jep jep

ensi treffellä ei tulisi mieleenikään antaa naisen maksaa edes omia ruokia tai kahvia vaikken mikään herrasmies tyyppi olekkan
3108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikös se ole se pyytäjä joka maksaa? Itse olen ollut myös ekoilla treffeillä joilla nainen maksoi kaiken, lievistä vastusteluistani huolimatta. Elämäntilanteet on myös kiva ottaa näissä huomioon.

Äänestä

Miehet on aina tarjoutuneet maksamaan kahvini, koska en käytä mitään
kahvileivonnaisiakaan, niin ei se niin suurta lovea tee lompuukkiin, sitäpaitsi
tuohan antaa mukavan ensivaikutelman.

Äänestä

En lähtisi ensi treffeillä syömään, kahvikupillinen tai viinilasillinen on sopiva ensi tapaamiselle. Sen olen aina valmis itse maksamaan, mutta suuresti ihmettelisin miestä, joka ei oma-aloitteisesti sen verran tarjoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä vaan kirjoitti:

ensi treffellä ei tulisi mieleenikään antaa naisen maksaa edes omia ruokia tai kahvia vaikken mikään herrasmies tyyppi olekkan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu