcal päivässä ja liikkua tosi paljon. Dieetin terveellisyydestä on kenenkään ruveta naputtamaan:)