menet porukoilles jouluksi, koska sinulla ei ole puolisoa.
öh.. anteeksi mutta, niin..
tota..
366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No... Olisi suht oletettavaa, että mentäisiin joko minun tai muijan porukoille käymään, jos muija ois.
Aivan niin. Huomisen joulupäivä nvietän omassa rauhassani, mutta tänään on hyvä tavata rakkaita ihmisiä. Vanhemmillani alkaa aika käydä vähiin ja on miellyttävää jakaa heidän kanssaan juhlahetkiä. Samoin sisareni ja pieni tyttärensä ovat ilo.
Rakkaani tapaan ensi viikolla joulun jälkeen: hänen kanssaan vietän välipäiviä ja uutta vuotta. Leikimme ensin vähän joulua ja sitten suuntaamme katseemme tulevaan uuden vuoden yönä nuotion loisteessa.
Yksineläjiä on paljon ja toivonjokaiselle jonkun läheisen, jonkakanssa viettää joulua.
Menen vieraille porukoille kun omaiset on siinä kunnossa, ettei voi heillä viettää koko joulua. Kumpikaan vanhemmista ei kommunikoi kunnolla toinen ei ollenkaan ja toinen vain joten kuten. Joulufiilikset on aika ankeat.