Epäilen että hän on joko femakko, satanisti tai tulossa hulluksi. Ei ole kiva paikka tämä. Onko kellään antaa hyviä neuvoja?
Tyttäreni käyttäytyy omituisesti
Huolestunut äiskä
18237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tarkista sen laatikot: onko "s.c.u.m manifestoa" tai "dworkin" kirjoja. Jos noita löytyy, niin pahasti on asiat. Mielummin vaikka humeruiskun sieltä löytää.
Hei,
Kävin läpi Minnan laatikot ja Minnalla oli siellä tosiaan Tuo "SMUC - Manifestos" kirja. Miten tästä eteenpäin?
Telje se häkkiin!
Ikävä asia että teillä tapahtui perhetragedia, näin joulun alla. Toivottavasti uusi vuosi 2012 tuo mukanaan muutoksia parempaan päin. Toivotan Teille parasta.
Sido se!
Telje se häkkiin!
Savusta se ulos!
Ota se kiinni, se on femakko! Se on femakko!
Ei ole syytä huoleen. Feministeille on nykyään järjestetty mukavia suojatyöpaikkoja, joissa saa puuhastella vaikkapa naistutkimuksen parissa. Hulluus ja satanismi ovat vain suosituksia näissä tehtävissä. Lesbous on tosin vielä tärkeämpi valintakriteeri.
Kertomustesi perusteella, tyttärestäsi on hyvää vauhtia tulossa femakko. Eli hyvinkin vastenmielinen ihmistyyppi, joka on eräälainen pirttihirmu-ideologi. Kuvottavampaa ihmistä saa tosiaan etsiä.
Vaihda ne hänen kirjat vaikka huumeisiin tai alkoholiin, jos hyvällä tuurilla joku riippuvuus sais hänen päätään pehmitettyä. Olet aika pahassa jamassa nyt, ns 'kusessa olet'.
Sanot isälle että pistää vähän parrua tytön perseeseen ja sitte pimeesee keittiöö tiskaa pari viikkoa putkee ni oppii naisen hommiin
Minun tyttö kiipeilee seinillä ja pää kääntyy 360 astetta oho murrosikä alkaa
Mitäs te oikein meuhkaatte!? Se että me ymmärrämme oikeuksiamme ei tee meistä outoja tai miestenvihaajia. Minä rakastan miestäni täydestä sydämestäni. Alkuun oli toki vaikeuksia kitkeä hänestä kaikki turhat miehisetpiirteet pois. Nyt kahden ja puolen viikon jälkeen käymme teatterissa ja vaateostoksilla täydessä yhteisymmärryksessä. Sain Jarmosta (nimi muutettu) kelpo miehen pienellä aivopesulla. Nyt hän on jättänyt perheensä ja ystävänsä minun vuokseni. Se oli hänelle valinnanpaikka, emäntä vaiko elämä :)
Aikas pirullisen pistin, mutta eikos jehovan todistajat tee juurikin tätä samaa?
Muistaakseni perhe hylkää heti jos alkaa nauttia elämästä(emännästä).
Tämä nyt ei enää asiaan kuulu, mutta kun saan tutkintoni valmiiksi niin muutamme pois rannikolle keskisuomesta. Täällä ei nimittäin Jarmon ruotsinkielen osaamisesta ei makseta. Turhaan rakas ukkoni ei nimittäin ole ruotsia opiskellut. Vaasassa tai Turussa on meidän ihana tulevaisuus. Se on nimittäi aivan sama että missä työskentelen, koska teen työni netissä.
sairas manipuloitsija, tietty miehesi ryhtyy sinua elättämäänkin...
Tee siitä graavattu femakko. Tilliä ja merisuolaa haarojen väliin ja kääri se femakko kymmeneen hesariin.
Ei femakosta saa hyvää graavattuna. On kuivakkaa ja tympeän makuista. Femakko on parhaimmillaan ruotsalaiseen tyyliin valmistettuna hapanfemakoksi. Femakko tiinuun ja vettä päälle. Tälä tavalla:
Aluksi femakot esisuolataan 24-prosenttisessa suolaliemessä. Se vie 1-2 vuorokautta.
Pää ja suolet poistetaan vasta esisuolauksen jälkeen.
Esisuolauksen jälkeen femakot ladotaan tynnyreihin 17-prosenttiseen suolaliemeen. Tynnyrit säilytetään 15-18 asteessa 5-8 viikkoa.
Lopuksi femakot purkitetaan. Tämä tapahtuu yleensä heinä-elokuun vaihteessa.
Tulista sinappia femakon ahteriin niin femakko vetää maratonin, ei mitään pikkumarsseja.
Kuinkas tyttären kävi, kohta joulu 2013.